Světelná věrnost, tak by se dal volně přeložit název Li-fi (light fidelity) technologie odzkoušené oxfordskými výzkumníky, která dává internetu obousměrnou rychlost 224 gigabitů za sekundu (Gbps). Pro představu by se při takové rychlosti stahovalo na jednou 18 filmů o velikosti 1,5 GB jednu sekundu.
ČlánkyFyzici předpovídají, že Velký částicový urychlovač poprvé dokáže přemístit hmotu v čase, ovšem ve formě dosud neobjeveného souputníka "božské částice".
ČlánkyListopadový veletrh Digital Content Expo zahájil potlesk robotických rukou. Japonští vědci a vývojáři tu představovali nejnovější výkřiky techniky, včetně například zařízení, které dokáže promítat varování přímo na nebe nad vámi.
ČlánkyO víkendu podnikli italští fyzici experiment, který měl vyvrátit nebo potvrdit předchozí teorii o tom, že je neutrino rychlejší než světlo. Dopadlo to prapodivně.
SPECIÁL: Počítačové hry ve 21. stoletíOtázka, zda jsme ve vesmíru sami, je pravděpodobně stará jako lidstvo samo. Abychom vůbec mohli najít ve vesmíru život, bylo třeba nastavit několik podmínek pro jeho existenci. Jednou z nich je nalezení vhodné planety. Jeden rok zde trvá 290 dní. Systém je od Země vzdálen 600 světelných let.
ČlánkyAutomobily budoucnosti budou využívat ovládání připomínající počítačové hry. 3D displeje budou úplně všude a auto samo pozná, kdo ho řídí.
7 fotografií
ČlánkyPrvní s tím přišel Karel Čapek: roboti by mohli nahradit člověka při většině běžných úkolů. V mnoha továrnách to tak opravdu dnes skoro vypadá. Ale aby roboti sami postavili věž, to tu ještě nebylo…
ČlánkyVe společnosti Google mají zaměstnanci různé výhody. Jednou z nich je to, že se jeden den v týdnu mohou věnovat vlastním projektům. Mladý turecký programátor na tom pěkně zbohatl…
SPECIÁL: Osobnost týdneCo myslíte, že nejvíc změní medicínu? Nové léky? Nedostatek financí z pojišťoven? Omyl, největší revoluci by mohly přinést počítače.