Známý “zuřivý reporter” Jakub Zahradníček se rozhodl, že je mu tahle země malá a odjel do pravé Afriky. Už několik let se mu druhým domovem stala Keňa. Budete zde pravidelně nacházet jeho postřehy a zážitky. Tentorkát kozí gastronomické.
ČlánkyKdyž dva dělají totéž, není to totéž, říká se. A co teprve, když na to nejsou dva, ale rovnou 34. Přesně tolik mutací jednoho čísla National Geographic vychází každý měsíc na celém světě a vy si je teď můžete prohlédnout. Anebo srovnávat…
ČlánkyAngkor – světoznámá archeologická památka starobylého khmerského impéria se dlouho skrývala před očima turistů. Dnes se stala jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. V tomto roce ji má navštívit ke třem milionům lidí.
16 fotografií
ČlánkyV tomto díle Fotorádce pohlédneme vybraným národům zpříma do očí, zatímco před jinými velmi rychle utečeme. Protože jinak se prostě lidé fotit nedají.
SPECIÁL: Kurz fotografování Jana RybářeMimořádné schopnosti psů vděčně zachycují vědecké studie, cirkus či filmové plátno, ale málokdy se stává, aby se pes stal námořníkem v Royal Navy, tak jako doga jménem Just Nuisance.
ČlánkyKousek za moravsko slovenskou hranicí, poblíž Kopčan, stojí nenápadný kostelík, který byl dlouho považován za gotický. Nálezy tří hrobů však posunuly jeho věk mnohem dál.
ČlánkyJižní pól je dnes „obyčejný“ bod na mapě. Najdeme na něm stálou vědeckou stanici, vyznavači dobrodružství k němu dokáži dojít na lyžích. Přitom 14. 12. 2011 uplynulo teprve (nebo už?) 100 let od okamžiku, kdy se zde poprvé objevil první člověk. Nor Roald Amundsen.
SPECIÁL: Antarktický projektRevoluce požírá své děti. V případě Lva Trockého to platí bezezbytku. Spolu s Leninem z Ruska udělal bolševický stát a soudruzi, jak je jejich dobrým zvykem, ho později zabili. Dům v Mexiku, ve kterém se to stalo, slouží dnes jako muzeum.
ČlánkyGaleristka Jana Boemer má pozoruhodný osud. Působila v Praze, teď žije na Havaji a pravidelně sem přináší to nejzajímavější z ráje na zemi. Tentokrát něco o tom, proč místo, kde se natáčel Jurský park, rájem skutečně je.
ČlánkyKdyž se dnešní cestovatel navrací z cest domů, těší se zpravidla na „svou postel“. V dobách dávno minulých takové štěstí neměl. Často musel „složit hlavu“ na ne zrovna pohodlných místech a někdy byl vůbec rád, že našel přístřeší. Jak vlastně spali pravěcí lidé?
ČlánkyNÁŠ ČLOVĚK V KENI: Tuhle zemi zatím barevné kontejnery na tříděný odpad nezdobí každé nároží, popeláři jezdí jen do lepších čtvrtí a tradice domácího pálení odpadu je velmi populární. Přesto se tu však vyvinul jednoduchý systém sběru, třídění a recyklace, který celý stojí na tom, čeho má Keňa opravdu dostatek – na chudých lidech.
Články"7 SUMMINTS" - projekt, ve kterém mají horolezci vystoupit na všechny nejvyšší hory všech sedmi kontinentů. Miroslav Caban to dokázal. Tím, že je všechny zdolal bez použití kyslíkového přístroje, skončil nakonec druhý na světě. Hned za legendárním Reinholdem Messnerem.