Foto týdne

Co je k vytvoření nádherné duhy potřeba? Stačí vám jen zapadající slunce a vařící voda, kterou „hodíte" do vzduchu, kde zareaguje s teplotou -35 stupňů Celsia, která vás teď nemine v kanadském městě Yellowknife.
Co je k vytvoření nádherné duhy potřeba? Stačí vám jen zapadající slunce a vařící voda, kterou „hodíte" do vzduchu, kde zareaguje s teplotou -35 stupňů Celsia, která vás teď nemine v kanadském městě Yellowknife.

Ledová duha na přání

Více než 50 hladových pelikánů se konečně dočkalo. Ptáci už netrpělivě vyhlíželi muže, který jim v australském městě Kingscote přinesl bednu plnou ryb.
Více než 50 hladových pelikánů se konečně dočkalo. Ptáci už netrpělivě vyhlíželi muže, který jim v australském městě Kingscote přinesl bednu plnou ryb.

Povolání: Krmič pelikánů

Válením v blátě vítají zemědělci v Nepálu deštivé období, které je velmi důležité pro sadbu rýže. Ve městě Pokhara jsou netradiční oslavy příchodu monzunového období každý rok v listopadu velkou událostí.
Válením v blátě vítají zemědělci v Nepálu deštivé období, které je velmi důležité pro sadbu rýže. Ve městě Pokhara jsou netradiční oslavy příchodu monzunového období každý rok v listopadu velkou událostí.

Sláva dešti

48 hodin stačilo Japoncům na kompletní opravu rušné silnice poblíž vlakového nádraží ve městě Fukuoka. Obří kráter, který byl 30 metrů dlouhý a 15 metrů hluboký, vznikl kvůli nedaleko budovanému tunelu metra.
48 hodin stačilo Japoncům na kompletní opravu rušné silnice poblíž vlakového nádraží ve městě Fukuoka. Obří kráter, který byl 30 metrů dlouhý a 15 metrů hluboký, vznikl kvůli nedaleko budovanému tunelu metra.

A je to!

Dechberoucí spojení - Mléčná dráha na obloze a stádo slonů, které se uprostřed noci přišlo osvěžit ke zdroji vody v africké Namibii.
Dechberoucí spojení - Mléčná dráha na obloze a stádo slonů, které se uprostřed noci přišlo osvěžit k vodě v africké Namibii.

Safari v zajetí hvězd

Střední Itálii zužují od konce října stále silnější zemětřesení, která mají devastující následky. V řadě měst se zřítily budovy a zraněny byly desítky lidí. Odborníci se obávají, zda vzhledem k ničivým otřesům půdy během srpna nejde o dominový efekt.
Střední Itálii zužují od konce října stále silnější zemětřesení, která mají devastující následky. V řadě měst se zřítily budovy a zraněny byly desítky lidí. Odborníci se obávají, zda vzhledem k ničivým otřesům půdy během srpna nejde o dominový efekt, kdy zemi ještě v dohledné době čeká série zemětřesení.

Mamma mia!

Velká pěnová bitva a bujaré oslavy jsou součástí tzv. Raisin Weekend na univerzitě v St Andrews ve Skotsku. 600 let stará tradice pomáhá nováčkům seznámit se s ostatními a zvyknout si na chod školy.
Velká pěnová bitva a bujaré oslavy jsou součástí tzv. Raisin Weekend na univerzitě v St Andrews ve Skotsku. 600 let stará tradice pomáhá nováčkům seznámit se a zvyknout si na chod školy, s čímž jim ochotně pomáhají studenti z vyšších ročníků.

Pasování nováčků