Alkoholismus mezi pohlavími: Muži po svatbě pijí méně, ženy více

Ženatí muži pijí méně alkoholu než svobodní nebo rozvedení. U žen však má svatba opačný dopad - v manželství často pijí víc než za svobodna. Podle serveru The Telegraph to uvádí vědecká studie, kterou představili sociologové z několika amerických univerzit.

Alkoholismus mezi pohlavími: Muži po svatbě pijí méně, ženy více
Alkoholismus mezi pohlavími: Muži po svatbě pijí méně, ženy více
Zdroj: archiv

Autoři studie sledovali při svém výzkumu po sedm let zvyky více než 5 000 lidí. Podle studie se podařilo prokázat, že muži obecně pijí víc alkoholu než ženy a také jim častěji hrozí, že se stanou na alkoholu závislí. 

Alkohol, večírky a zase alkohol – tak vypadal život Keltů v době železné

Vědci ale zároveň došli k závěru, že po svatbě se spotřeba alkoholu u mužů prudce snižuje. Pokud se nerozvedou, zůstane už na nízké úrovni. Rozvod ale naopak představuje impulz pro to, aby muži pili ještě víc než za svobodna. Mezi ženami je situace opačná. Mnoho z nich po sňatku pije víc než před ním. V případě rozvodu se naopak zase jejich spotřeba alkoholu snižuje. 

Vědci své poznatky vysvětlují tím, že muži po svatbě vnímají změnu svého společenského postavení a snaží se spotřebu alkoholu omezovat. Na ženy má podle vědců naopak soužití s mužem, který i tak častěji než ony pije alkohol, špatný vliv, takže se častěji nechají svést k pití s ním. 

FOTO: Thinkstock

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články