Fotoexpedice Afrika – před startem

Ve čtvrtek 3. března odlétáme fotografovat do Tanzánie

Fotoexpedice Afrika – před startem
Fotoexpedice Afrika – před startem
Zdroj: archiv

Cestovní přípravy vrcholí, ve čtvrtek 3. března startuje další z expedic National Geographic. 

Česká redakce NG ve spolupráci s cestovní kanceláří Adventura pořádá od roku 2010 specializované populárně-naučné expedice. V listopadu proběhla první výprava do Egypta sledující práci našich egyptologů, nyní se jede do Tanzánie. Členové expedice navštíví jedny z nejkrásnějších národních parků světa, NP Lake Manyara v oblasti velké příkopové propadliny, NP Serengeti, kráter Ngongoro, to vše v těsné blízkosti nejvyšší hory afrického kontinentu – Kilimandžára.

Tentokrát je výprava zaměřena na zdokonalování se v umění fotografovat, kromě účastníků a průvodce je v týmu i lektor fotografování Jan Karbusický, sekundovat mu bude fotografka Soňa Karbusická. Průvodcem je ředitel Adventury Petr Novotný.

Desetičlenná výprava odlétá z Prahy ve čtvrtek dopoledne. Můžete být u toho – alespoň na dálku, jelikož budeme expedici sledovat prostřednictvím on-line reportáže. Z výpravy ji bude zasílat Soňa Karbusická. Doufáme, že nás připojení ani elektřina nezklame a vy najdete každý den na tomto webu novou zprávu z terénu. Pokusíme se publikovat i vybrané fotografie. Po návratu z expedice se můžete těšit na rozsáhlou reportáž v NG Traveler (již v dubnovém čísle) , video a samozřejmě fotografie, které se podařilo ulovit členům výpravy.

Takže zatímco členové výpravy chystají svá zavazadla, doplňují lékárničky, čistí fototechniku, nabíjejí baterky, vy máte již možnost být virtuálně s nimi. Těšte se na start, ptejte se….jako byste letěli také.

On-line reportáž pro vás píše Soňa Karbusická. Profesionální fotografka „Sonja“ je narozena v roce 1980 ve znamení Kozoroha. Absolvovala Institut digitální fotografie v praze, je fotoreportérkou zpravodajství iDNES.cz a spoluzakladatelkou a šéfredaktorkou magazínu Československá Fotografie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články