ŠTÍTEK: štěně

Pes, které Vaňková zakoupila byl vážně nemocný a vyhladovělý. Veterináři brněnské Veterinární univerzity mu již nedokázali pomoci.
Anežka Vaňková zakoupila na konci března na základě internetového inzerátu psa. Následně zjistila, že je vážně nemocný. I přes péči odborníků se zanedbané šteně nepodařilo zachránit. Události se nyní zabývá Krajská veterinární správa, policie ji řeší jako možný případ podvodného prodeje psů. O odhalení podvodníků usiluje i majitelka uhynulého šteněte. 
3 fotografie

Koupili si štěně, záhy uhynulo. Majitelka se nyní pustila do boje s podvodníky

Regiony
Odhalení týrání psů v Praze.
Velmi závažným případem týrání zvířat se zabývali pražští kriminalisté. Vše začalo před deseti lety, v březnu loňského roku případ pokračoval návrhem na podání obžaloby. Více než ročním pátráním detektivové zpětně zjistili, že si tehdy osmadvacetiletá žena založila živnost na chov, výcvik a prodej psů. Její podnikání ale nebylo pro psy vůbec šťastné.

Kruté týrání psů: Zvířata žila bez jakékoliv péče, zemřelo nejméně deset z nich

Krimi
Pes, které Vaňková zakoupila byl vážně nemocný a vyhladovělý. Veterináři brněnské Veterinární univerzity mu již nedokázali pomoci.
Zanedbané a nemocné štěně museli uspat pracovníci Veterinární univerzity v Brně. Majitelka Anežka Vaňková psa na konci března zakoupila přes internetový inzerát. Následně přišla na to, že je v zuboženém stavu. Po předání zvířete veterinářům zjistila, že je vážně nemocné a i přes pomoc odborníků se je již nepodařilo zachránit. Situaci nyní řeší Krajská veterinární správa a policie jako možný případ podvodného prodeje psů. Majitelka se snaží varovat veřejnost přes sociální sítě a sama na odhalování podvodníků pracuje.
3 fotografie

Smrt zanedbaného štěněte v Brně. Stalo se obětí možného podvodného prodeje psů

Brněnsko
Haf yoga v Dolní Oblasti Vítkovic, 19. března 2024, Ostrava.
Pozice pes hlavou dolů dostává během nových lekcí ve studiu Jogista v Dolní oblasti Vítkovice nový rozměr. Důvodem jsou roztomilá štěňata, která se volně pohybují mezi cvičícími na karimatkách. Nejsou zde ale náhodou. Za novými lekcemi jógy se štěňaty, stojí manželé Richard a Kristýna Pláčkovi, kteří přišli s nápadem začít v Ostravě s Haf Yogou, jak lekce pojmenovali.
24 fotografií

Štěňata v hlavní roli: v Ostravě probíhají netradiční lekce jógy

Ostravsko
Psí detektiv Balynka přijela do Lubence zkontrolovat, jak se třídí odpad.
Dálniční obchvat otevřený před dvěma lety učinil z přetíženého městečka na přelomu středních a západních Čech úhledné místo k dobrému životu. V srdci města Lubence je trojice nejdůležitějších budov - obecní úřad, kostel a dům kultury. A právě tam se odehrála 12. února dvě pondělní dopolední představení pro děti z mateřských a základních škol.

Psí detektiv Balynka přijela do Lubence zkontrolovat, jak se třídí odpad

Čtenář reportér
Psí útulek v pražské Troji předává zájemcům čtveřici štěňátek z krabice, kterou někdo zanechal na mrazivé ulici v Krči právě v den (či přesněji: v noci) mikulášských oslav. Jako první si pro pejska, který se bude jmenovat Čert, přišla Marie Macíková z Čer
K happy endu dospěl ve čtvrtek 28. prosince příběh nechtěných štěňat, které se kdosi původně snažil zrežírovat jako drama s tragickým vyústěním. Krabici se čtyřmi psími sourozenci, starými jen čtyři neděle, vyhodil uprostřed noci na mráz. To, že fenka a tři pejsci úspěšně završili sedm týdnů života, mají se čile k světu a v pátek už by všichni měli být v nových domovech, je zásluhou pozorného kolemjdoucího. Všiml si – a přivolal pražské strážníky. A psi teď míří do nových domovů.
73 fotografií

Štěňata, která chtěl někdo poslat „k čertu“, už míří do nových domovů

Praha
Tradiční vánoční den otevřených dveří v psím útulku, který pražští strážníci provozují v Troji.
/FOTO, VIDEO/ Ke dvěma tisícům návštěvníků prošlo v neděli 24. prosince branou psího útulku Městské policie Praha v Troji. Na Štědrý den se zde tradičně koná den otevřených dveří. Je také tradicí, že většina rodin nepřichází s prázdnou. Přinášejí dárky převážně v podobě krmení, přičemž se objevují jak menší balení pamlsků, tak často i velké pytle granulí. Lidé ale přinášejí také další chovatelské pomůcky, jako jsou třeba deky nebo vodítka.
73 fotografií

Štěňátka, která někdo na Mikuláše vyhodil, jsou v útulku. Brzy budou hledat pány

Praha
Děčínský útulek ve čtvrtek 2. listopadu 2023.
/FOTO, VIDEO/ Je čtvrtek 2. listopadu odpoledne a v děčínském útulku je živo. Sotva se otevře brána, v areálu se ozývá všudypřítomný štěkot. Psi tak hlásí příchod každého, kdo je přijde navštívit. Ve švech však zařízení naštěstí nepraská, do plné kapacity má aktuálně daleko. Nacházejí se tu však zvířata, která už by si domov zasloužila. Některá z nich tu totiž na novou milující rodinu čekají i více než rok.
34 fotografií

Odsouzeni na doživotí? V děčínském útulku čekají na nový domov už přes rok

Děčínsko
Přehlídka psů rasy corgi na památku zesnulé královny Alžběty II v Londýně, neděle 3. září 2023
Velká Británie si připomíná první výročí úmrtí královny Alžběty II. Mezi řadou vzpomínkových akcí rozhodně nezapadlo setkání majitelů psů plemena velšský corgi, které se konalo 3. září před Buckinghamským palácem v Londýně. Právě toto plemeno oblíbená britská panovnice velmi milovala. Fotografie královny s šátkem na hlavě, jak se prochází se svými psy, asi viděl každý. Proč měla Alžběta II. plemeno corgi tak ráda? A co se s královninými psy stalo?
4 fotografie

Rok od smrti královny Alžběty: Podívejte se, jaké speciální pocty se jí dostalo

Zvířecí deník a chovatelství
Nejslavnější pejsek české literární historie jménem Dášeňka na snímku spisovatele Karla Čapka.
/FOTO, VIDEO/ Je možné vystopovat potomky fenky, která sama byla štěnětem před devíti desetiletími? Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše vyhlásil pátrání po pokračovatelích rodu hlavní hrdinky Čapkovy knížky Dášeňka čili život štěněte. Příběhy malé drsnosrsté foxteriérky patří k mistrovským dílům autora a dodnes neztrácejí své kouzlo pro děti.
13 fotografií

Kam zmizela Dášeňka? Čapkův památník pátrá po potomcích slavného štěněte

Příbramsko
Policie. Ilustrační foto.
Náchodští kriminalisté v těchto dnech obvinili dvojici mužů (45 a 56 let), kteří měli páchat rozsáhlou majetkovou trestnou činnost napříč celou republikou, a to od roku 2020. Jejich podvody měli spočívat v nabízení štěňat labradorských retrívrů k prodeji. Pod skrytou nebo falešnou identitou je měli nabízet prostřednictvím internetu na inzertních portálech.

Falešní prodejci nabízeli štěňata po internetu, ta k majitelům nikdy nedorazila

Zločiny a soudy
Na jízdu autem je vhodné psa zvykat už od štěněte, ideální je ze začátku volit krátké vzdálenosti a vždy jet za zábavou
Blíží se doba letních dovolených, na které řada lidí cestuje auty a některé majitele znervózňuje vědomí, že jejich pes takové cestování nesnáší dobře. Stejně jako může být při cestování autem špatně lidem, může totiž nevolnost trápit i domácí mazlíčky. Psi se třesou, hodně sliní a někdy se přidá i zvracení. Odborník radí, jak psa na jízdu autem zvyknout.
5 fotografií

Zvracení, třes, slinění. Nevolnost trápí při cestě autem mnoho psů

Zvířecí deník a chovatelství
Amálka, nalezená v Klatovech v krabici, se díky péči Miloslavy Šeflové má čile k světu.
Už několik nocí se vedoucí klatovského útulku pro zatoulané a opuštěné psy Miloslava Šeflová nevyspala. Ve dne v noci se totiž stará o malé štěňátko, které jeho majitel dal do krabice a odložil v Klatovech na ulici. Naštěstí byla fenka nalezena dříve, než utrpěla zdravotní újmu, a dnes už se má Amálka, jak ji „psí máma“ Šeflová pojmenovala, čile k světu.
5 fotografií

Štěně někdo vyhodil v krabici na ulici. Zachránili ho a má se čile k světu

Klatovsko
Požár způsobil pes
Během pátečního dne vyrazilo do Kunčic nad Labem několik jednotek hasičů k ohlášenému požáru v bytě, kde došlo k zahoření na plotýnce. Když hasiči vyjížděli, určitě nečekali, kdo požár způsobil. Překvapivé bylo nakonec zjištění vyšetřovatele. Pachatelem bylo čtyřměsíční štěně huskyho. 
2 fotografie

Štěně způsobilo požár bytu v Kunčících nad Labem

Požáry
Australský ovčák je velmi inteligentní a učenlivý a těší se z každé nové výzvy
Australský ovčák je krásný, inteligentní a velmi temperamentní pes s výraznýma jantarovýma, hnědýma nebo modrýma očima. Indiáni je nazývali psy s očima duchů. Není proto divu, že obliba tohoto plemene stále roste. Pokud ale uvažujete o tom, že si ho pořídíte, měli byste si o něm nejprve zjistit co nejvíc informací. Tenhle pejsan rozhodně není žádný gaučák ani plyšák na hraní pro děti.
14 fotografií

Sportovec i veselý společník, se kterým není nuda. To vše je australský ovčák

Zvířecí deník a chovatelství
Miminka už začínají pít.
V tomto seriálu vám přinášíme osudy psích duši, které nalezly lásku a pochopení až poté, co si prožily své a často nehezké. Příběhy jednotlivých pejsků pro vás zpracovala Sylva Kaplanová, která je sama patronkou některých z nich. Příběh neuvěřitelného štěstí v neštěstí se odehrál nedávno na jižní Moravě. Organizace Jménem psa, z. s. přijala psí maminku se štěňátky, uprostřed prosince, během týdne zasypaného sněhem. Vyhozená? Utekla? To už nezjistíme. Šlo však o život. O osm zvířecích životů.
10 fotografií

Psí osudy: Seznamte se s Lady a štěňátky, kteří přežili porod ve vinohradu

Čtenář reportér