ŠTÍTEK: Slovácko

Volby do Evropského parlamentu, Ilustrační foto
Vítězství ANO 2011 s 27,62 procenty hlasů nad koalicí SPOLU s 23,47 procenty hlasů. Tak dopadl v okrese Uherské Hradiště „europarlamentní souboj“ těchto dvou konkurenčních seskupení. S odstupem a 10,56 procenty skončila koalice STAČILO, v čele s komunisty. Starostové a osobnosti pro Evropu obdrželi na Slovácku 7,39 procent hlasů. SPD a Trikolóře dali voliči 5,96 procent hlasů a z těch, které do Evropského parlamentu voliči protlačili, jsou posledními Piráti, kteří v našem regionu obdrželi od voličů 4,67 procent hlasů.

Europarlamentní souboj na Slovácku ovládlo ANO. SPOLU v Brodě i ve Starém Městě

Slovácko
Petr Meindlschmid se ve finále mistrovství Evropy atletů neztratil.
/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ - V římském finále dálkařů výborně bojoval osmnáctiletý Petr Meindlschmid. V první sérii si skočil 803 centimetrů a splnil svůj cíl, který vyhlásil po kvalifikaci, níž skočil na dva centimetry míň. Přál si závodit v užším finále a odskákal tak všech šest pokusů. Celkově nedávný fotbalista Slovácka a nováček na mistrovství Evropy dospělých obsadil ve vynikající soutěži sedmé místo.
7 fotografií

Meindlschmid se ve finále dálky neztratil. Tentoglou předvádí šílené věci, říká

Atletika
Pivní peloton Giro de Pivko slavil půl století existence. Legendární Jaroslav Hutka zpíval v Hradišti na náměstí Giromanům. Pak si pro něj přišli dva esenbáci
Girooo, Girooo, Girooo. Tradičním pokřikem a za nadšeného povzbuzování příchozích odstartoval o první červnové sobotě před polednem na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti jubilejní 50. ročník recesistické akce Giro de Pivko. V pelotonu se nakonec sešlo 62 aktérů, kteří museli splnit tři základní podmínky – vyrazit na kole bez převodu, v komickém kostýmu a nebýt členem KSČ(M).
61 fotografií

Pivní peloton Giro de Pivko na Slovácku. Nechyběla ani imitace Zemana

Slovácko
Podcastová rodina Deníku se od června rozroste o další multimediální seriál - Příběhy zla Jiřího Nováčka
Podcastová rodina Deníku.cz se od června rozroste o další multimediální seriál. Novinář Jiří Nováček připomene nejzávažnější zločiny české historie. Ve spolupráci se špičkovými profesionály, kteří se na objasňování trestných činů v Česku podílejí, se budeme snažit osvětlit systém a postupy jejich práce, ale také motivaci nebo psychologii zločinců, říká v rozhovoru Jiří Nováček.

Nahlédněte do nitra zločinu. Deník startuje true crime podcast Příběhy zla

O Deníku
Olomoucké vinné slavnosti na Dolním náměstí, pátek 17. května 2024
Tradiční Olomoucké vinné slavnosti zaplnily od pátku Dolní náměstí. Svá vína představuje šestatřicet vinařů z České republiky i zahraničí. Nechybí samozřejmě ani občerstvení nebo doprovodný kulturní program. Košty, dobroty a muzika lákaly v pátek i v nevlídném počasí. Slavnosti pokračují v sobotu až do noc, předpověď již slibuje méně deště a více slunce i tepla.
82 fotografií

Olomoucké vinné slavnosti zaplnily náměstí. S košty, dobrotami a muzikou

Olomoucko
Vřesovice zvou na Putování Moravským Slováckem.
Vřesovice na Hodonínsku v sobotu ožijí čilým ruchem, neboť se zde uskuteční 22. ročník turistického pochodu Putování Moravským Slováckem. Chybět nebude tradiční program v podobě poznávání malebné zalesněné krajiny Chřibů a letošní ročník navíc ozvláštní i nový program pro děti. „Před rokem k nám dorazilo 284 pochodníků z šestašedesáti obcí, ale už jsme zde měli i kolem pěti stovek účastníků," řekl Miroslav Vaculík z pořádajícího Klubu českých turistů, odbor Vřesovice.

Putování Moravským Slováckem nabídne i dobrodružství pro děti

Kraje