ŠTÍTEK: Staroměstské náměstí

Ilustrační foto
Poslední dny se policie zabývá teroristickou hrozbou v Praze, kvůli které zatkla podezřelého cizince. Podle několika průzkumů se přitom Praha může pyšnit tím, že se řadí mezi bezpečná města v porovnání se světem. Konkrétně podle průzkumu Numbeo se mezi evropskými městy umístila na 14. místě ze 139 měst, která průzkum zařadil do indexu bezpečnosti. I přesto se ale naše hlavní město setkalo v historii s několika nebezpečnými útoky. Pojďme si je společně připomenout.
7 fotografií

Teroristické útoky v Praze: Připomeňte si, jakým hrozbám musela metropole čelit

Krimi
Zásah hasičů v Celetné ulici.
V Celetné ulici poblíž Staroměstského náměstí hořel půdní prostor jednoho z domů. Na místo vyrazili pražští hasiči společně s policisty, kteří evakuovali osoby z vedlejších budov. Asistoval jim i záchranářský speciál Fénix s lékařským inspektorem. Podle prvotních zjištění policistů vznikl požár nedbalostním jednáním při rekonstrukci domu.  
45 fotografií

Požár v centru Prahy: V Celetné ulici hořela střecha, na místě byl speciál Fenix

Krimi
Ilustrační foto.
Incident na Staroměstském náměstí, kde měla o víkendu skupina cizinců napadat dobrovolníky vybírající peníze pro Ukrajinu, nebude mít dohru u soudu. Policie původně informovala o zadržení čtyř podezřelých a zahájení trestního řízení, nakonec ale k žádnému obvinění nedošlo.

Obvinění cizinců za incident na Staroměstském náměstí nepadlo

Praha
Česko slaví titul mistrů světa
V neděli uplynul už týden od velkého vítězství české hokejové reprezentace ve finále domácího mistrovství světa. Hráči si od té doby stihli užít setkání s fanoušky na Staroměstském náměstí v Praze i hlavní část oslav. Jak pozorně jste letošní šampionát sledovali? Kdo byl nejproduktivnějším hráčem Čechů, kdo rozhodl o zlatě nebo kolik nul vychytal Lukáš Dostál? Otestujte se v našem kvízu.

KVÍZ: Hokejové zlato. Jaká byla česká cesta za titulem mistrů světa?

Hokej
Muzeum fantastických iluzí je otevřeno každý den.
/FOTO, VIDEO/ Následující dny mají být deštivé, ale to nemusí bránit tomu, abyste si užili spoustu zábavy! Podívejte se na náš přehled zajímavých akcí, které se od pondělí do pátku na území Prahy konají. V první části přehledu najdete tipy na jednotlivé dny a ve druhé části vícedenní a dlouhodobější akce.
18 fotografií

Pražské tipy od pondělí 3. do pátku 7. června

Volný čas
Česko slaví titul mistrů světa
David Pastrňák si v průběhu mistrovských oslav našel čas a s půllitrem piva se připojil do populárního hokejového podcastu Spittin‘ Chiclets, kde mluvil o domácím mistrovství světa, setkání s fanoušky na Staroměstském náměstí v Praze i o chystaném turnaji čtyř zemí, na kterém bude Česko chybět. Hvězdný útočník v povídání se zámořskými tvůrci přišel i s myšlenkou složit pro tuto příležitost dohromady československý výběr. Na sociálních sítích už se od té doby začaly objevovat první návrhy sestav.
56 fotografií

Pastrňák mluvil o československém týmu. Fanoušci už na sítích navrhují sestavu

Hokej
Simona Čermáková byla jedna z organizátorek velkolepých oslav na Staroměstském náměstí v Praze.
/FOTOGALERIE,VIDEO/ Po dlouhých čtrnácti letech dosáhli čeští hokejisté v čele z Davidem Pastrňákem zlatých medailí na světovém šampionátu, navíc před zraky domácích fanoušků. Pondělních velkolepých oslav na Staroměstském náměstí se přímo účastnila i rodačka z Nového Strašecí Simona Čermáková rozená Šteruská, která pracuje pro společnost Taiko, která celou akci pro Prahu připravovala.
9 fotografií

Simona Čermáková k oslavám: Byla to obrovská zodpovědnost, zkušenost i zážitek

Volný čas
Moderátor Libor Bouček
Když člověk moderuje mistrovství světa v hokeji, musí své emoce držet na uzdě. Tedy nefandit jako Čech, ale zachovat neutralitu. Libor Bouček, který po mnoha jiných prestižních sportovních událostech provázel fanoušky hokejovými zápasy v pražské 02 areně a následnou oslavou na Staroměstském náměstí, to zvládl. „I když naši hráči po čtrnácti letech získali titul mistrů světa, jako první se slušelo poděkovat švýcarským fanouškům, kteří byli absolutně výjimeční, a teprve potom říci, že jsme mistři,“ říká v rozhovoru pro Deník. Zároveň je rád, že se Češi umí nadchnout. Přeje si, aby nám to vydrželo.

Při hokeji v sobě moderátor musí potlačit fanouška, říká Libor Bouček

Česko
Čeští hokejisté oslavili mistrovský titul na Staroměstském náměstí
Staroměstské náměstí v Praze v pondělí odpoledne ovládla hokejová euforie. Čeští mistři světa přivezli mezi fanoušky pohár pro vítěze šampionátu a všichni se příznivcům představili na připraveném pódiu i na střeše autobusu. Panovala výborná nálada, šampaňské i pivo teklo proudem, hráči tancovali, zpívali a dopřáli si i vítězný doutník. „To je to, co jsem si vždycky přál, když jsem byl malý kluk a hrál jsem si na ulici před barákem,“ přiznal obránce Radko Gudas.
91 fotografií

Mistři se radovali na střeše autobusu i na pódiu. Namol jsme všichni, řekl Nečas

Hokej
Ze sledování finálového zápasu mezi Českem a Švýcarskem na velkoplošné projekci na borohrádeckém hřišti.
/OBRAZEM/ Atmosféru pomalu jak na pražském Staroměstském náměstí během finálového utkání hokejového mistrovství světa mezi Českem a Švýcarskem prožívali fanoušci v neděli večer na kosteleckém Palackého náměstí. Nad hlavami vlály české vlajky, ozýval se jásot, troubení, v posledních vteřinách odpočítávání a nakonec rozradostněné zaplněné náměstí před velkoplošnou obrazovkou zpívalo jedním sborem hit kapely Queen We Are The Champions. Fandilo a jásalo se také na hřišti v Borohrádku, kam místní příznivci českého hokeje dorazili na velkoplošnou projekci rozhodujícího zápasu.
8 fotografií

České hokejisty hnali za titulem mistrů světa na dálku fanoušci i na Rychnovsku

Rychnovsko
Takto se fandilo během finále mistrovství světa v hokeji na Staroměstské náměstí v Praze
/VIDEO/ Dlouhé čekání na gól, napětí a nakonec euforie - tak se dá shrnout nedělní večer na náměstích českých měst, kde tisíce fanoušků sledovaly finálový zápas mistrovství světa v ledním hokeji mezi Českem a Švýcarskem. V čase 49:13 explodovala většina veřejných prostranství radostí, právě tehdy totiž David Pastrňák vstřelil první gól zápasu. Rozhodl tak o tom, že Česko po čtrnácti letech znovu slaví titul světových šampionů. 
115 fotografií

Fantastické hokejové finále: Pastrňák rozjásal náměstí v ČR. Takhle fandil národ

Regiony
Vítězství Čechů nad Švédy sledovali fanoušci na kolonádě v Mariánských Lázních
Hokejové mistrovství světa vrcholí. V neděli večer se český národní tým utká ve finále se Švýcarskem, které postoupilo přes silný výběr Kanady. A fanoušci jsou ve varu. Na sportovní horečku reagují města napříč republikou, kromě oficiální fanzóny v Praze tak lidé budou moci zápas o zlato sledovat na náměstích, zimních stadionech nebo třeba v kině. Podívejte se na výběr Deníku, kde všude bude možné hnát naše reprezentanty za vysněným titulem.
49 fotografií

Čechy poženou za titulem plná náměstí či kina: Podívejte se, kam můžete vyrazit

Česko
Hokejoví fanoušci. Mistrovství světa v hokeji, zápas Švédsko - Česko.
/VIDEO, GALERIE/ Po třinácti letech se Česko a Švédsko potkali v sobotu odpoledne v semifinále hokejového mistrovství světa. Boj o finále odstartoval v pražské O2 aréně ve 14.20 hodin. V Praze se opět fandilo nejen nejen v hledišti, ale i u O2 arény nebo v Riegrových sadech. Při fandění nevadil lidem ani déšť, který se v průběhu třetí třetiny snesl z nebe. Daleko víc si fanoušci užíívali sprchu gólů do švédské branky a postup do nedělních bojů o zlato.
87 fotografií

Podívejte se: Fanoušci hnali hokejisty do finále, fandilo se venku i v hospodách

Hokej