ŠTÍTEK: toaletní papír

Směs sádla a semínek umístěte do skořápky od kokosového ořechu a zavěste
Snažíte se v zimě pomáhat volně žijícím zvířátkům zavěšováním lojových koulí? Pak vězte, že tato „pomoc“ někdy může způsobit více škody než užitku. Nebezpečí se skrývá hlavně v síťkách, v kterých bývají lojovky v obchodech nabízeny. Ptáčkům se do nich zachytávají drápky a jen velmi těžko se pak ze sítěk osvobozují. Ale jak z toho ven? Jednoduše. Vyrobte ptáčkům lojové koule z ingrediencí a materiálu, které najdete doma.
5 fotografií

Lojové koule v síťkách ptáčky zabíjejí. Bezpečné si můžete doma vyrobit sami

Hobby
Nesprávné zavěšení toaletního papíru může vést k šíření bakterií a virů po celé toaletě
Určitě jste se už někdy dostali do sporu o to, jak má správně viset na záchodě toaletní papír. Zatímco jedni tvrdí, že správnou metodou je zavěsit ho čouhajícím koncem k sobě, jiní budou tvrdit opak. Jak má tedy toaletní papír viset správně a kam ho na toaletě ideálně umístit? A co vám hrozí, když budete toaletní papír zavěšovat na WC špatným způsobem?
5 fotografií

Jak správně zavěsit na WC toaletní papír? Vědci mají jasno, podívejte se

Zdraví
Léčba onemocnění v oblasti konečníku zpravidla spočívá v úpravě jídelníčku. Častým společným faktorem, který nemoci v oblasti konečníku doprovází, bývá komplikované vyprazdňování na toaletě.
Co dělat, když se objeví krev na toaletním papíru? Někdy bývá přimíchána ve stolici, jindy lidé dokonce popisují, že jim „teče krev ze zadku“. Každopádně je to znepokojující podívaná, kterou leckdy provázejí další nepříjemné projevy v oblasti konečníku. V mnoha případech za to mohou třeba jen hemoroidy či řitní trhlina, v nejhorším scénáři se ovšem za krvácením může skrývat zhoubný nádor. Jak to tedy s těmi krvavými intimními potížemi je?
5 fotografií

Hemoroidy, zhoubný nádor či řitní trhlina. Krev na toaletním papíru je varováním

Zdraví
Kdo před cestou do exotických zemí podcení očkování, riskuje, že skončí třeba v takovéto nemocnici
Asi čtyři miliardy lidí na celém světě nepoužívají toaletní papír. Buď kvůli nedostatku stromů v jejich regionu pro jeho výrobu, nebo proto, že je pro ně přílišným luxusem. S tím souvisí třeba i fakt, že v mnoha pro nás exotických zemích používá personál v restauracích k přípravě a servírování jídla jen pravou ruku. Tento zdánlivý detail je důležitý pro všechny cestovatele a jejich zdraví.
14 fotografií

Co mají společného levá ruka a toaletní papír? Tuto souvislost byste nečekali

Zdraví
Aktuální ceny vybraných komodit.
Vyjet si do Německa obzvláště v předvánoční době považuje řada lidí žijících blízko hranic za naprostou samozřejmost. Jednak se domnívají, že je tam nákup vyjde levněji, navíc bývají výrobky prodávané v Německu mnohdy kvalitnější než ty v Česku. Redakce Deníku udělala menší test ve srovnání cen běžných základních potravin a také toaletního papíru, který v posledních týdnech dramaticky zdražil.
19 fotografií

Pět z devíti základních potravin je v Česku levnějších než v Německu

Karlovarsko
Přednáška Vladimíra Kořínka v Krnově byla spojená s křtem jeho nové knihy Střípky ze Srí Lanky.  29. 9. 2022
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vladimír Kořínek z Krnova před lety našel nový domov na Srí Lance. Vybudoval tam hotelový komplex a podniká v cestovním ruchu. Všichni o něj měli strach, když v dubnu 2022 začaly v českých médiích vycházet články s expresivními titulky typu „Srí Lanka na pokraji kolapsu“, „Umírání ve frontách, dovolenkovým rájem zmítá krize“ nebo „Bude se zabíjet, říká Srílančan“. Kořínek se vrátil do České republiky, aby se pokusil poplašné zprávy uvést na pravou míru. Je přesvědčen, že autoři článků způsobili turistické ekonomice Srí Lanky mnohamilionové škody.
20 fotografií

Krnovan má na Srí Lance hotelový komplex, novináři zemi ublížili, říká Kořínek

Bruntálsko
Toaletní papír.
Josef Kučera tlačí z plzeňského supermarketu nákupní vozík. Z většiny ho má naložený toaletním papírem v akci. „Slyšel jsem, že se má zdražovat. Tak se zásobím hned, dokud je a je levný. Pamatuji fronty za komunistů a znovu bych je nerad zažil,“ vysvětlil senior. Má dobré informace. Toaletní papír skutečně zdražuje, potvrzují to výrobci, ekonomové i obchodníci, kteří již pociťují zvýšený zájem.
4 fotografie

Zdražuje už i toaletní papír. Zásobte se, radí Čechům ekonom

Peníze, hypotéky a banky
Ilustrační foto.
Někde se v sobotu vytvářely fronty lidí nakupujících zásoby poté, co v noci vláda ohlásila výrazná zpřísnění pravidel proti šíření koronaviru platná od pondělka – v blízkosti hlavního města však Deník již odpoledne neznamenal nijak neobvyklý nápor. Dokonce se zdálo, že den působí klidněji, než bývá běžné pro jiná sobotní odpoledne.
6 fotografií

Nákupy před pondělím: Po těstovinách už lidé nešílí, toaletní papír hitem zůstal

Z okolí
Pamatujete si skládaný toaletní papír za socialismu? A hospitalizace v devadesátkách se soukromým toaleťákem?
„Kdo si pamatuje devadesátky, ten je neprožil,“ říkají rockeři, kterým v listopadu 1989 začal nekonečný mejdan. Porevoluční nadšení ze svobody se mísilo s dozvuky socialismu a nástupem kapitalismu. Nevědělo se přesně, co ještě je norma a co už je vybočení z obvyklých mezí. V Krnově například vypukla debata, zda má pacient v nemocnici nárok na erární toaletní papír.

Vzpomínáte na hospitalizace s vlastním toaletním papírem?

Bruntálsko
Pamatujete si skládaný toaletní papír za socialismu? A hospitalizace v devadesátkách se soukromým toaleťákem?
„Kdo si pamatuje devadesátky, ten je neprožil,“ říkají rockeři, kterým v listopadu 1989 začal nekonečný mejdan. Porevoluční nadšení ze svobody se mísilo s dozvuky socialismu a nástupem kapitalismu. Nevědělo se přesně, co ještě je norma a co už je vybočení z obvyklých mezí. V Krnově například vypukla debata, zda má pacient v nemocnici nárok na erární toaletní papír.

Vzpomínáte na hospitalizace s vlastním toaletním papírem?

Z okolí
Mobilní, chytrá toaleta ve výklenku u KIC Benešov na Masarykově náměstí.
Mobilní toaleta označená i jako smart WC je nyní k dispozici vedle Kulturního a informačního centra v Benešově. Slouží od pondělí 21. října a je vhodná i pro vozíčkáře. Součástí příslušenství toalety je dezinfekce a jednorázové papírové podložky na záchodové prkénko, dva zásobníky s toaletním papírem, umývátko s dávkovačem vody a mýdlem či zrcadlo nebo dokonce možnost dobíjení mobilu.
7 fotografií

Mobil si lze dobít i na toaletě v centru Benešova

Benešovsko
Toaletní papír. Ilustrační foto
Českolipsko /ANKETA/ – Téma toaletního papíru v nemocnici je zdánlivá drobnost, nad níž se leckdo pousměje. Pro pacienty je to ale důležitá maličkost, která když chybí, svědčí o tom, že v řízení nemocnice je chyba. Zkušenosti s chybějícím toaletním papírem v okresní nemocnici, které nabyl nejen starosta Kravař Vít Vomáčka, ale i další lidé, rozvířily debatu, zda pacienti v České Lípě papír na záchodech mají či nikoliv.

KOMENTÁŘ Petra Pokorného: Pochybnosti o papíru. Problém je v lidech

Názory z regionu
Toaletní papír. Ilustrační foto
Kravaře, Česká Lípa – Auto naplněné toaletním papírem vypravili do českolipské nemocnice radní z Kravař. K nákupu 1600 rolí papíru na WC se rozhodli po řadě zkušeností s hospitalizací lidé z Kravař. „Chceme tím přispět ke zlepšení úrovně pobytu nemocných spoluobčanů a napomoci jejich uzdravení,“ sdělil starosta obce Vít Vomáčka. „Vyzvali jsme k následování i jiné obce.“

Radní se složili na toaletní papír pro českolipskou nemocnici

Českolipsko
Zajistit sběr oleje musí radnice do roka
Střední Čechy /ANKETA/ - Problém je to natolik závažný, že dostal i vlastní pojmenování: tukovec. Hrouda ucpávající kanalizační potrubí vytvořená z nechutně vyhlížející špinavé směsi tuků, vlhčených ubrousků a kapesníčků, plen, dámských hygienických potřeb či třeba prezervativů. Prostě z čehokoli, čeho se lidé zbavují spláchnutím do záchodu, a může se nabalovat na zatuhlý tuk, až se postupně trubka stane neprůchodnou.

Zajistit sběr oleje musí radnice do roka

Z okolí
Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Hanušovic
V tištěném Šumperském a jesenickém deníku vyjde v pátek 7. prosince další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Představíme železničáře z Hanušovic. Páteční tištěné vydání Olomouckého deníku najdete ve zvýšeném počtu kusů v trafikách na ulici Hlavní v Hanušovicích.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Hanušovic

Šumpersko