Příroda

Cypřiš pokrytý mechem drží stráž nad tichými vodami v ACE Basin, pojmenovaném podle tří řek, které jím protékají: Ashepoo, Combahee a Edisto.
Pěstitelé rýže tu v minulých staletích královsky bohatli. Dnes je krajina v Jižní Karolíně známá jako ACE Basin bohatá velkou rozmanitostí života ve volné přírodě i svými dějinami. Franklin Burroughs se v této reportáži z únorového čísla vrací do krajiny dětství s fotografem Vincentem J. Musim.
13 fotografií

Odkaz Jižní Karolíny

Články
Poklidné jezírko vysoko v Grajských Alpách zrcadlí sněhem pokryté vrcholky parku Gran Paradiso – nejstarší italské chráněné oblasti, která je mnohem proslulejší kulturou než ochranou přírody.
Národní park Gran Paradiso, někdejší královský lovecký revír, uchovává divokou tvář Itálie, tvrdí ve své reportáži  Jeremy Berlin. Na reportáži, která je součástí únorového čísla se podílel fotograf Fotografie Stefano Unterthiner.
11 fotografií

Nalezený ráj

Články
Zvuk deště je pro mnoho lidí rajskou hudbou, která přináší harmonii a vytoužený klid. Digitální umělec Yugo Nakamura zaznamenal kapky vody na různých druzích povrchu a vytvořil zajímavou kompilaci "Původ zvuku deště". Deset milionů kapek tak rozehrálo zajímavou symfonii.

Původ zvuku deště ve 105 vteřinách

Články
Možná máte právě teď skvělou fyzičku, ale pokud strávíte zimu spánkem a bez přísunu potravy, vaše muskulatura vezme rychle za své. Savci, kteří přes zimu hibernují, však tento problém nemají. Namísto aby se s vypětím všech sil s probouzejícím se jarem vyškrábali z doupat, energicky vyskočí a rovnou se vydají na lov potravy.

Tajemství hibernace odhaleno: Tělo savců tvoří samo nové svaly

Články
Erupce sopky
Na Kapverdských ostrovech vybuchla sopka Pico di Fogo. Stovky obyvatel bylo evakuováno a bylo také uzavřeno místní letiště. V neděli byl vidět zvětšující se oblak kouře, nyní už sopka chrlí lávu. Podle odborníků se dá očekávat, že se sopka po devatenácti letech probudila s mnohonásobně větší silou.

Země vře a chrlí lávu: Výbuch sopky na Pico di Fogo

Články
Mořský ďas, kterého se poprvé podařilo zachytit v hlubinách Pacifiku, 600 metrů pod hladinou.
Výzkumný tým z Kalifornie zachytil na video devíticentimetrového mořského ďasa. Bruce Robinson, vědecký pracovník z institutu Monterey Bay, se domnívá, že jsou to historicky první záběry tvora, který žije v šestisetmetrové hloubce. Video vzniklo v kaňonu Monterey. Tato část Tichého oceánu zaujímá stejnou plochu jako Grand Kaňon.

Jedinečné záběry z hlubin Pacifiku: Nepolapitelný mořský ďas

Články
Lidé mají speciální "radar" na pavouky
Pavouci mají smůlu, protože málokdy ujdou pozornosti člověka. Nová studie ukázala, že jiní tvorové snadno unikají naší pozornosti při zběžném pohledu, pavouci ne. Evoluce se postaralo o to, že lidé mají na jejich tvar speciální vizuální radar.

Lidé mají speciální "radar" na pavouky

Články
Hledání nedotčených moří
Cílem projektu NGS „Pristine Seas“ (Nedotčená moře) je probádat, zhodnotit a pomoci ochránit poslední části divočiny v oceánu. Taková místa jsou živými studnicemi informací o tom, jak se propojují různé části zdravého mořského ekosystému. Jejich počet se však snižuje s tím, jak se rozšiřuje oblast působení rybářských flotil.
12 fotografií

Hledání nedotčených moří

Články
Větry zpomalují následkem globálního oteplování
Vítr se vytváří díky teplotním rozdílům v atmosféře. A vzhledem k tomu, že se s postupným globálním oteplováním zvyšují průměrné teploty na pólech než na rovníku, vede ke zpomalování dosavadních větrných proudů. Tohoto dosud opomíjeného faktoru si všímá nová studie z University of Wisconsin-Madison.

Větry zpomalují následkem globálního oteplování

Články