Cestujeme s National Geographic: Peru, země Inků a Machu Picchu

Novinkou pro příští rok ze seriálu našich zájezdů na téma "české stopy ve světě" je výprava do Peru.

Zdroj: Adventura

Vypravte se do míst, kam běžně lidé neproniknou, a absolvujte program, který jiné cestovaní kanceláře nenabízejí… České vydání geografického měsíčníku National Geographic ve spolupráci s CK Adventura nově nabízí cestování ve stylu třetího tisíciletí – populárně-naučné expedice za poznáním.

Originálně připravené programy a destinace jsou určeny pro zájemce z řad členů National Geographic Society (NGS), předplatitelů časopisu National Geographic, i všem ostatním, koho tato nabídka osloví. Letos je v nabídce jihoamerické Peru.

Bájná země

Zájezd vám ukáže, proč Peru jako magnet každoročně přitahuje doslova miliony turistů z celého světa, ale uvidíte i místa, na která ostatním nezbývá při jejich návštěvě čas - na nádherná zákoutí "stranou", která nejsou o nic méně krásná než ta "tak proslavená místa". Navíc budete mít možnost blíže se osobně seznámit s místním přívětivým obyvatelstvem a s jejich dnešním způsobem života.

KDY? 31. 7.–16. 8. 2013  KAM? Peru (Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota; turisty opomíjená zákoutí Peru i proslavená místa; pobyt ve vesničkách podporovaných nadací INKA; na skok do Bolívie - poutní místo Copacabana)  ZA KOLIK? 86 900 Kč  CO JE ZAHRNUTO V CENĚ? průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Lima–Cusco/Arequipa–Praha ve výši 38 000 Kč, doprava, ubytování, vstup na Machu Picchu a Huayana Picchu, snídaně a další (více na stránkách CK Adventura zde

Ke spolupráci jsme kromě našeho tradičního partnera National Geographic přizvali i PhDr. Olgu Vilímkovou PhD., která pobývala před lety v Peru, kde vyučovala iniánské děti v horách, a po této zkušenosti založila nadaci INKA, která se věnuje podpoře vzdělání.

PhDr. Olga Vilímková PhD., je zakladatelkou nadačního fondu INKA, který již mnoho let podporuje především vzdělání indiánů žijících v horských oblastech Peru (prospěchová stipendia, dílny šití a pletení, knihovny s kroužky). V současné době vyučuje na VŠE. Je to také autorka několika knih, např. Učitelkou v Peru či Peru - děti Inků. Dále se podílí na mnoha rozhlasových a televizních programech, výstavách a přednášek o životě Inků v Peru a Mayů v Guatemale (např. Náprstkovo muzeum, muzea, zámky a univerzity v ČR, Rakousku, Španělsku, na Slovensku). Rozhovor s Olgou Vilímkovou si můžete přečíst zde.

Co uvidíte?

- Cusco město v peruánských Andách. Budete se procházet uličkami centra, uvidíte Chrám slunce nebo skalní observatoř.
- Posvátné údolí řeky Vilcanota/Urubamba a incká města Pisaq a Ollantaytambo.
- Machu Picchu, nejúchvatnější citadelu říše Inků, Huayanu Picchu, projdete se po okolních vrcholcích.

 

- Budete se procházet subtropickým lesem podél řeky Urubamby do vesničky Santa Teresa a spatříte jedinečné výhledy na Machu Picchu a šestitisícové vrcholky hor.
- Uvidíte městečko Ocongate (3500 m n.m.) ležící v údolí řeky Mapacho pod posvátnou horou Ausangate (téměř 6 400 m n.m). Všude budou úchvatné výhledy.
- Navštívíte Cordillera Vilcanota a uděláte si pěší výlet přes louky a pastviny na vyhlídku pod Ausangate a okolní zasněžené hory.

Čtěte také: Muž, který zničil říši Inků

- Navštívíte vesničky podporované nadací INKA v krásné oblasti 4 jezer (Pampamarca, Asnacocha aj.) s nadačními dílnami a dětmi. S místními indiány pobudete v Santo Domingo a Thumi.
- Spatříte zbytky posvátného inckého chrámu Viracocha a uvidíte jezero Umayo s poloostrovem Sillustani, kde se nachází věžovité hrobky kultury Qolla.
- Uvidíte jezero Titicaca s plovoucími rákosovými ostrovy Uros.

- Navštívíte Bolívii a prohlédnete si malebné městečko Copacabana – proslulé poutní místo Jižní Ameriky. Pak se přeplavíte lodí na Ostrov slunce a strávíte tam celý den. Naskytnou se vám překrásné výhledy na zasněžené šestitisícovky (Cordillera Real).

- Uvidíte nejhlubší kaňon světa - kaňon Colca.
- Můžete pozorovat volně žijící kondory zblízka.
- Uvidíte sopku  El Misti (5821 m) a navštívíte nejživější a největší tržnici v Peru

FOTO: Adventura

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

 

Související články