Foto týdne

Ulovit létající dron je jedním z úkolů pro orla skalního a jeho sokolníka během vojenského cvičení francouzské armády na letecké základně Mont-de-Marsan.

Chytit a nepustit

V Číně právě začíná jaro a lidé tráví podvečery stále častěji venku. Nedávno si při pohledu z přístavu Victoria Harbour užili nádhernou podívanou na Hong Kong při západu slunce.
V Číně právě začíná jaro a lidé tráví podvečery stále častěji venku. Nedávno si při pohledu z přístavu Victoria Harbour užili nádhernou podívanou na Hong Kong při západu slunce.

Nebe nad Hongkongem

Na protest proti znečištěnému ovzduší vylezli aktivisté Greenpeace na vítězný sloup v Berlíně. Osmimetrová socha řecké bohyně vítězství Viktorie dostala roušku a transparent s nápisem "Bez dechu přes město".

Bez dechu

Na party v pákistánském Péšávaru už se krájí narozeninový dort. Lidé se baví a tancují. U dveří však hlídkuje ochranka. Na oslavě se totiž sešla komunita transvestitů, což v zemi, kde žijí hluboce konzervativní muslimové, znamená, že jsou v nebezpečí.

Oslava za zavřenými dveřmi

V tureckém městě Edessa se s nocí ulice vyprázdní. Až na jednu. Do čajovny míří muži, kteří v krabicích skrývají své skvosty. Zájemci v klidu kouří. Boj se strhne, když dražitel ukáže holuba a oznámí startovací cenu. Ta se může vyšplhat v přepočtu i na 300 dolarů.

Vysoká hra

Kolem 3000 lidí se v Tokiu zúčastnilo tradiční novoroční soutěže v čínské štětcové kaligrafii, kdy měl každý vyjádřit své přání a předsevzetí pro rok 2017.

Společné znakování

Peruánští šamani během očistného rituálu pro nový rok. Na pláži Pescadores nechyběla fotografie prezidenta Peru Pedra Pabla Kuczynskeho ani snímek fotbalistů brazilského týmu Chapecoense, jejichž letadlo se v listopadu zřítilo v Kolumbii a pád přežili pouze tři hráči.

Magický obřad

Místo radosti a vůně svařeného vína květiny a zapálené svíčky... Lidé přicházejí na vánoční trh v centru Berlína uctít památku těch, kteří zemřeli po teroristickém útoku, kdy kamion vjel do davu nic netušících návštěvníků.
Místo radosti a vůně svařeného vína květiny a zapálené svíčky… Lidé přicházejí na vánoční trh v centru Berlína uctít památku těch, kteří zemřeli po teroristickém útoku, kdy kamion vjel do davu nic netušících návštěvníků.

Růže pro Berlín

Sotva si lze všimnout stavebního dělníka, který se podílí na přípravách obrovského vánočního stromu v Kolombu. Největší město Srí Lanky se pyšní moderními mrakodrapy i hinduistickými svatyněmi.

Velká nádhera

Co je k vytvoření nádherné duhy potřeba? Stačí vám jen zapadající slunce a vařící voda, kterou „hodíte" do vzduchu, kde zareaguje s teplotou -35 stupňů Celsia, která vás teď nemine v kanadském městě Yellowknife.
Co je k vytvoření nádherné duhy potřeba? Stačí vám jen zapadající slunce a vařící voda, kterou „hodíte" do vzduchu, kde zareaguje s teplotou -35 stupňů Celsia, která vás teď nemine v kanadském městě Yellowknife.

Ledová duha na přání

Více než 50 hladových pelikánů se konečně dočkalo. Ptáci už netrpělivě vyhlíželi muže, který jim v australském městě Kingscote přinesl bednu plnou ryb.
Více než 50 hladových pelikánů se konečně dočkalo. Ptáci už netrpělivě vyhlíželi muže, který jim v australském městě Kingscote přinesl bednu plnou ryb.

Povolání: Krmič pelikánů

Válením v blátě vítají zemědělci v Nepálu deštivé období, které je velmi důležité pro sadbu rýže. Ve městě Pokhara jsou netradiční oslavy příchodu monzunového období každý rok v listopadu velkou událostí.
Válením v blátě vítají zemědělci v Nepálu deštivé období, které je velmi důležité pro sadbu rýže. Ve městě Pokhara jsou netradiční oslavy příchodu monzunového období každý rok v listopadu velkou událostí.

Sláva dešti