ŠTÍTEK: vtip

Vánoční výzdoba v Jindřichově Hradci. Ilustrační foto.
/ANKETA/ Jindřichův Hradec se už od konce října odívá do svého svátečního, vánočního oblečku. Listí na stromech ještě ani zcela nezezlátlo, když se na prvních sloupech veřejného osvětlení začala objevovat vánoční výzdoba. To se – vcelku pochopitelně – jako každý rok stalo terčem mnoha vtipů a posměšků mezi obyvateli i návštěvníky města. Městu se v tomhle povedlo překonat i obchodní domy, a že v těch vánoční svátky přicházejí každoročně velice brzy.

KOMENTÁŘ ADAMA HUDCE: Dva měsíce Vánoc

Jindřichohradecko
Mezigenerační vztahy a mezigenerační přenos
Co je v mezigeneračním soužití dnešních rodin časté a typické? Na čem záleží blízkost nebo odcizení? Pokud se ve vztazích něco nepodařilo nebo poškodilo, existuje možnost nápravy? Dokážete využít vývojových oken příležitostí k uzdravování rodových traumat proti proudu času? Co je pravdy na vtipech o tchyních?  

Tip na 8. listopadu: Mezigenerační vztahy a mezigenerační přenos

Volný čas
Z vernisáže výstavy výtvarníka Václava Linka 'Kreslený humor' v Galerii V Zahradě Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně.
/FOTOGALERIE/ Pod názvem Kreslený humor vystavil dlouholetý výtvarník kolínského městského divadla Václav Linek v Galerii V Zahradě Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně téměř stovku vtipů beze slov. „Máte devadesát sedm možností se zasmát,“ přivítal poslední říjnovou středu účastníky vernisáže kurátor zdejších výstav Pavel Rajdl.
27 fotografií

Václav Linek na vernisáži své humorné výstavy vzpomínal i na zemřelého kolegu

Volný čas
Lukáš Klánský
Výjimečná koncertní série Hvězdy komorní hudby se chystá na pražské hudební scéně. Akce s podtitulem Láska v hudbě nabídne koncerty se špičkovými českými i zahraničními umělci. Všechny spojí jediná osobnost ze známého rodinného klanu – klavírní virtuos a dirigent Lukáš Klánský, který patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším umělcům mladé generace.

Klavírní virtuos Lukáš Klánský: Humor a hudba mají mnoho společného

Hudba
Ve Vysokém nad Jizerou začal 50. ročník národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim.
/FOTOGALERIE/ Ve Vysokém nad Jizerou odstartoval v sobotu jubilejní 50. ročník národní přehlídky vesnických amatérských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim. Jako každým rokem návštěvníky přivítal z balkonu nejstaršího a nejvýše položeného ochotnického divadla samotný pán hor – Krakonoš. Letos se stal osobností přehlídky Tomáš Töpfer, herec a ředitel Divadla na Vinohradech. Jak prozradil, na hory jezdil rád hlavně, když byl mladý.
53 fotografií

Krakonošův divadelní podzim zahájil Tomáš Töpfer, pobavil historkami a vtipy

Krkonoše
Martin Komárek.
„Zastavit ho můžete, jen když mu dáte deset kilo banánů a řeknete mu: ‚Jez‘,“ prohlásil italský komentátor na účet skvělého útočníka Lukaka. Kdyby byl fotbalista bílý, chápali bychom to jako dadaistický vtip. Protože je však černý, byl komentátor okamžitě propuštěn.

Glosa Martina Komárka: Zastavte ty banány!

Komentáře
Zdeněk Izer: Na plný coole.
Zábavný pořad s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera je na dnešní večer od 19:30 připraven v Karlovarském městském divadle. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené humorné scénky, parodie a vyprávění mnoha skvělých vtipů.

Zdeněk Izer dnes pobaví v divadle

Volný čas
Petr Urban.
/ROZHOVOR/ Humorista, bavič, duchovní otec slavné humoristické postavičky Rudy Pivrnce Petr Urban vyhlíží šestý křížek s optimismem a stálou chutí do práce. Nedávno pokřtil nejdelší vtip na světě, který vyšel knižně a je plánována jeho instalace přímo u Urbanových na zahradě. Jím namalovaná křížová cesta ve Smržovce je navštěvována stovkami lidí ročně. V rozhovoru mimo jiné prozradí, jak to vlastně bylo se spoluprací s populární kapelou Kabát. Rozhovor vyšel v Týdeníku Českolipsko ve středu 28. srpna. 

Petr Urban ze Smržovky: Republiku jsem projel s Kabáty i s Rudou Pivrncem

Z okolí
Petr Urban.
/ROZHOVOR/ Humorista, bavič, duchovní otec slavné humoristické postavičky Rudy Pivrnce Petr Urban vyhlíží šestý křížek s optimismem a stálou chutí do práce. Nedávno pokřtil nejdelší vtip na světě, který vyšel knižně a je plánována jeho instalace přímo u Urbanových na zahradě. Jím namalovaná křížová cesta ve Smržovce je navštěvována stovkami lidí ročně. V rozhovoru mimo jiné prozradí, jak to vlastně bylo se spoluprací s populární kapelou Kabát. Rozhovor vyšel v Týdeníku Jablonecko v úterý 27. srpna. 

Petr Urban ze Smržovky: Republiku jsem projel s Kabáty i s Rudou Pivrncem

Jablonecko
Petr Urban.
/ROZHOVOR/ Humorista, bavič, duchovní otec slavné humoristické postavičky Rudy Pivrnce Petr Urban vyhlíží šestý křížek s optimismem a stálou chutí do práce. Nedávno pokřtil nejdelší vtip na světě, který vyšel knižně a je plánována jeho instalace přímo u Urbanových na zahradě. Jím namalovaná křížová cesta ve Smržovce je navštěvována stovkami lidí ročně. V rozhovoru mimo jiné prozradí, jak to vlastně bylo se spoluprací s populární kapelou Kabát. Rozhovor vyšel v Týdeníku Liberecko v úterý 27. srpna. 

Petr Urban ze Smržovky: Republiku jsem projel s Kabáty i s Rudou Pivrncem

Z okolí
Felix Slováček.
Konstantinovy Lázně - Radosti jablek se jmenuje výstava kreslených vtipů, která bude zahájena vernisáží v pátek 30. srpna od 18.30 hodin ve Švihákově pavilonu v Konstantinových Lázních.

Tip Deníku: Dudek se zaraduje s jablky

Tachovsko
Ledové pole na grónském fjordu Kangersuneq
Americký prezident Donald Trump uvažuje o nákupu Grónska, autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě. List The Wall Street Journal (WSJ) ve čtvrtek napsal, že bývalý realitní magnát se v Bílém domě s plánem svěřil svým poradcům a pověřil je, aby možnost prozkoumali. Do jaké míry svůj plán myslí vážně, není jasné. Podle dánských politiků jde o špatný vtip.
12 fotografií

Trump přemýšlí o nákupu Grónska. Dánové to považují za špatný vtip

Svět
Demonstrace za nezávislou justici a proti vládě Andreje Babiše na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti - 11. 6. 2019
Že fantazii se meze nekladou, ukázali lidé po celém Česku, kteří v posledních týdnech demonstrovali proti premiérovi Andreji Babišovi a za nezávislost justice. Naposledy pak v úterý, kdy se protesty přesunuly z Prahy do velkých a malých měst. Kromě pokřiků měli lidé transparenty plné sarkasmů, básniček, vtipů i originálních slovních hříček. Podívejte se do fotogalerie.   
96 fotografií

Češi na protestech proti Babišovi ukázali kreativitu: transparenty baví internet

Česko
Ilustrační foto.
Krnovští Evangelíci připravili na letošní Noc kostelů bohatý program. V kostele u divadla v 18 hodin začíná varhanní preludium Daniely Šulyové, následuje vystoupení Smíšeného evangelického pěveckého sboru pod vedením Jiřího Plevy.

TIP Deníku: Křesťanské vtipy, zpěv i hudba

Volný čas
Martin Kratochvíl.
Vlastně to nebyl vůbec vtipný týden. Pařížská Naše dáma vzplála, naštěstí následky nejsou až tak tragické. Přesto se u nás našlo dost hasičů amatérů, aby Francouzům na sociálních sítích přispěchali s dobrou radou na pomoc. A nemysleli to jako vtip.

Týdenní zkrat: Valčík místo vtipů

Komentáře
Britský komik Ian Cognito zemřel během výstupu na jevišti. Diváci mysleli, že jde o vtip
Dlouholetý britský komik Paul Barbieri působící pod uměleckým jménem Ian Cognito ve čtvrtek zemřel na podiu při vystoupení v městečku Bicester. V jistý moment začal mít 60letý bavič potíže s dýcháním a posadil se na židli, načež se odmlčel úplně. Diváci si několik minut mysleli, že jde o součást show, řekl zpravodajské společnosti BBC pořadatel akce.  

Britský komik zemřel přímo na jevišti. Diváci mysleli, že jde o vtip

Svět