Cestujeme s National Geographic: Do Keni za Masaji, nosorožci a sopkami

Dovolená s lidmi, kteří už o světě něco vědí. Cesta do míst, kam se normálně nejezdí. Výprava za zážitky, na něž budete ještě dlouho vzpomínat. České vydání časopisu National Geographic ve spolupráci s CK Adventura nabízejí cestování ve stylu třetího tisíciletí. Vydejte se na ně spolu s námi - tentokrát do Keni.

Zdroj: Adventura

Další ze seriálu našich zájezdů na téma "české stopy ve světě" směřuje do Keni. Cesta vznikla ve spolupráci National Geographic, CK Adventura a ZOO Dvůr Králové, která je partnerem unikátního projektu "Poslední šance na přežití“ na záchranu severní formy nosorožce tuponosého (bílého).

V prosinci 2009 byli poslední čyři reprodukceschopní nosorožci chovaní v lidské péči posláni do Keni s cílem jejich rozmnožení v přirozeném biotopu, a tím zachování svého druhu pro další generace (o projektu jsme už mnohokrát psali - například zde nebo zde). Část výtěžku z našeho zájezdu je určena na podporu tohoto projektu.

České stopy v Africe

Zatímco "čeští“ nosorožci své stopy v rezervaci Ol Pejeta na úpatí Mt. Keni zanechávají právě teď, Joy Adamsonová - rodačka z Opavy - se zde v minulém století významně zasloužila o popularizaci a ochranu ohrožených afrických zvířat, mimo jiné i o založení NP Samburu, v místě, kde žila a kde se odehrával slavný Příběh lvice Elsy. Kmen Samburu, který dal parku své jméno, zase můžeme znát z knihy Bílá Masajka i ze stejnojmenného filmu. Specialitou tohoto NP jsou antilopa žirafí a přímorožec oryx.

Kdy? 9. 11. 2013 - 17. 11. 2013  Co uvidíte? NP Samburu - po stopách Joy Adamsové  /  Bílí nosorožci v rezervaci Ol Pejeta na úpatí Mt. Keni  /  Místní etnika Kikujové, Masajové a Samburové  /  Lake Nakuru a Lake Naivasha na dně Velké příkopové propadliny  Za kolik? 81 400 Kč

Dalšími parky, které během naší výpravy navštívíme, budou jezera Lake Nakuru a Lake Naivasha ve Velké příkopové propadlině, kde budeme pozorovat celé spektrum afrických zvířat, a na závěr sopečný Národní park Hell´s Gate.

Většinu parků budeme poznávat prostřednictvím klasického safari zvaného game drive v terénním autě. V několika případech bude program okořeněn pěším safari v doprovodu ozbrojeného strážce parku (rangera).

Zájemci si mohou základní program prodloužit o návštěvu Maasai Mara Game Reserve. Více informací najdete na stránkách Adventury.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články