ŠTÍTEK: Telč

Nový mluvčí Rytířů Kladno Tomáš Kobera.
Další posilou Rytířů Kladno je nový tiskový mluvčí Tomáš Kobera. Na rozdíl od svých čtyř předchůdců není Kladeňákem, ale pochází z Týna nad Vltavou. Do Kladna to ale nevzal přes Vltavu a Berounku, ale oklikou přes malebnou Telč. „Kladno je klub s obrovskou historií a moc mě těší, že budu součástí takové organizace,“ těší se dvaadvacetiletý mladík na novou práci.

Nová krev z jihu, Rytíři představili nového mluvčího, Tomáše Koberu

Hokej
V záchranářském souboji rezervních týmů udolal Slavoj Polná hostující Starou Říši (v červeném) dvěma góly v závěrečné čtvrthodině.
Už jen dva vysoké výsledky mohou překazit postupové oslavy Novému Rychnovu. Tomu nahrála porážka Telče v Kamenici nad Lipou, ale rychnovští hráči ve Ždírci jen remizovali a v pátek jim k definitivě stačí bod. Telč naopak musí doma uštědřit debakl Habrům a doufat, že i Rantířov si v Rychnově parádně zastřílí. To v B skupině už je jasno. Nedvědice má po domácí výhře v čele tabulky tříbodový náskok, který v kombinaci s lepšími výsledky ve vzájemných zápasech s Vladislaví dávají klubu jistotu triumfu.
30 fotografií

Souhrn 1.B třídy: Nedvědice může slavit, Nový Rychnov má k postupu kousíček

Kraje
Pohádkový les ve Stonařově v minulých letech.
První červen patří dětem. Den dětí na Jihlavsku mohou ti nejmenší oslavit hned několikrát. Především krajské město je akcemi prošpikované od samého rána. Děti mohou do zoologické zahrady na zábavný program, letní amfiteátr ožije dnem s Hitrádiem Vysočina a rušno bude také u krajských záchranářů. V Telči děti slaví v Panském dvoře, do Brtnice přijedou postavičky z Tlapkové patroly a v Hodicích bude řádit Wednesday.
42 fotografií

Den dětí 2024. Wednesday, Šmoulové i Tlapky. Víme, kde na vás čekají pohádky

Volný čas
Záchranářské utkání Jamné - Stará Říše B vítěze nenašlo.
Fanoušci se bavili. Fotbalisté v nejnižší krajské soutěži totiž měli ve víkendových zápasech parádně nabito. Všem kanonýrům vévodil Dobronín, který načepoval dvanáctku Antonínovu Dolu. Veselo bylo i ve Ždírci, dařilo se také Rantířovu či Telči. V béčku překvapila vysoká výhra Nedvědice nad Vladislaví či přestřelky v Polné, Velkém Beranově a Přibyslavicích.
23 fotografií

Souhrn 1.B třídy: Střelecké manévry v Dobroníně, rázný marš Nedvědice do čela

Kraje
Výcvikový areál Ministerstva vnitra u Třeště
Unikátní výcvikový areál u Třeště, zámek v Telči, silnice mezi Stájí a Zhoří, opravené Muzeum Vysočiny Jihlava i zajímavá budova v areálu Hospodářského dvora v Bohuslavicích. To je pět kandidátů z Jihlavska, kteří bojují o titul Stavba roku v aktuálním ročníku soutěže Stavba Vysočiny. Svůj hlas jim můžete dát do neděle 26. května. Všechny potřebné informace najdete na https://www.stavbavysociny.cz.
10 fotografií

Stavba Vysočiny: o hlasy bojuje i unikátní areál s falešným nádražím u Třeště

Jihlavsko
Bouřka. Ilustrační foto
Ohlušující rány padajících krup i prudké srážky. Takové zvuky se v neděli 19. května ráno ozývaly napříč Vysočinou. Krajem totiž v brzkých hodinách prošly silné bouřky. Vysoká vrstva bílých ledových kuliček zasypala například Telč, řeka Sázava ve Žďáru nad Sázavou dokonce vystoupala na druhý povodňový stupeň.  

Hlasité probuzení. Jihlavsko ráno zasáhly silné bouřky s kroupami

Jihlavsko
Kostelečtí fotbalisté (v červeném) zatím neprolomili své jarní prokletí. Po povedeném podzimu musí obezřetně hlídat situaci pod sebou.
Devět, deset, sedm. Jarní bodové zisky fotbalistů z Kostelce se pravidelně pohybují na nižších hodnotách. V minulé sezóně se tým zachránil jen s ohromnou dávkou štěstí díky ještě většímu kolapsu Telče. Letos sice nemají kostelečtí fotbalisté úplné existenční starosti, ale zcela v klidu také být nemohou. „Nějaký bodový polštář máme. Věřím, že to zvládneme,“ komentuje situace trenér Zbyněk Peštál.

Kostelec se na jaře opět trápí. Strašně se nadřeme na každý gól, ví kouč Peštál

Kraje
Fotbalisté Antonínova Dolu (v červeném) doma vzdorovali rozjeté Telči, nakonec ale prohráli nejtěsnějším poměrem.
V A skupině se opět pálilo jako u Verdunu. Rezerva Ždírce vyplenila Habry tenisovým kanárem, své si užili i diváci v Pelhřimově. Domácí tam remizovali s Novým Rychnovem 5:5, hosté srovnali v nastaveném čase. Toho využila Telč, která se sice v Antonínově Dole trápila, ale nejtěsnější výhru urvala a snížila manko na lídra na dva body. V B skupině Nedvědice zachránila před koncem remízu v Rozsochách, Vladislav ji ale po výhře ve Velkém Beranově bodově dostihla.

Souhrn 1.B třídy: Vladislav o skóre v čele, Telč znovu doráží na Nový Rychnov

Kraje