Létající auta už nepatří jenom do sci-fi. Americká společnost Terrafugia Inc. v pondělí oznámila, že její prototyp létajícího vozidla úspěšně dokončil testovací let.
ČlánkyPodívejte se na černo-bílé fotografie Michala Josephyho, jež jsou součástí kalendáře UNICEF Mosambik 2012… A seznamte se s momenty, které se k nim vážou…
ČlánkyVulkán Casablanca se nachází v blízkosti jedné z nejaktivnějších sopečných oblastí Chile. Této oblasti dominuje rozsáhlý masív sopky Puyehue (2236 m), v jehož blízkosti, v oblasti Cordón de Caulle, došlo v nedávné době k řadě erupcí, např. v letech 1921 a 1960. Poslední erupce začala 4. června roku 2011a dodnes zcela neustala.
SPECIÁL: Za vulkány ChileV Las Vegas už majitelé kasín neví, co by! Vodními show, pyramidami, palmovými alejemi nebo pirátskými bitvami se snaží hráče nalákat, aby utratily své peníze právě u nich.
SPECIÁL: To nejlepší z HedvabneStezky.czNedaleko od hlavního města Somálilandu, Hargeysy, se nachází opravdový poklad – jeskynní malby, které, podle archeologů, jsou několik tisíc let staré.
ČlánkyNejsilnější sluneční erupci za posledních sedm let o víkendu zaznamenali experti v USA. Americký Národní úřad pro oceány a ovzduší (NOAA) v pondělí upozornil, že vlny zvýšeného elektromagnetického záření, které by mohly narušit činnost satelitů a pozemní komunikace, již bičují Zemi.
ČlánkyIncká říše byla nejmocnějším státem celé Jižní Ameriky.V době největší slávy (v 15. a 16. století) ovládala oblast od And až k pobřeží oceánu – tedy dnešní Kolumbii, Chile, Bolívie, Ekvádor, Argentinu a Peru. To vše bylo propojené systémem silnic, který byl téměř tak kvalitní jako ten římský.
ČlánkyJih Itálie se 5. ledna probudil do nepříjemné situace: největší sopka země se probrala k životu. Má sílu připravit o životy tisíce lidí a způsobit škody, ze kterých by se země jen těžko vzpamatovala.
9 fotografií
ČlánkyJiří Zítka má pozoruhodného zálibu. Nestačí mu cestovat jako drtivě většině z nás – on musí všechno vidět pěkně shora. Je jedním z nejlepších pilotů motorových rogal na světě a létání s sebou přináší spoustu zážitků. Těch, které berou dech i při kterých vstávají vlasy hrůzou na hlavě.
5 fotografií
ČlánkyPoušť, poušť a zase jen poušť. Posledních pár hodin jsem neviděl za okny vlaku nic jiného než poušť. Rozpálenou, vyprahlou, převážně hornatou pustinu žlutošedých odstínů, bez života a beze stopy vegetace.
9 fotografií
ČlánkyNejslavnějěí horolezec světa. Politik. Spisovatel. Fotograf. A to všechno v jedné osobě. Reinhold Messner nás pozval do svého sídla. Podívejte se do míst, kam se dostane jen málokdo…
7 fotografií
ČlánkyProsincové vydání je zasvěceno kočkovitým šelmám. V článku Pláč pro tygra se dozvíte, proč těmto kočkovitým šelmám hrozí vyhynutí, v článku Politika a kočkovité šelmy vás překvapí, co pro záchranu tygrů doporučuje slavný biolog. Bible krále Jakuba – to je další velké téma tohoto čísla. Jak ovlivnila angličtinu? Kromě dalších témat najdete v prosincovém vydání National Geographic také články o Magellanově oblacích a perspektivě měst ve 21. století.
ČasopisOkraje silnice mezi zavlažovacími kanály na cestě do starobylého města Chiva vypadají jako zasněžené. Ale teď – na konci horkého středoasijského léta? Kdepak, je to „bílé zlato“! Na jedné straně živí Uzbekistán a jeho lid, na druhé stojí za zkázou Aralského jezera.
ČlánkyZlato a zbraně, které zakopali staroangličtí vojáci na poli před 1300 roky, našli lovci pokladů. Pomocí detektorů za pár liber objevili věci za miliony.
29 fotografií