ŠTÍTEK: veterán (vozidlo)

Kladenská veterán rallye se konala již posedmé.
Léto se blíží a auto i moto akce se rozrůstají. Proběhnou například srazy historických vozidel, setkání majitelů a příznivců značek, motocyklové závody i rally, soutěže, spanilé jízdy a mnohé další. Kam se můžete od pátku 14. června do neděle 16. června vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu.
86 fotografií

Tisíc mil, Tatra v Českém Ráji i mítink ve Svratce. Tady jsou tipy na motoakce

Automagazín
Veterány vyjely z Havlíčkova Brodu a dorazily na zámek ve Světlé nad Sázavou. Foto: poskytl Jan Šafránek
Nejen volby do evropského parlamentu. I tenhle víkend bude nabitý auto i moto akcemi. Uskuteční se například desítky srazů historických vozidel, setkání majitelů a příznivců motocyklů československé výroby, výstavy, rally, soutěže, spanilé jízdy a mnohé další. Kam se můžete od pátku 7. června do neděle 9. června vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu.
66 fotografií

Tipy na motoakce: Ondřejovský krpál a super srazy veteránů ve všech krajích

Automagazín
Motorkáři v Olomouci zahájili novou sezónu.
Začíná červen, blíží se léto a auto i moto akce jsou v plném běhu. Uskuteční se například velkolepá výstava Legendy, srazy moderních vozů i veteránů všech možných značek po celé zemi, tradiční závody do vrchu Ecce homo, motorkářské spanilé jízdy i soutěže a mnohé další. Kam se můžete od pátku 31. května do neděle 2. června vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu.
28 fotografií

Tipy na motoakce: Legendy v Praze, Dvoutakti na kolejích i Po Valašsku na skútru

Automagazín
Na Centrální parkoviště P1 ve Skiareálu Ještěd se sjelo přes sedm desítek účastníků.
/FOTO, VIDEO/ Nablýskanou krásu, nostalgii i závod s výhledem na dominantu regionu nabídl 5. ročník Jízdy veteránů, která už podruhé zavítala přímo pod Ještěd. Na Centrální parkoviště P1 ve Skiareálu Ještěd se sjelo přes sedm desítek účastníků, aby si užili závod, jehož trasa určená šipkovým jednoduchým itinerářem byla dlouhá zhruba 75 kilometrů a závodníci museli zdolat několik zábavných průjezdních kontrol a úkolů.
77 fotografií

Historická auta křižovala Podještědí. Jejich příběhy vykouzlily úsměvy na tváři

Liberecko
Autosalon Louny 2024.
Motoristická sezóna je plném běhu. Uskuteční se například srazy veteránů všech možných značek a po celé zemi, rally či závody do vrchu, motorkářské spanilé jízdy i soutěže. Kam se můžete od pátku 24. května do neděle 26. května vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu. A nechybí opět ani tipy na dlouhodobější akce či burzy.
29 fotografií

Tipy na motoakce: Na Ogaru Českem, Škoda srazy i Po pašeráckých stezkách

Automagazín
Historická vozidla a motorky projely v sobotu Českým lesem v rámci vyjížďky zvané Po pašeráckých stezkách.
Ochranáři pro jednou přimhouří oko v sobotu 25. května, kdy jedinečnou krajinnou oblastí Český les projedou majitelé historických vozidel a motocyklů při oblíbené vyjížďce Po pašeráckých stopách. Milovníci jednostopých a dvoustopých veteránů z Tachovska a Domažlicka se tak mohou těšit na nevšední podívanou, na kterou je zve pořádající Auto Moto Veteran Club Český les.
68 fotografií

O víkendu vyrazí veterány na tradiční vyjížďku Po pašeráckých stezkách

Tachovsko
Nádvoří zámku zaplnila téměř sedmdesátka veteránů
Nádvoří zámku v Třeboni v sobotu zaplnily automobilové skvosty. Navzdory rannímu dešti se v areálu sešla téměř sedmdesátka historických aut nejrůznějších značek, především české, britské i americké výroby. Přestože vystavené vozy brázdily silnice před pár dekádami, díky péči jejich majitelů vypadaly, jako by právě sjely z výrobní linky. Oblíbená akce Veteráni na zámku se letos konala už po dvanácté.
51 fotografií

Dědečci, limuzíny i sporťáky. Nádvoří zámku v Třeboni zaplnily veterány

Regiony
Rallye Křivonoska 2024. MG cabrio.
Jarní počasí láká na auto-moto výstavy, srazy i závody. Uskuteční se například Autosalon v Lounech, srazy veteránů i různých značek, závody moderních aut i veteránů do vrchu nebo s vlakem a motorkářské spanilé jízdy i soutěže. Kam se můžete od pátku 17. května do neděle 19. května vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu. A nechybí opět ani tipy na dlouhodobější akce či burzy.
54 fotografií

Tipy na motoakce: srazy i super závody, u Hradce si to veterány rozdají s vlakem

Automagazín
Z Prahy do Atén dojeli při veteránské jízdě všichni šťastně do cíle.
/FOTOGALERIE/ Oldtimer Express. Tak se nazývá vytrvalostní jízda českých veteránů, která slavnostně odstartovala v sobotu 4. května od Národního technického muzea v Praze, a úspěšně zakončila cestu před antickým stadionem Panathinaikos v centru Atén. Po pěti náročných etapách a 2500 kilometrech dorazily nablýskané automobily do cíle na Den vítězství 8. května.
20 fotografií

Obrazem: Vytrvalostní jízda veteránů dorazila v pořádku do aténského cíle

Ostatní sporty
Letošního 53. ročníku proslulé Rallye Křivonoska se účastnilo 280 historických automobilů a motocyklů vyrobených nejpozději v roce 1945. Přes dvě desítky z nich už brázdí silnice dokonce déle než sto let.
/VIDEO/ I stáří může být krásné, přinejmenším ve světě automobilových veteránů. Přesvědčit se o tom mohli Jihočeši na trase letošního 53. ročníku proslulé Rallye Křivonoska. Na její trať se vydalo 280 nablýskaných automobilů a motocyklů, z nichž žádný nebyl mladší než 79 let. Právě rok výroby 1945 byl hranicí pro účast v závodě. Dvě desítky veteránů už dokonce pamatují dopravu před sto lety.
21 fotografií

Jihem Čech se proháněly nablýskané poklady, Křivonoska přilákala 280 veteránů

Jindřichohradecko
Na žehnání motorkářům dorazilo do Stříbra tentokrát přes čtyři stovky milovníků rychlých kol.
Květen je ideální období pro auto-moto akce. Uskuteční se například veteránské jízdy, výstavy i soutěže, zahálet nebudou malé ani velké motocykly. Ty se navíc i se svými majiteli nechají na mnoha místech požehnat. Kam se můžete od pátku 10. května do neděle 12. května vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu. A nechybí opět ani tipy na dlouhodobější akce a výstavy či burzy.
40 fotografií

Tipy na motoakce: veterány pod Točníkem, Histo Cup v Brně a další super srazy

Automagazín
Orion Racing Team v Dalečíně.
/FOTOGALERIE/ Prvním závodem odstartoval na trati Písečská zmole v Dalečíně na Žďársku nový ročník mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu ve třídách MX1, MX2, Veterán a 85 ccm. Podnik znovu kvalitně prověřil jezdce, jak jsou připraveni na novou sezonu, ke škodě fanoušků se však v hlavní třídě MX1 nakonec odjela pouze jedna runda, neboť před druhou se spustila z nebes průtrž mračen a jury druhou bodovanou rozjížďku pro nesjízdnost okruhu zrušila.
13 fotografií

Úspěšná premiéra pro Orion Team. Bartoš králem veteránů a v TOP 10 ve třídě MX1

Ostatní sporty
Historická vozidla projela Hranicemi, 28. dubna 2024
Poslední dubnová neděle byla dnem, kdy k nám do Hranic zase po letech zavítali majitelé a milovníci veteránů. Oldtimer Club Helfštýn již více než dvacet let pořádá veteránské jízdy, které projíždí našim regionem, a vždy přilákají spousty diváků. Staré stroje, letos jen ty vyrobené do roku 1945, projely Masarykovým náměstím. Přesto, že se zde zastavily pouze na chvíli, zaujaly stovky lidí všech generací.
57 fotografií

Hranicemi projely veteránské skvosty. Co dalšího se chystá v květnu?

Čtenář reportér
O letošní sraz majitelů aut a motorek do roku výroby 1990 byl i díky počasí velký zájem, cílem tradiční vyjížďky byla tentokrát Javořice, nejvyšší bod Vysočiny.
Májové počasí už naplno zahájilo auto-moto sezónu. Uskuteční se například rallysprint historických automobilů, orientační závody i vyjížďky veteránů, soutěže malých motocyklů či sraz velorexů nebo italských automobilů. Kam se můžete od pátku 3. května do neděle 5. května vypravit, pokud rádi obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu. A nechybí opět ani tipy na dlouhodobější akce a výstavy či burzy.
49 fotografií

Tipy na motoakce: užijte si velorexy v Boskovicích nebo moskviče v Praze

Automagazín
Stovka nablýskaných motocyklů a automobilů předválečné a meziválečné éry vyrazila v neděli z Horního náměstí v Přerově na spanilou jízdu regionem. Nejstarší účastnicí byla osmaosmdesátiletá Libuše Šulcová, která na trasu vyrazila na motocyklu BSA 770 se s
Kdy jste naposledy viděli jet na motocyklu osmaosmdesátiletou dámu? A co teprve kdyby jela na anglickém motocyklu z roku 1928? Přesně takový obrázek se naskytl návštěvníkům spanilé jízdy veteránů v Přerově. Na motocyklu BSA 770 přijela osmaosmdesátiletá Libuše Šulcová. S redaktorkou Deníku se podělila o svůj neobyčejný příběh spojený právě s těmito motocykly. 
100 fotografií

Pletení nebo háčkování? Tato babička jezdí na motorce se sidecarem z roku 1928

Automagazín
Aero Minor Sport Le Mans z roku 1949.
První máj je lásky čas a těšit se na něj mohou také všichni milovníci automobilů a motocyklů. Krásné počasí totiž bude lákat nejen na vycházky do přírody, ale i na výlety za krásnými stroji. Konat se bude třeba Prvomájová jízda veteránů, Zběsilá jízda kozích dechů nebo Českobrodský okruh. Kde na tyto a další akce můžete ve středu 1. května vyrazit, to zjistíte v našem speciálním vydání tipů na motoakce. 
16 fotografií

První máj je čas i pro motoristické akce. Tady jsou tipy na vyjížďky i srazy aut

Automagazín
Stovka nablýskaných motocyklů a automobilů předválečné a meziválečné éry vyrazila v neděli z Horního náměstí v Přerově na spanilou jízdu regionem. Nejstarší účastnicí byla 88letá Libuše Šulcová, vyrazila na motocyklu BSA 770 se sidecarem z roku 1928.
Osmaosmdesátiletá Libuše Šulcová přijela v neděli do Přerova na spanilou jízdu veteránů na anglickém motocyklu BSA 770 z roku 1928. I pro fajnšmekry motorismu je stále tak trochu „zjevením“. V tom dobrém slova smyslu. Přestože jí brzy bude devadesát let, ovládá i pro muže náročnou disciplínu - jízdu na motocyklu se sidecarem.
100 fotografií

Na Helfštýn vyrazila i 88letá motorkářka. Podívejte se

Z okolí
Ze 47. ročníku Cikánských toulek.
Ještě nevíte, kam byste mohli vyrazit o posledním dubnovém víkendu? Máme pro vás plnou náruč tipů z Rychnovska. A tentokrát až do pondělí. Nabídka akcí je vskutku pestrá a každý si v ní jistě najde to pravé. Od pěších či cyklistických výletů, přes jízdu veteránů až po pivní festival. Nebo je libo se vydat za historií železnice a vláčky? Pak byste měli zamířit do Rokytnice.

Za vláčky, veterány či na toulky? Máme pro vás plno tipů až do pondělí

Volný čas
Automobily, které známe většinou jen z filmů. Prohlédněte si je
Dlouhá startovní listina pátého ročníku Spring Classic v Humpolci na Pelhřimovsku slibovala skvělou podívanou. A skutečně návštěvníci Horního náměstí nemohli odcházet zklamaní. Na jednom místě se sjela zhruba stovka krásných vozů. Nechyběly například značky Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Alfa Romeo, Ford, Lotus, Datsun, Škoda, Tatra nebo Triumph. Startovné činí víc než deset tisíc korun.
20 fotografií

Na náměstí v Humpolci se vrátil čas. Prohlédněte si vzácné veterány

Automagazín