ŠTÍTEK: Sázava

Teplýšovice si doma vyskočily na jednoho z favoritů.
Poslední dubnový víkend přinesl převážně pozitivní výsledky ve fotbalové I. B třídě pro celky z Benešovska. Hned čtyři z pěti zástupců bodovali. Vítězství se dočkala rezerva Vlašimi, Teplýšovice a i poslední Křivsoudov. Bod s vedoucím celkem uhrály Miřetice. Po remíze sahaly i Olbramovice, avšak nadějně rozehraný duel s Jevany nakonec prohrály.

Poslední Křivsoudov přerušil černou sérii a vyhrál. Zabraly také Teplýšovice

Kraje
Fotbalisté Miřetic.
První dubnový víkend ve fotbalové I. B třídě D bude potřeba z pohledu celků z Benešovska co nejdříve zapomenout. Všech pět zástupců na hřištích soupeřů prohrálo. Největší debakl schytaly Olbramovice, které v Sázavě dostaly sedm gólů, Křivsoudov čtyři a zbytek týmů inkasoval třikrát.

Černý víkend v B třídě. Kompletní kvinteto z Benešovska prohrálo

Kraje
Hrad Pirkštejn v Ratajích nad Sázavou.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Před šesti lety byla uvedena na trh příběhová RPG hra Kingdom Come: Deliverance. Oblíbili si ji čeští i zahraniční fanoušci a řadí se k nejprodávanějším herním titulům. Realistická hra od Warhorse Studios, která nabízí jedinečný herní zážitek v prostředí středočeského Posázaví v době středověku, se prodalo přes šest milionů kopií.
14 fotografií

Tip na výlet: Vydejte se po stopách kováře Jindřicha z Kingdom Come: Deliverance

Čtenář reportér
Hrad Pirkštejn v Ratajích nad Sázavou.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Před šesti lety byla uvedena na trh příběhová RPG hra Kingdom Come: Deliverance. Oblíbili si ji čeští i zahraniční fanoušci a řadí se k nejprodávanějším herním titulům. Realistická hra od Warhorse Studios, která nabízí jedinečný herní zážitek v prostředí středočeského Posázaví v době středověku, se prodalo přes šest milionů kopií.
14 fotografií

Tip na výlet: Vydejte se po stopách kováře Jindřicha z Kingdom Come: Deliverance

Čtenář reportér
Fotokvíz: poznáte obec na Benešovsku?
Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce i v bývalém velkém okrese Benešov podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?
15 fotografií

Fotokvíz: Poznáte obec na Benešovsku?

Benešovsko
Jizera v boleslavské čtvrti Podlázky.
/FOTO, VIDEO/ Řeky ve Středočeském kraji v úterý zahrozily třetím stupněm povodňové aktivity. Stav ohrožení hlásily některé monitorovací stanice na Sázavě, Vltavě, Labi a Doubravě. Podle portálů Povodí Labe a Povodí Vltavy byly na mnoha dalších místech vyhlášeny první a druhý stupeň povodňové aktivity, tedy stavy bdělosti a pohotovosti. Během dne se situace měnila.
107 fotografií

Uzavřené silnice i zátarasy z písku. Velká voda potrápila Středočeský kraj

Benešovsko
Z fotbalového utkání I.B třídy Červené Janovice - Sázava (4:3)
/SERIÁL/ Nováček z Červených Janovic se může chlubit solidní první polovinou soutěže v krajské I.B třídě skupině D. Týmu z Kutnohorska patří pátá pozice, když nastřádal třiadvacet bodů. Šest bodů tak zaostává za vedoucí Jesenicí. Kádr doznal v létě velkých změn, skončili i bývalí ligoví fotbalisté Tomáš Řepka a Václav Koloušek. Přišli jiní borci a zapadli velice dobře. Proč nedopadl návrat kanonýra Kacafírka? Jak se osvědčily nové posily? Proč se tým potýkal s častými a rozsáhlými absencemi? Nejen na to Deníku odpovídal hrající mluvčí A mužstva Tomáš Dudla.
69 fotografií

Odchody zkušených s nováčkem neotřásly. Červené Janovice na podzim obstály

Fotbal
Sázavský klášter prochází další rekonstrukcí. Po ní bude přístupná věž zámku i středověké sklepení.
/FOTO, VIDEO/ Sázavský klášter, třetí nejstarší v Česku, za tisíc let své existence vydal už řadu tajemství. Jaká další ale skrývá nelze do jejich odhalení říci. Existují tam ale také taje, které kompetentní lidé znají, ale pro veřejnost zůstávají dál dosud neodhalené. Mezi ně patří například věž zdobící jižní průčelí zámku. Ano, i v areálu sázavského kláštera je zámek. Stal se jím někdejší konvent, tedy ubikace benediktinů.
47 fotografií

Plány a sny sázavské kastelánky Slávky Matoušové se pozvolna začínají plnit

Benešovsko
Z fotbalového utkání I.B třídy Uhlířské Janovice - Jesenice (2:0)
/VIDEO, FOTO/ Jestli se někomu v podzimní části fotbalové sezony opravdu vedlo, tak jsou to všichni čtyři zástupci v nejnižší krajské soutěži skupině D. Kvarteto týmů z Kutnohorska se namačkalo do první šestice v tabulce. A to je více než dobrý počin před jarními odvetami, které slibují velké drama vzhledem k počtu sestupujících celků. Co stojí za tak povedeným „poločasem“ sezony? Na to jsme se ptali právě zástupců těchto klubů.
61 fotografií

Kutnohorské fotbalové týmy si podmanily I.B třídu skupinu D. Kvalita nebo klika?

Fotbal
Ilustrační foto
Podzimní část fotbalové sezony se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci. Okresní celky ale čeká ještě několik utkání v jednotlivých soutěžích. Také následující víkendu nabídne řadu zajímavých měření sil. Vrdy hrají doma s Úvaly, Uhlířské Janovice přivítají vedoucí Jesenici. Divizní Čáslav změří doma své síly s Benešovem.

Kam na fotbal: Uhlíři hostí lídra z Jesenice, divizní Čáslav tým Benešova

Fotbal
Z projektu Škola v přírodě jinak na Základní škole Na Karlově v Benešově.
/FOTOGALERIE/ Když se učitelé Základní školy Na Karlově v Benešově v září rozhodovali, zda pro celý první stupeň uspořádají tradiční školu v přírodě, měli před sebou mnoho neznámých. Nikdo nevěděl, jak se vyvine situace s cenami za ubytování, jídlo i dopravu. Nedokázali odhadnout, zda budou rodiče na tom finančně tak, aby mohli dětem školu v přírodě zaplatit. A tak vznikl nápad, pojmout ji jiným způsobem, přístupným všem dětem.
35 fotografií

Netradiční škola v přírodě: vznikl nápad přístupný všem dětem z prvního stupně

Čtenář reportér
Preventivní akce policistů v týneckém Náklí 28. června 2023.
/FOTO, VIDEO/ Bezpečnost u vody během prázdnin. Takové téma měla působivá prezentace, kterou si pro školáky z Týnce nad Sázavou připravila Policie ČR. A protože se akce konala ve středu 28. června dopoledne v Náklí, což je část města přiléhající k zákrutě řeky Sázavy, nechyběli při ní vedle klasické prvosledové motorizované hlídky a psovodi z domašínské kynologické základny ani členové Poříčního oddělení Policie ČR Slapy.
62 fotografií

Policisté dětem připomněli, jak se chovat u vody. Potápěč pro ně vylovil poklad

Benešovsko
Sázavský fotbalista Jaroslav Sochor
Střelecké kopačky si o víkendu nazul sázavský fotbalista Jaroslav Sochor Jeho tým zvítězil v dalším kole krajské I.B třídy nad Divišovem jasně 5:1. A výhra nese velký podpis právě tohoto osmadvacetiletého borce. Dokázal totiž nastřílet hattrick. „Troufnu si říct, že zápas proti Divišovu byl můj střelecky nejpovedenější v dospělém fotbale,“ culil se šťastný střelec.
53 fotografií

Jaroslav Sochor: Runda panáků potěší víc než peníze do kasy

Kraje
Nové, veřejnosti volně přístupné hřiště vznikne v zahradě poříčského obecního úřadu.
/VIZUALIZACE, FOTO, VIDEO/ V sousedství obecního úřadu nechá vedení Poříčí nad Sázavou vybudovat ještě letos hřiště. Zábavu tam při aktivním odpočinku najdou maminky s malými dětmi, na lavičkách naberou síly zase ti dříve narození. Hřiště viditelné z hlavní silnice procházející od Čerčan na Prahu a Benešov, ale poskytne čas na relaxaci všem.
21 fotografií

V Poříčí u soutoku vyroste volně přístupné hřiště. Bude mít fitness zónu

Benešovsko
Cvičení jednotek HZS a SDH na jezu v Českém Šternberku.
/VIDEO, FOTO/ Třídenní cvičení s tématem záchrany tonoucího z vody, měli v prvním povelikonočním týdnu jednotky profesionálních Hasičských záchranných sborů společně s kolegy ze Sborů dobrovolných hasičů okresů Benešov a Kutná Hora. Pro trénink si přitom nemohli vybrat příhodnější místo – smrtelně nebezpečný sázavský jez v Českém Šternberku.
48 fotografií

Jez zabiják na Sázavě poslužil k tréninku hasičů. Nacvičovali záchranu tonoucího

Benešovsko