ŠTÍTEK: Řím

Juniorka Radana Lapáčková ovládla v Ostravě závod na 3000 metrů překážek.     Foto: ČAS/Jan Houska
Tradičně výbornou úroveň mělo společné mistrovství České republiky juniorů a dorostu, jemuž se mezi atlety říká Gigant. Víkend ozdobil například dálkař Uherského Hradiště Petr Meindlschmid, sedmý muž z finále nedávného ME v Římě, který v Ostravě skočil 790 centimetrů. Kvalitní výkony předvedla i výprava kladenských nadějí, která se na Sletiště vrátila se šesti cennými kovy.

Šest medailí z Ostravy. Kladenské atletické mládí získávalo na Gigantu ostruhy

Ostatní sporty
Z výrazu Matěje Krska je znát, že dává do závodu všechno. Ale závod mu nesedl, marodil
/FOTO,VIDEO/ Jsou oporami kladenské atletiky. Tři muži a jedna žena v minulých dnech poznali, jaké to je popasovat se s evropskou konkurencí. Matěj Krsek, Vít Hlaváč, Tadeáš Procházka a Nikola Pöschlová závodili na Olympijském stadionu v Římě. Každý s jinými ambicemi a jinými výsledky. Někomu se dařilo, jiného postihla smůla. Takový je sport.
4 fotografie

Jak si Kladeňáci vedli v Římě? Krsek při atletickém šampionátu doplatil na nemoc

Ostatní sporty
Nalezené stříbrné mince ve městě Wettin v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko.
Váček se stříbrnými mincemi nalezený v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko je vítaným přínosem pro poznání tamní historie. Archeologové zjistili, že peníze, které pravděpodobně patřily někdejšímu starostovi, byly v zemi ukryté od 17. století. Sbírka navíc obsahovala regionální i zahraniční platidla, dokonce některá vzácná. I proto odhadují dnešní hodnotu na více než dvanáct milionů korun.
4 fotografie

Poklad v Německu: Šli do práce na stavbu, vykopali váček za miliony korun

Objevy
Lurdes Gloria Manuel skončila na ME v Římě na čtvrtém místě
/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Tahle pohádka skončila fantasticky, i když z toho bylo čtvrté místo. Mladičká česká atletka Lurdes Gloria Manuel skončila na ME v Římě těsně pod stupni vítězů. O tom se osmnáctileté závodnici, jíž se mezi atlety říká Lu, před touto sezonou a také před cestou do Itálie ani nesnilo. Radost je umocněna dalším zlepšení svého čas na 50,52.
23 fotografií

Recept Lu na čtvrté místo? Přes den jsem se pár hodinek prospala, říká

Atletika
Lurdes Gloria Manuel postoupila s časem do finále běhu na 400 m na ME 2024 Řím
Jihočeská atletika slaví mimořádný úspěch. Osmnáctiletá Lurdes Gloria Manuel postoupila v Římě do finále mistrovství Evropy v běhu na 400 metrů, na jehož start se postaví dnes večer ve 21:50 a v přímém přenosu ho odvysílá ČT sport. Stačil jí na to stačil čas 51,06 sekundy. Finále evropského šampionátu poběží jako první Češka od roku 2010, kdy v Barceloně skončila pátá Denisa Helceletová (tehdy Rosolová).
12 fotografií

Tábor bude večer na nohou, Lurdes Gloria Manuel poběží finále mistrovství Evropy

Ostatní sporty
Roman Šebrle a Vilém Stráský
/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ - Bohatýrské časy českých desetibojařů jsou zaváty nánosem takřka dvou desetiletí. Nyní se zdá, že by na Romana Šebrleho či Tomáše Dvořáka mohla navázat mladá směna. O nadějnou dvojici Vilém Stráský, Ondřej Kopecký pečuje právě bývalý světový rekordman. A prvně jmenovaný všestranný atlet si zazávodí na mistrovství Evropy v Římě.

Pod vedením Šéby. Neslyšel jsem, že by zvýšil hlas, říká desetibojař Stráský

Atletika
Češi na mistrovství Evropy ve smíšené štafetě nezazářili
/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ - Po loňské bronzové medaili na mistrovství světa v Budapešti ve smíšené štafetě se zdálo, že by čeští čtvrtkaři mohli zopakovat podobný kousek i letos. Jenže na mistrovství Evropy v Římě nemělo nově složené kvarteto Matěj Krsek, Lada Vondrová, Vít Müller a Barbora Malíková takovou formu a ani se na ně neusmála paní Štěstěna, jako loni u Dunaje.
12 fotografií

Mix v Římě na bronz nenavázal. Nikdo z nás neběžel dobře, říká Vondrová

Atletika
Tomáši Staňkovi stačil na postup do finále mistrovství Evropy jeden pokus.
/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ - Jeden pokus dlouhý 20,53 metru stačil Tomáši Staňkovi, aby na mistrovství Evropy v Římě postoupil do sobotního finále ve vrhu koulí. Další kvalifikační vrhy neabsolvoval a celkově obsadil pátou příčku. Bude tak obhajovat kov bronzové hodnoty z minulého ME v Mnichově. Česká čtvrtkařská štafeta za sebou už svůj finálový závod má a z italské metropole si odveze šesté místo.
8 fotografií

Staněk bude obhajovat evropský bronz. Na finále mu stačil jeden pokus

Atletika