Magazín-NG

Upír obecný
Přes všechny snahy záhadologů o potvrzení existence upírů typu Dracula byl na naší planetě zatím vědecky potvrzen jen jeden živočich, který se živí krví savců a příležitostně hoduje i na tepnách člověka. Je jím upír obecný, druh netopýra ze Střední a Jižní Ameriky. Podívejte se, jak si dává do nosu.

Video: Rafinovaní upíři sají krev tak, že to ani necítíte

Krysa Mandy
Mysleli jste, že není lepšího čichu, než jakým nás udivují naši štěkající kamarádi? Pak vás nejspíš překvapí, že krysy na tom nejsou o nic hůře. Když je dobře vycvičíte, můžete se s nimi beze strachu vydat do poválečných oblastí. Vyčmuchají všechny nášlapné miny a ani jednou se nespletou.

Video: Jak krysa dokáže projít minovým polem?

Letadlo přistává nad pláží Maho
Pod pojmem nebezpečná pláž si člověk představí hejno žraloků pár metrů od břehu. V takovém případě by tu nebyla ani noha, lidé by se tomu místu vyhýbali obloukem. Když se ale řekne, že riziko na pláži představují přistávající letadla, jejichž podvozky vidíte doslova pár metrů nad hlavou, každý popadne kameru a běží tam.

Video: Nejnebezpečnější pláž světa. Chtěli byste mít letadlo 30 m nad hlavou?

National Geografic vám dnes přináší jedinečnou příležitost podívat se, jak doopravdy vypadali Ježíš, Máří Magdaléna, Napoleon a mnoho a mnoho dalších slavných osobností, o kterých většinou máte vizuální povědomí jen díky nepříliš povedeným malbám. Díky speciální 3D tiskráně v Curychu se totiž vědcům daří dělat reálné kopie obličejů slavných vojevůdců, spisovatelů, skladatelů a dalších osobností, které mají své zářné místo v historii. Tak rychle do galerie.
22 fotografií

Jak v reálu vypadali Ježíš, Tutanchamon, Napoleon a další slavné osobnosti?