ŠTÍTEK: Tomáš Garrigue Masaryk

Ze třináctého ročníku mezinárodního festival běhu na tradičních tratích MarathOn LABE
Mezinárodní festival běhu na tradičních tratích MarathOn LABE, 1/2marathOn a 10 km se uskutečnil už potřinácté. Benefiční rámec vytvořil závod Dlouhá míle a nově Medvědí stezka pro nejmenší závodníky. Skvělý charitativní projekt opět pomohl rodinám dětí s poruchou autistického spektra, středisku respitní péče VOLNO, z.ú. Vítězi se stali Karel Splítek a Iva Kroužilová. Oba obhájili loňské prvenství.
69 fotografií

AKTUALIZOVÁNO: Na třináctém MFB MarathOn LABE byl prolomen traťový rekord

Ostatní sporty
Kolínské sportovní dny, 11. června 2024
/FOTOGALERIE/ Úterý 11. června bylo jako každý rok v harmonogramu Kolínských sportovních dnů vyhrazeno pouze dvěma sportům, v nichž soutěží všechny kategorie žáků od 1. až po 9. třídu. Na rozdíl od loňska tentokrát úterní program neprovázelo deštivé počasí, a tak jak na 320 volejbalistů a volejbalistek, tak téměř 400 dívek a chlapců soutěžících ve sportovním aerobiku mohli svá klání absolvovat pod širým nebem.
147 fotografií

Kolínské sportovní dny pokračovaly v úterý volejbalem a aerobikem

Volný čas
Příbramský půlmaraton na TGM.
/FOTO, VIDEO/ Přestože jsou poslední dny plné deště, měla by nás podle předpovědí čekat slunečná sobota a alespoň teplá neděla. O víkendu si přijdou na své milovníci fesťáků a sportu. Z TGMka odstartuje půlmaraton, Na Hradbách se rozezní hudba, Příbram Bobcats a Prague Mustangs si budou na Spartaku vyřizovat účty a Dobříš zažije rodinnou pohodu.
7 fotografií

Na co se těšit o víkendu? Příbramsku vládou festivaly a sport

Volný čas
Spanilá jízda v Karlových Varech.
Famózní úspěch českého hokejového týmu oslavili i Karlovaráci. Mohli opět po deseti letech, co národní tým vybojoval na mistrovství světa zlatou medaili, vyjet v rámci spanilé jízdy po karlovarských ulicích v autech za hlasitého troubení. Spanilé jízdy se v Karlových Varech účastnilo asi padesát posádek. Nadšení fanoušci se vydali i po pěší zóně na třídě T. G. Masaryka.
3 fotografie

Video: Bujará spanilá jízda po vítězství hokejistů v Karlových Varech

Karlovarsko
Frýdlant se baví 2024.
Na sobotu 15. června chystá město Frýdlant pro místní obyvatele i návštěvníky opět po dvou letech zábavnou akci nazvanou Frýdlant se baví. Na náměstí T. G. Masaryka, v městském parku i v kostele Nalezení sv. Kříže nabídne program pro každého, pro malé i velké. Připraven je jarmark na náměstí s koncerty, kde vystoupí vedle místních kapel i liberecký Big´O´Band nebo skvělý Michal Hrůza s kapelou, v parku se budou prezentovat místní spolky a návštěvníci si budou moci vyzkoušet spoustu zajímavých aktivit. A v kostele u parku jsou zase připraveny zajímavé komentované prohlídky.  
7 fotografií

Frýdlant se baví: Program akce je plný různých zážitků

Čtenář reportér
Ilustrační foto
Poslední květnové pondělí začal odbor životního prostředí příbramské radnice působit na nové adrese, v Plzeňské ulici 134. V Domě Natura jsou úředníci v pronajatých prostorách jen na čas, než se opraví někdejší sídlo soudu na náměstí T. G. Masaryka, kde pak budou mít trvalé zázemí. Nebylo by výhodnějším řešením nechat úředníky pracovat systémem home office?

Kancelář v obýváku? Pro příbramské úředníky je home office výjimečnou zkušeností

Příbramsko
Pohřeb George Swansona v jeho bílé Corvettě.
V sobotu 25. května uplyne přesně 30 let od jednoho z nejpodivnějších pohřbů 20. století a možná i historie. Jedenasedmdesátiletý George Swanson nechal na hřbitově Bush Creek v Irwinu v Pensylvánii uložit svůj popel do země i se svým milovaným bílým Chevroletem Corvette z roku 1984. Kvůli vykopání hrobu pro auto zakoupil na hřbitově 12 parcel.

Pohřeb století. Místo v rakvi se George Swanson nechal pohřbít v milovaném autě

Historie
Ilustrační fotka
Ve velkolepou fan zónu se o víkendu promění náměstí T. G. Masaryka v Přerově, kde mohou lidé na velkoplošné projekci sledovat v přímém přenosu boj o medaile na Mistrovství světa v ledním hokeji. Velkoplošná obrazovka bude umístěna na Masarykově náměstí v sobotu 25. a v neděli 26. května.

Na náměstí TGM se bude o víkendu promítat hokej. Zahraje i Kameron

Přerovsko
Bývalé ředitelství Rudných dolů v Příbrami.
Příbramský odbor životního prostředí už se začíná stěhovat do Domu Natura, kde začne působit od posledního květnového pondělí. Potřebu větších prostor kvůli rostoucímu počtu zaměstnanců radnice řeší město dočasným pronájmem právě v Plzeňské ulici a chystanou rekonstrukcí bývalého sídla soudu na sousedním Masarykově náměstí. Mezi zvažované varianty patřily původně i restaurace Švejk nebo budova bývalých Rudných dolů. Proč neuspěly?

Odbor životního prostředí se stěhuje do pronájmu. Švejk i doly už jsou mimo hru

Příbramsko
V nabitém programu si hlava státu s chodí našla čas na milou návštěvu Obchodní akademie v Chrudimi.
Při cestě po Pardubickém kraji navštívil prezident Petr Pavel i Obchodní akademii Chrudim, která v loňském roce oslavila 140 let existence. Pavla s chotí Evou přivítala před budovou ředitelka Zdeňka Vichrová, jež hlavu státu pozvala k návštěvě a zprostředkovala tak setkání s nejstarším absolventem školy 97letým Antonínem Kynclem.

Prezident Pavel splnil sen. Nejstarší absolvent školy mu potřásl rukou

Zprávy
Prezidentská limuzína Johna F. Kennedyho v texaském Dallasu na Main Street, jen pár minut před atentátem. V limuzíně jeli také Jackie Kennedyová, texaský guvernér John Connally a jeho žena Nellie
Šokující středeční střelba penzisty na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) během přestávky výjezdního zasedání vlády v Handlové palčivě připomněla, že politické atentáty jsou ve světě přítomny odjakživa. Násilím i vraždami se zbavovali názorových a mocenských odpůrců lidé už ve starověku – a s primitivním řešením sporů nepřestali dodnes.
9 fotografií

Lidstvo žije ve světě politických atentátů. Své vůdce vraždilo už ve starověku

Historie