ŠTÍTEK: silnice

Ilustrační foto. Daně.
Města v Libereckém kraji reagují na vládní zvýšení daně z nemovitosti, Frýdlant se rozhodl tuto zátěž občanům pro příští rok snížit o pětinu, v Jablonci plánují zavedení druhého koeficientu, v Chrastavě i Hrádku budou mít vyšší daň průmyslové podniky a Liberec by rád těch 40 až 60 milionů vybraných navíc využil na opravu silnic.

Daň z nemovitosti Frýdlant sníží o pětinu. Liberec peníze využije na silnice

Liberecko
Opravená silnice z Ústí do Letohradu
Výstavba dálnice D35, která uleví přetížené státovce I/35, jež je takřka řidičským postrachem, konečně běží na plné obrátky. A kupodivu není spojena s velkým množstvím uzavírek a objížděk. Horší je to na ostatních hlavních spojnicích na Orlickoústecku. Už druhý rok se řidiči potýkají s rekonstrukcí silnice z Chocně do Libchav, letos navíc začne i modernizace cesty z Ústí nad Orlicí do Letohradu. A vedle nich řidiče čeká i několik dalších menších uzavírek.
6 fotografií

Řidiče letos potrápí uzavírka silnice z Chocně do Libchav a z Ústí do Letohradu

Orlicko
Silnice I/27 Žatec - Most v Sýrovicích.
Město Podbořany vybralo firmu, která za jeden a půl milionu korun instaluje ve spádových Sýrovicích radar. Ten bude měřit rychlost projíždějících aut na frekventované silnici I/27 Žatec – Plzeň, pokuty hříšníkům pošle podbořanská radnice. Brněnská společnost CAMEA Technology zajistí nejen instalaci radaru, dodá i potřebný software a zajistí servis na pět let.
5 fotografií

Řidiče na silnici 27 ze Žatce na Plzeň změří radar. Víme odkdy a co umí

Žatecko a Lounsko
Opravená silnice z Ústí do Letohradu
/FOTO/ Rozbitá silnice mezi Ústím a Letohradem je konečně vyspravená. Krajští silničáři na ní udělali 35 tisíc metrů čtverečních velkoplošných záplat, aby zlikvidovali největší díry na nejbližší měsíce, než bude silnice kompletně rekonstruovaná. Pořádná oprava silnice začne ještě letos, první etapou bude úsek z Ústí k železničnímu přejezdu u Černovíru.

Cestáři poslepovali tankodrom mezi Ústím a Letohradem, silnici čeká rekonstrukce

Orlicko
Systém rezidentního parkování začal platit v brněnské Soběšické ulici. Zatím pouze v omezeném režimu.
/VIDEO/ Auta seřazená v koloně, která je dlouhá zhruba do poloviny Soběšické ulice. Na levé straně ze směru od Cacovické ulice stojí zaparkované vozy v modrých zónách. Přestože jsou modré čáry také na druhé straně silnice, momentálně tam platí zákaz stání. V opačném případě by se totiž řidiči v rušné ulici, která je nimi využívané také jako objížďka Husovického tunelu, neměli šanci bezpečně vyhnout.
17 fotografií

Objízdná ulice Husovického tunelu s vyhýbáním aut: situaci nyní řeší zákaz stání

Brněnsko
Úplná uzavírka. Ilustrační foto.
V Ústí nad Orlicí dnes začíná série uzavírek silnice mezi Oldřichovicemi a Černovírem a přilehlých komunikací, které si v několika etapách vyžádá rekonstrukce povrchu komunikací po stavbě kanalizace. "Zároveň upozorňujeme uživatele cyklostezky Ústí nad Orlicí - Letohrad na úplnou uzavírku v úseku pod Černovírem (14.6., 17.6. – 22.6.2024). Objízdná trasa bude po silnici II/360," informaovala ústecká radnice na svých stránkách. 

V Ústí přibyly další uzavírky silnic. Podívejte se

Orlicko
Tragická nehoda před Vyškovem. Zemřely dvě děti, řidič byl pod vlivem alkoholu.
Nejen Vyškovskem otřásla v pátek večer tragédie. Na silnici před Vyškovem zahynuly při nehodě osobního auta dvě malé děti. Po předjíždění mělo podle policistů auto dostat smyk, vyjet mimo komunikaci a skončit v poli. Zároveň však obě děti neměly sedět v dětských autosedačkách. Smutná událost znovu připomíná, jak důležitá je na silnici opatrnost a bezpečnost.
5 fotografií

Bezpečnost a opatrnost jsou při jízdě na silnicích na prvním místě

Názory z regionu
Chodci na silnici.
Víte o tom, že pro chodce platí zákonná pravidla pro jejich pohyb na komunikacích? Podle platné legislativy je chodcem každý, kdo jde běžnou chůzí po komunikaci. Patří mezi ně i lidé, kteří na silnici tlačí dětský kočárek, vozík pro invalidy, ruční vozík, nebo táhnou sáňky či se pohybují na lyžích nebo kolečkových bruslích anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy. Chodcem jsou i lidé, kteří vedou jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně. Vyzkoušejte si v našem kvízu, jestli víte, co musíte jako chodci na silnicích dodržovat.

KVÍZ: Chodci na silnici. Víte, jaká pravidla musíte dodržovat?

Život řidiče
Doprava v Přístavní ulici v Ústí nad Labem.
Nejnovější data o dopravě v Ústí nad Labem společnosti NTD Group ukazují, že silnice podél Labe z Lovosic do Ústí nad Labem si udržuje pověst milionáře. Podle měření průjezdnosti silnice na křižovatce Pražská ulice a Přístavní v obou směrech dohromady projelo v květnu po silnici přes 1 milion vozidel (1 069 986). O měsíc dříve v dubnu ještě více - 1 123 621.
9 fotografií

Nejrušnější dopravu v Ústí nad Labem najdete na milionářském nábřeží

Zprávy
Ilustrační foto.
Umístění úsekového radaru v liberecké Dubici dopomohlo podle získaných statistik k zásadnímu snížení počtu řidičů, kteří překračovali povolenou rychlost 50 km/h. Zatímco v dubnu zaznamenal 14 240 přestupků, v květnu už jen 5 500. Údaje z měření a počtu přestupků za první dva měsíce nepotvrdily obavy některých motoristů, že město vybralo místo pro umístění prvního radaru s detekcí nesprávně.
7 fotografií

Ostrý radar v Liberci splnil očekávání, mohl by ho nahradit informativní

Liberecko
Ilustrační foto.
Řidiče projíždějící Aší čekají v následujících měsících až několikaminutová zdržení. Průtah městem i obchvat nyní procházejí rekonstrukcí a doprava je zde řízena kyvadlově semafory nebo pracovníky. Zakázky souběžně provádí Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje a Ředitelství silnic a dálnic. Práce potrvají do podzimu.

Souběh prací na silnicích v Aši prodlužuje průjezd městem

Chebsko
Spletl si silnici se závodní dráhou? Řidič jel u Bořitova bleskovou rychlostí
/VIDEO/ Překvapená musela být policejní hlídka, která na začátku června prováděla běžnou silniční kontrolu nedaleko Bořitova na Blanensku. Kolem ní totiž ve vysoké rychlosti doslova prosvištel osmačtyřicetiletý řidič, který na státní silnici I/43 pospíchal směrem ke Svitavám. Policisté se za ním okamžitě vydali a využili novinku v silničním zákoně. 
2 fotografie

Spletl si silnici se závodní dráhou? Řidič jel u Bořitova bleskovou rychlostí

Blanensko