Magazín-NGRoku 1997 zachytili vědci z úřadu NOAA na svých přístrojích podivný zvuk. Podle všeho pocházel od nějakého zvířete – ale ten tvor by musel být dlouhý stovky metrů. Záhada není dodnes vyřešená.
Magazín-NGČas – existuje snad záhadnější a podivnější fenomén našeho vesmíru? Přestože se s ním každý z nás setkává každý den a fyzici ho usilovně zkoumají už sto let, vlastně jeho podstatu pořád nechápeme.
SPECIÁL: Osobnost týdneVe 20. století jsme zjistili, že vesmír je časoprostorové kontinuum. Podle nového (a značně kontroverzního) výzkumu španělských fyziků z něj však čas mizí. A jednou se z něj možná vytratí úplně… Radikální teorie by mohla vysvětlit řadu problémů, s nimiž se teoretická fyzika už desítky let marně potýká.
ČlánkyZní to jako hrací automat se silným kovovým šelestem, ale ve skutečnosti je to ťukání zvukem, který vydávají jednotlivé atomy, v tomto případě nabité ionty fosforu vystřelované do křemíkovém čipu.
0 fotografií
ČlánkyFyzici předpovídají, že Velký částicový urychlovač poprvé dokáže přemístit hmotu v čase, ovšem ve formě dosud neobjeveného souputníka "božské částice".
ČlánkyUž za svého života se Američan Thomas Alva Edison těšil pověsti jednoho z nejvýznamnějších vynálezců všech dob. "Kouzelník z Menlo Parku", jak se mu přezdívalo, získal více než tisíc patentů, mimo jiné na fonograf či žárovku.