Magazín-NG

Hroší souboj
Dospělý samec hrocha váží až 1800 kg a jeho čelisti dokážou jediným skusem rozpůlit rybářskou loďku. Přestože jde o býložravce, patří hroši k nejnebezpečnějším tvorům planety - na africkém kontinentu zabijí okolo 500 lidí ročně. Jak to pak vypadá, když se pustí do zápasu mezi sebou?

Video: Hroši zabijáci. Drsná rvačka dvou hroších samců o nadvládu

Tsunami v Japonsku
Když se 11. března 2011 v moři u ostrova Honšú otřásla země, řada obyvatel pobřeží se domnívala, že po zemětřesení bude následovat jen další z menších tsunami, které v této oblasti nejsou ničím neobvyklým. Důsledky podcenění situace byly tragické. Zhruba dva roky po ničivém zemětřesení začalo moře u amerických břehů vyplavovat nejrůznejší předměty, které vlna spláchla s sebou zpátky do moře. Děje se tak dodnes. 

Video: Takto vypadá ničivá vlna tsunami. Jaké jsou následky té nejhorší?

Makarská riviéra
Ať chcete nebo ne, Chorvatsko je stále nejoblíbenější destinací českých turistů. Vždyť v období letních dovolených vyrazí k Jadranu pravidelně až milion lidí! Stejně tomu je a bude i letos. Vybrali jsme pro vás pětici oblastí, kam se tradičně hojně jezdí a připojili orientační informace o vzdálenosti, abyste si mohli dopředu rozmyslet, kam až jste schopni dojet.
5 fotografií

Pět dobrých tipů, kam vyrazit k Jadranu + jak ušetřit za cestu do Chorvatska

Vařící řeka
Když byl Andrés Ruzo malý chlapec, dědeček mu vyprávěl legendu o zlatém městě ukrytém v srdci amazonského pralesa. Součástí historky byla i řeka s vodou tak horkou, že se v ní uvařil zaživa každý živočich, který sem zabloudil. Tehdy malý Andrés netušil, že jednoho dne vystuduje geofyziku a vražednou řeku objeví v rámci své disertační práce.

Video: Vražedná řeka v Amazonii uvaří vše živé, co do ní spadne

Případy týrání zvířat jsou vždy otřesné, nemělo by k nim docházet, ale o to radostnější je, když psi, kočky a i další zvířata najdou milující domov. Ukážeme vám příběhy jedenadvaceti zvířat, která se dočkala svého šťastného konce, ačkoli si zpočátku prožila mezi lidmi krušné časy. I přes zradu od člověka se těm nevinným tvorům díky náhradní péči povedlo obnovit jejich důvěru v dobro. 
21 fotografií

Co dokáže trpělivost: Týraná zvířata před a po záchraně