ŠTÍTEK: Semily

Jan Farský na předvolebním mítinku s ministrem vnitra a 1. místopředsedou vlády Vítem Rakušanem.
Čtyřiačtyřicetiletý právník a ředitel Institutu moderní politiky iSTAR Jan Farský (STAN) ze Semil je jediným politikem z Libereckého kraje, který se dostal do Evropského parlamentu. Bývalý starosta Semil je ženatý, vychovává s manželkou čtyři děti a odmala se věnuje skautingu. „Za klíčové téma považuji posílení bezpečnosti Evropy. A to skrze větší spolupráci na poli obranného průmyslu. Což by mělo vést k větší prosperitě a k dlouhodobému zlepšení konkurenceschopnosti Evropy. Také se chci zaměřit na podporu znevýhodněných regionů u nás,“ řekl Farský v rozhovoru pro Deník

Liberecký kraj má europoslance. Jan Farský se zaměří na znevýhodněné regiony

Jablonecko
Mšeno - Rychnov
První červnovou sobotu se asi na žádném hřišti v kraji nemohly týmy těšit ideálními podmínkám. Objevily se kaluže, voda se podepsala na obrazu hry, balón rychle klouzal po mokré trávě, jindy se zase zastavoval v loužích. To všechno vedlo k nepřesnostem a jednoduchým ztrátám na obou stranách. Některé výsledky pak překvapily.
23 fotografií

Rychnov rozstřílel Mšeno. Bělá začínala v devíti

Kraje
Rekonstrukce bytu. Ilustrační snímek.
Město Semily se v posledních dvou letech intenzivně věnuje rekonstrukci obecních bytů, přičemž v loňském roce bylo zrekonstruováno 16 bytů za 7,6 milionu korun a letos již dalších 10 bytů za 4,5 milionu korun. Kromě toho se město zaměřilo i na zateplení bytových domů, na které získalo dotace. Celkové náklady na tyto projekty přesahují 29 milionů korun.

Rekonstrukce bytů v Semilech pokračuje. Dalších deset bytů za 4,5 milionu korun

Jablonecko
I. A:  Rychnov - Bílý Kostel, ilustrační foto
V dalším kole I. A třídy si tři body připsaly Bělá, Rychnov a Semily. Mšeno už plánuje posily do nové sezóny. Trenér Bělé doufám, že se do další kola uzdraví někteří marodi. Semily nepostřehly, že se už hraje. Ale pak zabraly a vyhrály.

Grebeníček: Šlo to ztuha. O Mšenu rozhodly hrubé chyby

Kraje
Trvalá expozice Léčitelé Pojizeří a Podkrkonoší vzniká v Jílovecké ulici pod taktovkou Muzea a Pojizerské galerie Semily.
/FOTO, VIDEO/ Co mají společného Eleazar Kittel, Klotylda Hoppeová či Květoslava Patočková? Všichni jmenovaní měli léčitelské schopnosti, které byly v minulosti opředeny tajemstvím. A jejich osudy se staly součástí plánované trvalé expozice Léčitelé Pojizeří a Podkrkonoší pod taktovkou Muzea a Pojizerské galerie Semily. Lákat bude na několik novinek, ať už se jedná o jedinou kopii destilační „laborantské kuchyně“ z krkonošské Karpacze z 18. století či přesnou rekonstrukci malebné „léčící místnosti“ semilské léčitelky Květoslavy Patočkové. Její slavnostní odhalení se uskuteční v rámci Bylinkového festivalu.
39 fotografií

Tajemství léčitelů ožije v Semilech. Bylinkový festival odhalí novou výstavu

Jablonecko
Bělá - fanoušci
Další kolo I. A třídy přineslo vysokou prohru Bělé v Žibřidicích (6:1). Za remízový výsledek 1:1 v Rozstání vděčí A mužstvo Mšena svému vynikajícímu brankáři Branišovi.  Trenér Semil Hejduk za remízu 2:2 hráčům poděkoval, s výkonem byl spokojený.

Rychnov nadělil Vesci sedmičku. Nová posila úřadovala

Kraje
Most přes Jizeru v Semilch je v havarijním stavu.
Od 27. května bude uzavřen most přes řeku Jizeru na hlavním průtahu Semil. Začnou přípravné práce u přeložek inženýrských sítí, zejména plynu a vodovodu. Současně bude na mostě zřízen koridor pro pěší a most se začne odstrojovat a připravovat na demolici. Od 3. června 2024 začnou práce v korytě řeky Jizery, konkrétně na lávce pro pěší, a po osazení lávky začne demolice samotného mostu.

Most přes Jizeru v Semilech se začne rekonstruovat na přelomu května a června

Jablonecko
Mšeno - Krásná Studánka
V dalším kole I. A třídy se na hřištích zase bojovalo o plný bojový zisk. Někde se to povedlo. Mšeno chce výhru nad Krásnou Studánkou doma (2:1) potvrdit. Bělá vyhrála 3:0, ale první poločas nezvládá. Rychnovu doma došel v duelu se Studencem dech (0:4). Semilům se naopak doma daří, Žibřidicím daly pět gólů.
31 fotografií

Mšeno je páté, ale chce šplhat výš. Rychnov málo trénuje

Kraje
Odsouzený Michal upoutal studenty svým svědectvím, ve kterém rezonovala myšlenka Zůstaňte svobodní a nebuďte otroci drog.
V kapli Věznice Rýnovice proběhly unikátní besedy žáků a studentů s odsouzeným, který si odpykává mimořádně dlouhý trest spojený se zneužíváním návykových látek. Jednalo se o druhou besedu v letošním roce. Živé svědectví vězně nejprve vyslechli studenti Střední školy Semily, poté žáci deváté třídy ze Základní školy Liberecká v Jablonci nad Nisou.

S prevencí kriminality pomáhají i sami odsouzení z Věznice Rýnovice

Jablonecko
Momentka z utkání Pěnčína (ve žlutém) v Rozstání.
Už v nezvyklých sobotních 13:30 se proti sobě postavili Semily bojující o záchranu a vedoucí Pěnčín. O favoritovi zápasu tak bylo poměrně jasno a přesně tak se vše i vyvíjelo. Hosté se dostali poměrně rychle do komfortního dvoubrankového vedení, které postupně navyšovali až na konečných 5:0. Pro trenéra to ale bylo málo.

Lídr z Pěnčína vyhrál v Semilech 5:0, přesto trenér nebyl příliš spokojen

Kraje
Komedie s Petrem Kostkou, Jaroslavem Satoranským a Miroslavem Vladykou pobavila.
Jablonecké městské divadlo hostilo herecký koncert Hrdinové. Příběh vypráví o třech veteránech z první světové války. Gustav, René a Fernand, spolu žijí v domově důchodců – pravidelně se setkávají na terase svého současného útočiště, vzpomínají na svou minulost a popichují se, aniž tuší, že největší bitva jejich života je teprve čeká.
22 fotografií

Kostka, Vladyka, Satoranský. Komedie Hrdinové bavila i v Jablonci

Zprávy
Bělá - Semily, k článku, web
V I. A třídě nastřílel Rychnov Mimoni sedm gólů, ale trenér se z výsledku 3:7 neradoval, měl být z jejich strany dvouciferný. Derby v Bělé viděly přes dvě stovky fanoušků, domácí vyhráli 2:0, prohru si nepřipouštěli. Mšeno skákalo radostí za remízu 2:2 v Žibřidicích. V dalším kole chce doma porazit Bílý Kostel.  
82 fotografií

Ryšavý: Musel jsem kluky uklidňovat. Bod bereme

Kraje