ŠTÍTEK: Scarlett Johansson

Scarlett Johanssonová
Hollywoodská herečka a zpěvačka Scarlett Johanssonová si naštvaně postěžovala na to, že ji společnost pro výzkum umělé inteligence Open AI ukradla hlas. Nezisková organizace spustila chatbota ChatGPT, který mluví až nápadně podobně jako ona. Její fanoušci si minulý týden všimli, že model pojmenovaný Sky má znít jako hereččin hlas z filmu Ona (anglicky Her) z roku 2013. Společnost to popřela. 

Johanssonová bojuje proti ChatGPT. Umělá inteligence jí prý ukradla hlas

Svět
Herec Pavel Liška
Filmaři se opět po čase vrátili do centra Žatce. Dnes, ve čtvrtek 9. května, se má točit v Jiráskově a Dlouhé ulici, ale také na náměstí Petra Chelčického. Kamery budou v dalších dnech také u Libočanské branky. Točit se tam bude český seriál Milionáři, který ztvární příběh pěti kolegů z malé továrny, kteří vyhrají v loterii velké peníze. Zahrát si v sérii mají Pavel Liška, Miroslav Táborský nebo Zlata Adamovská.

V Žatci se točí Milionáři. V českém seriálu si opět zahraje centrum města

Žatecko a Lounsko
Scarlett Johanssonová.
Na špek podvodníkovi skočil muž z Prahy, který uvěřil, že ho kontaktovala známá americká herečka Scarlett Johansonn s nabídkou na koupi její fanouškovské karty za tisíce dolarů a se slibem, že mu každý měsíc přijde pět tisíc dolarů měsíčně. Muži skutečně přišla karta s pěti miliony dolarů, bylo ji však za tisíce nutné odblokovat. A tak muž přišel postupně o 200 tisíc korun.

Uvěřil, že mu na WhatsApp napsala herečka Scarlett Johansson. Přišel o 200 tisíc

Zločiny a soudy
Scarlett Johanssonová.
Na špek podvodníkovi skočil muž z Prahy, který uvěřil, že ho kontaktovala známá americká herečka Scarlett Johansonn s nabídkou na koupi její fanouškovské karty za tisíce dolarů a se slibem, že mu každý měsíc přijde pět tisíc dolarů měsíčně. Muži skutečně přišla karta s pěti miliony dolarů, bylo ji však za tisíce nutné odblokovat. A tak muž přišel postupně o 200 tisíc korun.

Muž uvěřil, že mu na WhatsApp napsala Scarlett Johansson. Přišel o 200 tisíc

Krimi
Bod obnovy, Andrea Mohylová a Karel Dobrý.
Je devět hodin. Už jste se dnes zálohovali? Pokud ano, můžete se klidně nechat srazit třeba autem. Máte svůj bod obnovy a aktuální zálohu, budete žít dál. Co když ale někdo vaši „pojistku“ v systému smaže? Přesně to řeší hrdinka české sci-fi Bod obnovy, která je nyní k vidění v kinech a která zůstává u pokusu oživit v domácích podmínkách divácký žánr.
7 fotografií

Máte zálohu? Film Bod obnovy zkouší restart české sci-fi

Film a televize
Animovaný film Zpívej 2 dnes odpoledne bude promítat kino Veřejného sálu HRaničář v Ústí nad Labem.
Chcete si v biografu užít, v sále pobavit sebe, rodinu včetně náročné ženy a nenechat děti doma, neboť pro ně dnes není dobré zábavy víc? Pak radím: Vsaďte na slušnou animovanou zábavu, loni nový americký snímek Zpívej 2 britského režiséra i scénáristy Gartha Jenningse. V neděli 20. února od 15.00 hodin ho za vstupné 150, 110 korun anebo rodinné vstupné 290 korun (dospělý + 2 děti) promítne ústecký Veřejný sál Hraničář. Užijete si to.

Zpívej a tanči, život je fajn. Má to smysl i podruhé

Čtenář reportér
Sci-fi akční dobrodružný snímek Black Widow.
Jedním z nejočekávanějších filmů letošního roku je bezpochyby novinka Marvelu se Scarlett Johansson v hlavní roli, jež pod názvem Black Widow konečně vstoupila i do našich kin. Výsledek? Parádní komiks se vším všudy, který tentokrát vedou ženy, zatímco muži zůstávají upozaděni.

RECENZE: Black Widow je solidní komiks. Dívčí hra se povedla

Volný čas
Tom Cruise
Americká televize NBC nebude příští rok vysílat slavnostní předávání Zlatých glóbů. Rozhodla se tak kvůli sérii kontroverzí, která zahrnuje Asociaci zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA), ta ocenění uděluje. Zpráva se objevila poté, co deník Los Angeles Times přišel s informacemi o netransparentnosti ve sdružení HFPA, kritizoval také nedostatečnou diverzitu ve filmovém a televizním průmyslu i úplatkářství. A nezůstalo jen u toho. Mezi hvězdy, které se rozhodly tyto ceny bojkotovat, patří i Tom Cruise. Své ceny vrátí například i Scarlett Johanssonová.      
12 fotografií

Aféra kolem Zlatých glóbů. Televize je odmítla vysílat, Tom Cruise vrací ceny

Společnost
Americký herec Dwayne Johnson.
Žebříček nejlépe vydělávajících herců letos opět ovládl bývalý zápasník wrestlingu a protagonista série Rychle a zběsile Dwayne "The Rock" Johnson, jehož příjmy se za uplynulý rok vyšplhaly na 87,5 milionu dolarů (téměř dvě miliardy korun). Vyplývá to z pořadí, které zveřejnil časopis Forbes. Na druhém a třetím místě skončili Ryan Reynolds a Mark Wahlberg.
9 fotografií

Dwayne Johnson je opět nejlépe placeným hercem. Vydělal si téměř dvě miliardy

Společnost
Králíček Jojo
Jojo Rabbit, jak zní původní název, je jeden z těch snímků, u nichž vás libově „nakazí“ již první trailer a na kinopremiéru jste natěšeni jako malé děti. Něco na tom bude, protože Králíček Jojo je film, jaký se nevidí každý den, dokonce ani každých pár let. Novozélandský rodák Taika Waititi, známý režisér třetího Thora a oblíbený tvůrce se upsal dílu velice náročnému a ziskově nejistému. Se svým talentem však udělal z Králíčka Joja, mimo jiné natáčeného v české koprodukci a s českým štábem, více než by kdo čekal.

RECENZE: Králíček Jojo je skutečný film! V kině se dá pořád žasnout

Volný čas
Králíček Jojo.
Kino Národka v úterý od 19.30 hodin uvádí film USA s titulky. Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku.

Tip na 11. února: Králíček Jojo

Volný čas