Itálie
Armády moderních zemí dnes už většinou neničí a nezabíjí. Naopak, většina z nich dnes podporuje vědecké problémy, na které nemají soukromé společnosti peníze.
Požáry trápí lidstvo čím dál víc. Jak ovlivňujeme klima a přizpůsobujeme přírodu vlastním podmínkám, znamenají pro nás požáry stále větší rizika.
Pokud zkrotí lidstvo fúzi, stane se většina dnešních problémů minulostí. V červenci tohoto roku jsme k tomu udělali obrovský krok…
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč tak důležitou osobu, jakou papež bezpochyby je, hlídá skupina švýcarských žoldáků?
Minulý týden proběhl test nadzvukového letadla X-51A přezdívaného Waverider. Bylo to už potřetí, ale dost možná že úplně naposledy. Armádám ani státům se do letadel schopných obletět celou Zemi za hodinu už nechce investovat.
Během 168 hodin se stane spousta úžasných, děsivých i fascinujících věcí. Podívejte se na to, co zajímavého se stalo minulý týden.
Budoucnost vojenství se v plánech Pentagonu většinou upíná k roku 2025, kdy mají být završeny projekty vývoje a propojení moderních technologií, které umožní rychle rozpoznat a případně zničit jakýkoli cíl, ať již půjde o raketu, vojenské zařízení nebo jediného člověka přesně identifikovaného na základě biometrických dat.
Během 168 hodin se stane spousta úžasných, děsivých i fascinujících věcí. Podívejte se na to, co se stalo zajímavého minulý týden.
Severní Korea, která znovu vyhlásila válečný stav se svým jižním sousedem, demonstruje sílu nejen testy balistických raket nebo pokusnými jadernými výbuchy. Ohnivou propagandu hrozící zničením všech nepřátel doplňuje běžně retušemi fotografií. Jedné takové si povšimli i na serveru The Atlantic, když se jim dostal do ruky snímek z nácviku vylodění.
Experimentální prostředek X-51A Waverider se scramjetovým pohonem dosáhl 1. května při testovacím letu rychlosti přesahující pětkrát rychlost zvuku a letělo čtyři minuty Mach 5,1 (6 252,6 km/h). Následně se stroj zřítil podle plánu do Ticého oceánu.
Jak může deset tisíc chlapů v plné polní jen tak beze stopy zmizet? Osud Legio IX Hispana nejspíš jednoduše zastřely závoje času, jsou ovšem i tací, kteří za vším vidí jiné dimenze nebo ufony.
Osvobození pětistovky spojeneckých vojáků z japonského zajetí na Filipínách patří mezi nejodvážnější záchranné akce v dějinách moderní války. Rangers operovali v neprostupné džungli proti desetinásobné přesile.
Přímo v nádrži s palivem budou plout válečné lodě budoucnosti. Podle odborníků pracujících pro americké námořnictvo potrvá ak ještě deset let, než vypluje první válečná loď poháněná jen mořskou vodou.