Foto týdne

Přes 5000 fotografií se letos zúčastnilo prestižní soutěže s podmořskou tématikou The Underwater Photo Awards 2017. Vítězů je jen pár. Jednu z kategorií vyhrál Nick Blake z Británie, který zachytil potápěče v podvodní jeskyni u poloostrova Yucatán.
Přes 5000 fotografií se letos zúčastnilo prestižní soutěže s podmořskou tématikou The Underwater Photo Awards 2017. Vítězů je jen pár. Jednu z kategorií vyhrál Nick Blake z Británie, který zachytil potápěče v podvodní jeskyni Kukulkan u mexického poloostrova Yucatán.

Svět v odstínech modré

Padesát provizorních obydlí chudých lidí zavalil sesuv skládky na okraji etiopské metropole Addis Abeby. Při neštěstí zemřelo 82 lidí, hlavně ženy a děti. Zoufalí příbuzní doufají, že jejich blízcí, kteří se ještě nenašli, měli štěstí a stále žijí.
Padesát provizorních obydlí chudých lidí zavalil sesuv skládky na okraji etiopské metropole Addis Abeby. Při neštěstí zemřelo 82 lidí, hlavně ženy a děti. Zoufalí příbuzní do poslední chvíle doufají, že právě jejich blízcí, kteří se ještě pod haldami odpadků nenašli, měli štěstí a stále žijí. 

Ztraceni

Poprvé v postsovětské republice vyšli lidé do ulic, aby demonstrovali proti sankcím za poskytování sexuálních služeb. Prostituce byla na Ukrajině až do roku 2005 trestným činem. Teď za ni hrozí pokuta a účastníci protestu touží po její legalizaci.
Poprvé v postsovětské republice vyšli lidé do ulic, aby demonstrovali proti sankcím za poskytování sexuálních služeb. Prostituce byla na Ukrajině až do roku 2005 trestným činem. Teď za ni hrozí pokuta a účastníci protestu touží po její legalizaci.

Konec tajnostem

Tisíce mnichů zapálilo obřadně svíčku a společně se pomodlilo v chrámu Wat Phra Dhammakaya v Thajsku na oslavu jednoho z nejvýznamějších buddhistických svátků Magha Puja Day, který si lidé připomínají od roku 1851.
Tisíce mnichů zapálilo obřadně svíčku a společně se pomodlilo v chrámu Wat Phra Dhammakaya v Thajsku na oslavu jednoho z nejvýznamějších buddhistických svátků Magha Puja Day, který si lidé připomínají od roku 1851.

Společně při světle svíček

Ulovit létající dron je jedním z úkolů pro orla skalního a jeho sokolníka během vojenského cvičení francouzské armády na letecké základně Mont-de-Marsan.

Chytit a nepustit

V Číně právě začíná jaro a lidé tráví podvečery stále častěji venku. Nedávno si při pohledu z přístavu Victoria Harbour užili nádhernou podívanou na Hong Kong při západu slunce.
V Číně právě začíná jaro a lidé tráví podvečery stále častěji venku. Nedávno si při pohledu z přístavu Victoria Harbour užili nádhernou podívanou na Hong Kong při západu slunce.

Nebe nad Hongkongem

Na protest proti znečištěnému ovzduší vylezli aktivisté Greenpeace na vítězný sloup v Berlíně. Osmimetrová socha řecké bohyně vítězství Viktorie dostala roušku a transparent s nápisem "Bez dechu přes město".

Bez dechu

Na party v pákistánském Péšávaru už se krájí narozeninový dort. Lidé se baví a tancují. U dveří však hlídkuje ochranka. Na oslavě se totiž sešla komunita transvestitů, což v zemi, kde žijí hluboce konzervativní muslimové, znamená, že jsou v nebezpečí.

Oslava za zavřenými dveřmi

V tureckém městě Edessa se s nocí ulice vyprázdní. Až na jednu. Do čajovny míří muži, kteří v krabicích skrývají své skvosty. Zájemci v klidu kouří. Boj se strhne, když dražitel ukáže holuba a oznámí startovací cenu. Ta se může vyšplhat v přepočtu i na 300 dolarů.

Vysoká hra

Kolem 3000 lidí se v Tokiu zúčastnilo tradiční novoroční soutěže v čínské štětcové kaligrafii, kdy měl každý vyjádřit své přání a předsevzetí pro rok 2017.

Společné znakování

Peruánští šamani během očistného rituálu pro nový rok. Na pláži Pescadores nechyběla fotografie prezidenta Peru Pedra Pabla Kuczynskeho ani snímek fotbalistů brazilského týmu Chapecoense, jejichž letadlo se v listopadu zřítilo v Kolumbii a pád přežili pouze tři hráči.

Magický obřad

Místo radosti a vůně svařeného vína květiny a zapálené svíčky... Lidé přicházejí na vánoční trh v centru Berlína uctít památku těch, kteří zemřeli po teroristickém útoku, kdy kamion vjel do davu nic netušících návštěvníků.
Místo radosti a vůně svařeného vína květiny a zapálené svíčky… Lidé přicházejí na vánoční trh v centru Berlína uctít památku těch, kteří zemřeli po teroristickém útoku, kdy kamion vjel do davu nic netušících návštěvníků.

Růže pro Berlín