Magazín-NG

Taky si občas říkáte, že jste se narodila do špatné země? Pak vězte, že se máme naprosto skvěle oproti ženám, které žijí v těchto jedenácti zemích světa. Tam jsou totiž na denním pořádku znásilnění, polévání kyselinou, nebo bití a vraždy. Když se podíváte, co se v těchto zemích děje, tak musíte uznat, že se máme vážně dobře.
11 fotografií

Deset zemí, ve kterých je na ženách pácháno největší násilí

Vypadá to, jakoby lidé snad žili v přesvědčení, že jsou nesmrtelní. Přitom stačí poměrně málo a život člověka může být vážně ohrožen. K životu zkrátka vodu, jídlo, spánek a kyslík potřebujeme. Bez kyslíku vydrží lidé pouhých pár minut, to tak nějak vedeme v patrnosti všichni. Ovšem, jak je to s vodou, jídlem a spánkem?

Jakou dobu dokáže člověk vydržet bez jídla, vody a spánku než zemře?

Zápisky z cesty po indonéských ostrovech Jávě a Bali, které jsem navštívil na podzim roku 2017. Pátá část -  Ubud (Nick’s Hidden Cottages, Monkey forrest, Museum Puri Lukisan, warung Ibu Oka)

Lubor Kemza: Postřehy z Indonésie. Ubud - 5. díl

Lidé obvykle umírají vlivem nevyléčitelné nemoci nebo v důsledku vážného zranění. Někdo se ale těší úctyhodného zdraví až do devadesáti let, jednoho večera si jde lehnout a ráno se už neprobudí. O takovém člověku pak řekneme, že zemřel pokojně stářím. Z lékařského hlediska to však není přesné.

Smrt stářím: Existuje nebo ne? Vědci ji razantně popírají

Média se obvykle kriticky rozepisují více o obřízce ženské než o té mužské. Je pravda, že žena je po zákroku zmrzačena na celý život, zatímco muž se bez předkožky prakticky obejde. I mužská obřízka však může mít fatální následky, pokud je provedena neodborně. V některých případech končí amputací penisu, v těch nejhorších i smrtí.

Ženská VS mužská obřízka: I mužská v mnoha případech končí smrtí

Kdo kdy jako malé dítě nesnil o tom, že mu rodiče na zahradě postaví domeček na stromě, do kterého se může schovat, pořádat tajná setkání s kámoši a v pozdějším věku ho používat jako klubovnu s mini ledničkou přecpanou alkoholem? Pokud jste byli šťastlivcem s domečkem, gratulujeme. My snílci se alespoň můžeme pokochat těmito domy na stromě, které nemají daleko od toho být nejnovějším trendem v oblasti bydlení!
33 fotografií

Nejkrásnější byty a domy v korunách stromů: Spojení fantazie, nápadu a luxusu