ŠTÍTEK: Strahov

Postavit se na start v závodě L'Etape stojí určitě za to.
Prahu a Středočeský kraj čeká v sobotu 15. června čtvrtý ročník závodu amatérů na silničních kolech L´Etape Czech Republic by Tour de France. Podle pořadatelů se na akci chystá až 3500 cyklistů. Závodníci odstartují na pražském Strahově a odtud vyrazí do okresů Praha venkov - západ, Beroun, Kladno, Rakovník a poté zpět do Prahy. V dotčených lokalitách bude na některých silnicích omezený provoz.
14 fotografií

L´Etape Czech Republic je tu. Závod se pojede v sobotu a omezí dopravu

Praha
26. řádná valná hromada FAČR v Olomouci
Valná hromada Fotbalové asociace České republiky v Olomouci trvala klasicky více než osm hodin (což není příliš divu za situace, kdy největší sportovní organizace v zemi není schopna v roce 2024 počítat hlasy delegátů jinak než otrocky ručně…), hlavně však schválila tři stěžejní body jednání: využití financí z členských příspěvků do regionálního fotbalu, novelizaci stanov a nabídku Sparty Praha na vybudování stadionu v areálu na Strahově. Což kvitoval i předseda OFS Svitavy Jindřich Novotný.
14 fotografií

Dobrá zpráva, peníze půjdou do okresů, říká po valné hromadě předseda Novotný

Okresy
Sparta porazila Mladou Boleslav a obhájila titul, Jan Kuchta nasázel čtyři góly.
Fotbalová Sparta má za sebou velké vítězství mimo hřiště. Valná hromada Fotbalové asociace České republiky schválila její návrh na vybudování nového stadionu v Praze na Strahově v místě současného Stadionu Evžena Rošického. Nový domov úřadujících mistrů ligy by měl být hotový nejpozději v roce 2035, zástupci klubu by ale chtěli celý proces co nejvíce uspíšit. Počítá se, že stavba bude stát 4,5 miliardy, téměř 1,8 miliardy pak vyplatí klub asociaci, která vlastní pozemky
48 fotografií

Nový stadion Sparty řečí čísel. 1,8 miliardy pro FAČR, hotovo má být v roce 2035

Fotbal
26. řádná valná hromada FAČR v Olomouci
26. řádná valná hromada FAČR, která se uskutečnila v olomouckém NH hotelu, je minulostí. Nejvýznamnějším bodem bylo vyhlášení soutěže o stavbu stadionu na Strahově, jeho vítězem byla vyhlášena Sparta a výkonný výbor to schválil. Schváleny byly také další body jako způsob použití 50 procent členských příspěvků FAČR či jejich výše. Schváleny byly také stanovy. Největší rozruch vyvolal Jaroslav Tvrdík, který podal návrh o transparentnosti FAČR. Ten však těsně schválen nebyl. Kromě něj zaujal svými slovy také Miroslav Pelta. Valná hromada začala v 10 ráno a i s přestávkami trvala přes osm hodin. Delegáti se rozešli o půl sedmé. Do další valné hromady, která bude volební, padl slib, že bude zařízeno elektronické hlasování. Deník přináší několik zajímavých citací, které na valné hromadě padly.
14 fotografií

Valná hromada FAČR v Olomouci: Vypnutý mikrofon Tvrdíka i řada zajímavých hlášek

Zajímavosti z fotbalu
26. řádná valná hromada FAČR v Olomouci
26. řádná valná hromada FAČR, která se uskutečnila v olomouckém NH hotelu ve čtvrtek, je minulostí. Nejvýznamnějším bodem bylo vyhlášení soutěže o stavbu stadionu na Strahově, jeho vítězem byla vyhlášena Sparta a výkonný výbor to schválil. Schváleny byly také další body jako způsob použití 50 procent členských příspěvků FAČR či jejich výše. Schváleny byly také stanovy. Největší rozruch vyvolal Jaroslav Tvrdík, který podal návrh o transparentnosti FAČRu. Ten však těsně schválen nebyl. Kromě něj zaujal také svými slovy Miroslav Pelta. Valná hromada začala v 10 ráno a i s přestávkami trvala přes osm hodin. Delegáti se rozešli o půl sedmé. Do další valné hromady, která bude volební, padl slib, že bude zařízeno elektronické hlasování.
14 fotografií

Valná hromada FAČR v Olomouci: Vypnutý mikrofon Tvrdíka, co padlo za hlášky?

FORTUNA:LIGA
Osmnáctiletý Daniel Malina absolvoval trenérskou stáž na Spartě.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Tři dny si v tréninkovém centru na Strahově vyzkoušel, jaké je to být součástí jednoho z největších a nejlepších fotbalových klubů v tuzemsku. Daniel Malina, osmnáctiletý student sportovního managementu na novobydžovském gymnáziu, SOŠ a VOŠ, absolvoval trenérskou stáž v akademii AC Sparta Praha. „Je to tam hodně profesionální, s mládeží pracují dobře,“ chválil aktivní hráč dorostu RMSK Cidlina Nový Bydžov a kouč starších žáků SK Městec Králové.
11 fotografií

Malina o stáži na Spartě: Super, obrovská zkušenost. Viděl i práci Priskeho

Zajímavosti z fotbalu
Osmnáctiletý Daniel Malina absolvoval trenérskou stáž na Spartě.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Tři dny si v tréninkovém centru na Strahově vyzkoušel, jaké je to být součástí jednoho z největších a nejlepších fotbalových klubů v tuzemsku. Daniel Malina, osmnáctiletý student sportovního managementu na novobydžovském gymnáziu, SOŠ a VOŠ, absolvoval trenérskou stáž v akademii AC Sparta Praha. „Je to tam hodně profesionální, s mládeží pracují dobře,“ chválil aktivní hráč dorostu RMSK Cidlina Nový Bydžov a kouč starších žáků SK Městec Králové.
11 fotografií

Malina o stáži na Spartě: Super, obrovská zkušenost. Viděl i práci Priskeho

Fotbal
Osmnáctiletý Daniel Malina absolvoval trenérskou stáž na Spartě
Tři dny si v tréninkovém centru na Strahově vyzkoušel, jaké je to být součástí jednoho z největších a nejlepších fotbalových klubů v tuzemsku. Daniel Malina, osmnáctiletý student sportovního managementu na novobydžovském gymnáziu, SOŠ a VOŠ, absolvoval trenérskou stáž v akademii AC Sparta Praha. „Je to tam hodně profesionální, s mládeží pracují dobře,“ chválil aktivní hráč dorostu RMSK Cidlina Nový Bydžov a kouč starších žáků SK Městec Králové.
11 fotografií

Student byl na stáži ve Spartě. Obrovská zkušenost, řekl. Viděl i práci Priskeho

Fotbalové perličky
Matěj Chaluš působil ve Slovanu Liberec dva a půl roku, poté přestoupil do švédského Malmö FF a přes nizozemský Groningen se vrátil zpět pod Ještěd.
Pražský rodák má za sebou již poměrně dost fotbalových adres. Do ligy poprvé nakoukl už v roce 2015 coby sedmnáctiletý mladík v dresu Příbrami. Tam si ho všimla pražská Slavia, která ho koupila, ale za její A-tým nikdy nenastoupil. Okusil také angažmá ve švédském Malmö FF a nizozemském Groningenu. Momentálně hostuje ze švédského celku ve Slovanu Liberec, kde zanechal zatím nejvýraznější stopu.
8 fotografií

Finále na Strahově? To byl obrovský svátek, vzpomíná Chaluš

Fotbal
ZUZANA PRAŽÁKOVÁ v akci.
O uplynulém víkendu opět řada kolínských atletů využila startovní příležitosti k posílení svých šancí na nominaci k bojům na halových mistrovstvích České republiky, jejichž seriál zahajuje již tento víkend šampionáty chodců a vícebojařů v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce.

Kolínští atleti posilovali šance na republikový šampionát

Ostatní sporty
Matěj Bouška v cíli běhu na 800 m.
V neděli 28. ledna 2024 se v přetlakové pražské hale na Strahově uskutečnil krajský halový přebor Jč KAS v kategoriích mladšího a staršího žactva pro rok 2024, který z pověření Jč KAS uspořádal atletický oddíl TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Na tomto letošním halovém vrcholu mladšího a staršího žactva jihočeské atletiky startoval i starší žák Matěj Bouška jako zástupce chyšecké atletiky.
3 fotografie

Chyšecký Matěj Bouška startoval ve strahovské hale

Čtenář reportér
FK Kladno - Spartak Perštejn 4:8 (0:5), 2. Futsal liga západ, Kladno 14. 1. 2022
/VIDEO/ Nové a nevšední konfrontace špičkových týmů s těmi ryze amatérskými si vedení českého futsalu slibuje od inovované podoby Poháru SFČR. Úvodní kolo už zanedlouho startujícího ročníku 2024 bylo v pondělí v přímém internetovém přenosu rozlosováno na pražském Strahově. Mezi rekordními 82 přihlášenými mužstvy nechybělo v osudí ani želízko z Kladenska.

Futsalový pohár v novém hávu. Kladno se vydá pod krásný hrad

Fotbal
2. Futsal liga Západ: Malibu Mladá Boleslav - Betis Kadaň
/VIDEO/ Nové a nevšední konfrontace špičkových týmů s těmi ryze amatérskými si vedení českého futsalu slibuje od inovované podoby Poháru SFČR. Úvodní kolo už zanedlouho startujícího ročníku 2024 bylo v pondělí v přímém internetovém přenosu rozlosováno na pražském Strahově. Mezi rekordními 82 přihlášenými mužstvy nechyběla v osudí ani želízka z Mladé Boleslavi.
33 fotografií

Futsalový pohár v novém hávu. Na jaké soupeře narazí týmy z Mladé Boleslavi?

Fotbal
Pohár FAČR - finále středočeské části: Olympik Mělník - Arsenal Benešov (3:2 po penaltách), 10. 8. 2023
/VIDEO/ Nové a nevšední konfrontace špičkových týmů s těmi ryze amatérskými si vedení českého futsalu slibuje od inovované podoby Poháru SFČR. Úvodní kolo už zanedlouho startujícího ročníku 2024 bylo v pondělí v přímém internetovém přenosu rozlosováno na pražském Strahově. Mezi rekordními 82 přihlášenými mužstvy nechyběl v osudí ani prvoligový Olympik Mělník.
35 fotografií

Futsalový pohár v novém hávu. Olympik pojede k prvnímu kolu do Kutné Hory

Fotbal
II. futsalová liga: Absolut Černý Dub - Arsenal Benešov.
/VIDEO/ Nové a nevšední konfrontace špičkových týmů s těmi ryze amatérskými si vedení českého futsalu slibuje od inovované podoby Poháru SFČR. Úvodní kolo už zanedlouho startujícího ročníku 2024 bylo v pondělí v přímém internetovém přenosu rozlosováno na pražském Strahově. Mezi rekordními 82 přihlášenými mužstvy nechyběla v osudí ani želízka z Benešovska.
26 fotografií

Futsalový pohár v novém hávu. Na jaké soupeře narazí týmy z Benešova?

Fotbal
Fotbalový míč - ilustrační foto
Na turnaj mladých fotbalistek kategorie do 14 let vyšle svůj výběr také Okresní fotbalový svaz Beroun. Ten budou v Praze na Strahově reprezentovat v neděli 17. prosince hráčky vybrané trenéry Jiřím Vaculíkem a Janem Novákem. ejich asistentakami jsou Ivana Vaculíková a Kateřina Chvojková.

OFS Beroun vyšle výběr dívek na turnaj na pražský Strahov

Fotbal