Virtuální procházka Antarktidou ve stopách Scottovy expedice

Společnost Google myslí i na ty, kdo rádi poznávají svět a nemají přitom dost peněz na to, aby se na vysněná místa vydali.

Virtuální procházka Antarktidou ve stopách Scottovy expedice

Dostat se na Antarktidu není nic snadného. Sice tam už dnes jezdí i cestovní kanceláře – třeba expedice National Geographic, které pořádáme společně s CK Adventura. Ale pro ty, kdo si to nemohou dovolit, zůstávala zatím Antarktida nedostupnou. To se teď změnilo. Podívejte se, co můžete zažít:

Google představil v rámci webu World Wonders Project novou atrakci: Chatrč, kterou obýval tým vedený Robertem Scottem. Virtuální procházka nabízí 360stupňové panorama, spoustu informací, naučná dokumentární videa a úžasné dobové fotografie.

Jak na to? 

Pro vznik tohoto projektu byla použita stejná technologie jako v případě oblíbeného Street View, ale speciální kamery nemohly být umístěné na automobilech – auta se samozřejmě na mys Evans, kde chata leží, nedostanou. Proto byly kamery dočasně umístěné na sněžné skútry a další mobilnější prostředky. Stránky projektu naleznete TADY 

Příběh Antarktidy: Od Třetí říše až po předmět mocenského zájmu

Scottova chata je místo, které se od roku 1912 prakticky nezměnilo – leží zakonzervované ve sněhu a na vlastní oči ho vidělo jen několik stovek polárníků. Google se spojil s několika organizacemi, které mu umožnily vznik této stránky. Hlavním partnerem byl Antarctic Heritage Trust, ale fotografie a videa propůjčil asi tucet dalších společností. 

Scottova chatrč se tak připojila k památkám, které WWP zmapoval předtím. Patří k nim například Královský palác ve Versailles, chrám v Kjótu, archeologický areál v Pompejích, opevněné město Campech nebo třeba Stonehenge. Google projekt startoval se 132 místy v 18 zemích, ale stále přibývají další a další.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články