ON LINE z výpravy po Keni (II.)

Už čtvrtým dnem se po Keni pohybuje naše expedice, aby pátrala po českých stopách v této africké zemi. Přinášíme nejčerstvější postřehy našich spolupracovníků přímo z místa „činu“.

ON LINE z výpravy po Keni (II.)
ON LINE z výpravy po Keni (II.)
Zdroj: archiv

Příběh jednoho rána

Ranní safari bylo super. Vyjíždíme za rozbřesku. Vodušky, impaly, gazely thompsonovy i grantovy, kapferští bůvoli, drop kori, prasata bradavičnatá, buvolci a dokonce nádherný gepard. Východ slunce nad masivem Mt. Kenya a pod ním nosorožec provádějící ranní hygienu v louži bahna. Jen žirafu jsme neviděli.

Ranní káva, palačinka, sedíme před naším bungalovem a snídáme s pohledem do krajiny a najednou mezi akáciemi vidím známou siluetu. A opravdu, přichází nádherný exemplář žirafy síťované, je krásně vybarvená a její temné zbarvení je podtržené teplými barvami ranního slunce. Běžím do svého bungalovu pro foťák, ale žirafa zřejmě nespěchá. Koukám na ní přes hledáček a najednou to chápu: Ráno jsme viděli takřka celé spektrum zvířeny centrální Keni, jen žirafu jsme neobjevili. A ona tam byla, čekala na nás, jen my jsme si jí nevšimli. Tak nám musela přijít zapózovat sama. Fotím s různými kombinacemi clony a času, žirafa trpělivě čeká a když vidí, že už mi dochází paměťová karta, tak vznešeně odchází. Dnešní den začal fakt dobře.

ŽIRAFA, KDYŽ SE CHCE NAPÍT, MUSÍ HODNĚ POKRČIT NOHY (POSÍLÁME Z KENI VIDEO):

 

PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK:


Související články