Fascinující cesty s National Geographic

Dovolená strávená s lidmi, kteří o světě už něco ví. Cesta do míst, kam se normálně nejezdí. Výprava, na které zažijte věci, na něž budete ještě léta vzpomínat. To všechno a ještě mnohem víc jsou expedice s National Geographic.

Fascinující cesty s National Geographic
Fascinující cesty s National Geographic
Zdroj: archiv

Po stopách Joy Adamsové

České vydání měsíčníku National Geographic ve spolupráci s cestovní kanceláří Adventura nabízejí cestování ve stylu třetího tisíciletí. Tyto expedice za poznáním jsou vždy jedinečné – doprovází je odborný doprovodný tým vybraný českou redakcí National Geographic a míří do míst, kam obyčejné cestovní kanceláře nejezdí.

Tyto expedice jsou originálně připravené především pro zájemce z řad členů National Geographic Society (NGS), předplatitelům časopisu National Geographic, ale i pro všechny ostatní, koho tato nabídka osloví. Každá výprava je nějak tématicky zaměřená; existují čtyři základní typy výprav: 

„České stopy ve světě“ – expedice za geograficko-historickým poznáním

„Přírodní krásy naší planety“ – expedice za hlubším poznáním přírody

„Fotoexpedice“ – expedice zaměřené na zdokonalení vašeho umění fotografovat

„České fotovýpravy“ – pobyty zaměřené na foto-workshopy a fotografování českých krás

  

Aktuální nabídka expedic:

Keňa s National Geographic anebo Návštěva u "českých nosorožců", 12. 11. 2011 - 20. 11. 2011

S týmem, ve kterém se tentokrát objeví i RNDr. Dana Holečková, ředitelka Zoo Dvůr Králové, se expedice vydá po stopách slavné po stopách slavné Joy Adamsové do národní ho parku Samburu, podívá se za bílými nosorožci do rezervace Ol Pejeta přímo na úpatí Mt. Keni a zavítá i k komorodým kmenům jako jsou Kikujové, Masajové nebo Samburové. EXPEDICE ODSTARTOVALA! Více informací vám přineseme již za několik dní.

Antarktida s National Geographic aneb Po stopách českých polárníků, 5. 1. 2012 - 30. 1. 2012

Dvanáctimístnou jachtou propluje expedice Drakeovým průlivem a kolem mysu Horn, aby navštívila šestý kontinent. V průběhu výpravy navštíví členové také českou polární stanici na ostrově Jamese Rosse, poznají antarktická zvířata a poznají fascinující přírodu. V doprovodném týmu budou nejlepší odborníci na tento kontinent, polárník Vilém Rudolf – první Čech, který došel pěšky na jižní i severní pól, a Hynek Adámek, cestovatelem, který který na ostrově Jamese Rosse vybudoval první českou vědeckou základnu v Antarktidě. PŘIHLAŠTE SE ZDE! 

Afrika aneb škola fotografování s National Geographic, 3. 3. 2011 - 13. 3. 2011 a 23. 2. 2012 - 4. 3. 2012

Do nejkrásnějším míst Tanzánie se vydá expedice zaměřená na fotografii. V národních parcích Serengeti, Arusha a Lake Manyara se bude učit, jak využívat vlastnosti moderních fotoaparátů a jak udělat fotografie, které se budu vymykat těm průměrným. V kráteru Ngorongoro pod vedením lektorského týmu renomovaných fotografů Jana a Soni Karbusických poznáte, jak bohatá může být fotografie. PŘIHLAŠTE SE ZDE!

Podívejte se na zážitky z poslední expedice:

S kamerou v Tanzanii

Škola fotografování v Tanzanii - dojmy účastníků

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články