ŠTÍTEK: Slavkov u Brna

Základní škola Komenského ve Slavkově u Brna.
Rekonstrukce, modernizace, stavební úpravy a pořízení vybavení odborných učeben ve vazbě na přírodní vědy, polytechnické vzdělávání, cizí jazyky a práci s digitálními technologiemi. Studenti a vyučující na Základní škole Komenského ve Slavkově u Brna očekávají změny a novinky. Projekt získal peníze z evropských dotací, práce budou přes letní prázdniny.
2 fotografie

Rekonstrukce za padesát milionů. Základní škola ve Slavkově zmodernizuje učebny

Vyškovsko
Bezva Fest zabaví celou rodinu.
Krásný den pro děti i dospělé. To je Bezva Fest, kde hlavním mediálním partnerem je denik.cz. Akce na vás čeká ještě v Plzni a Litoměřicích, i tady můžete potkat naše dětské moderátory s hosteskou a stát se součástí našeho obsahu. Podívejte se na video ze Slavkova u Brna a nenechte si ujít další zastávky nejzábavnějšího rodinného festivalu v České republice.

Bezva Fest s Deníkem láká na atrakce, hudební vystoupení a dětské hvězdy

Rodina
Barmanskou show předvedl student druhého ročníku oboru hotelnictví.
/FOTO/ Dne prvního června se Integrovaná střední škola Slavkov u Brna zúčastnila oslav Dnů Slavkova, které se konaly v centru města. Tato každoroční událost přilákala stovky návštěvníků a naše škola měla čest se prezentovat na hlavním pódiu. Celý den byl naplněn pestrým programem, ale vrcholem pro nás bylo vystoupení studenta druhého ročníku oboru hotelnictví, který předvedl barmanskou show.
2 fotografie

Barmanská show na Dnech Slavkova. Student předvedl své schopnosti

Čtenář reportér
Pestrý program na nádvoří muzea ve Vyškově. V pátek 24. května se tu konala Noc muzeí.
/PŘEHLEDNĚ/ Unikly vám některé události uplynulého týdne na Vyškovsku? Nevadí, připravili jsme pro vás týdenní souhrn aktualit. Vracíme se například k již devatenácté muzejní noci ve Vyškově. Zámecký park na čas obsadily živé sochy a v Ivanovicích si lidé na dni otevřených dveří prohlédli nový domov pro důchodce. Přečtěte si více.
88 fotografií

Uplynulý týden na Vyškovsku: Muzejní noc i podpora hokejistů

Vyškovsko
Autorka boy artu Radka Kunovská se svým dílem
Unikátní umělecká díla vyobrazená přímo na lidském těle mohli vidět lidé v sobotu 25. května ve Slavkově u Brna. Konala se tu mezinárodní soutěž v body artu. V našlapané konkurenci uspěla hranická umělkyně Radka Kunovská. Ta přímo před zraky diváků stvořila fascinující pohádkovou čarodějnici. Za své originální dílo si odvezla první místo.
3 fotografie

Umělkyně z Hranic získala první místo v prestižní soutěži. Zaujala ježibabou

Přerovsko
Úspěšná spolupráce mezi Czech-American TV a Integrovanou střední školou Slavkov u Brna.
/FOTO/ Czech-American TV, nekomerční televizní společnost, založená rodákem z Jižní Moravy Johnem Honnerem, se již jednadvacet let specializuje na vysílání pořadů o České republice v zahraničí. Televize rovněž spolupracuje s mnoha školami v České republice i v USA. Před dvěma lety se rozhodla rozšířit svoji působnost a navázala spolupráci s Integrovanou střední školou Slavkov u Brna.
2 fotografie

Studenti ze Slavkova prezentují tradiční česká jídla. Na Czech-American TV

Čtenář reportér
Zdeněk Fojtl, kanonýr Deníku, SK Křenovice.
Pokud by B mužstvo Křižanovic v minulém kole prohrálo v Šaraticích nějakým normálním výsledkem a ne 0:20, pak by nejděravější obranu ve všech okresních fotbalových soutěžích na Vyškovsku měly Hodějice. V tomto kole se na jejich konto stal několikanásobným střelcem Zdeněk Fojtl. Rezerva Křenovic vyhrála v Hodějicích 9:0 a hostující útočník překonal domácího brankáře Lukáše Kopáčka čtyřikrát.
14 fotografií

Křenovický Zdeněk Fojtl vylepšil hattrick z minulého týdne. Výzývá do Slavkov

Okresy
Jarní sraz Tatra klubu v zámeckém parku ve Slavkově u Brna.
/PŘEHLEDNĚ/ Unikly vám některé události uplynulého týdne na Vyškovsku? Nevadí, připravili jsme pro vás týdenní souhrn aktualit. Vracíme se například ke srazům osobních vozů Tatra ve Slavkově a historických aut v Habrovanech. Přinesli jsme také podrobnosti k budoucnosti domu na slavkovské Husově ulici nebo k posunu přípravy stavebních prací na rozšíření školky Zvídálek. Čtenáře však zaujaly zvláště fotografie polární záře, kterou pozorovali na celém regionu.
45 fotografií

Uplynulý týden na Vyškovsku: otevírání šoupátek i nástup budoucích vojáků

Vyškovsko
Vizualizace plánovaného rozšíření Mateřské školy Zvídálek.
/VIZUALIZACE/ Zahájení prací na přístavbě mateřské školky Zvídálek ve Slavkově u Brna se blíží. Radní rozhodli na základě doporučení hodnotící komise o vítězi výběrového řízení na zhotovitele. Po uplynutí odvolací lhůty bude následovat předložení smlouvy o dílu zastupitelům ke schválení. Hned po té, se mohou na Koláčkově náměstí rozjet stavební práce. V pátek to potvrdili zástupci města.
5 fotografií

Rozšíření slavkovské školky Zvídálek se blíží. Děti se přemístily jinam

Vyškovsko
Dům na Husově ulici 63 ve Slavkově u Brna jistí podpěry.
/FOTO, VIDEO/ Nová zasedací místnost pro zastupitele, výtah pro vozíčkáře i maminky s kočárky, kanceláře i provozovny. Nejen takové jsou možnosti využití barokního měšťanského domu na Husově ulici 63 ve Slavkově u Brna. Město má připravený kompletní projekt se stavebním povolením na záchranu památkově chráněné stavby, kterou aktuálně jistí dřevěné podpěry.
10 fotografií

Budoucnost domu na Husově ve Slavkově: zasedací místnost, kanceláře i provozovny

Vyškovsko
Takto prošel Drnovicemi minulý rok krojovaný průvod při příležitosti Svatofloriánských hodů.
Druhý květnový víkend si pro nás chystá celou řádku akcí. Zavítat můžete do Slavkova u Brna, kam přijedou na svůj sraz členové Tatra klubu. Uvidíte zde mimo jiné přes 20 vzácných vozů této značky. Do parku lidé zavítají i na Májový Flerjarmark. Ve Vyškově se zase bude běhat na podporu místní nemocnice. Vybrané peníze poputují na rekonstrukci a zkrášlení prostředí pro malé pacienty Dětského oddělení. Drnovice přitom ovládnou Svatofloriánské hody. 
52 fotografií

Tipy na víkend na Vyškovsku. Svatofloriánské hody v Drnovicích i sraz vozů Tatra

Volný čas
Tradiční auto, moto, hobby burza na vyškovském letišti.
/FOTO, VIDEO/ Čtenáře Vyškovského deníku zaujal v dubnu nejvíce návrat auto, moto, hobby burzy na vyškovské letiště. Zajímala je také budoucnost Staré pošty v Rousínově, kde pokračují stavební úpravy. Pozornost dále upoutaly třeba ukázky jarních prací pro návštěvníky muzea v Hošticích-Herolticích, ale i mnoho dalšího. Podívejte se na souhrn toho, co lidi na našem webu v dubnu nejvíce zaujalo.
19 fotografií

Dubnové událostí na Vyškovsku: burza na letišti, přestavba Staré pošty i opravy

Vyškovsko