Výprava do království rostlin se Sirem Attenboroughem

Díky revolučním filmovým technikám mohl vzniknout dokument Království rostlin, který představuje pravou podstatu rostlin jako tvorů, kteří jsou každým coulem stejně dynamičtí a agresivní, jako zvířata. Průvodcem seriálu, který uvádí Viasat Nature, je legendární přírodovědec Sir David Attenborough.

Výprava do království rostlin se Sirem Attenboroughem
Výprava do království rostlin se Sirem Attenboroughem
Zdroj: archiv

Seriál se natáčel na naprosto jedinečném místě, kde je mikrokosmos celého rostlinného světa a kde je zastoupeno asi 90 % všech známých druhů rostlin: v britské Národní botanické zahradě Kew Gardens, jen kousek od centra Londýna. Natáčelo se v průběhu celého jednoho roku, takže v tomto naprosto unikátním seriálu uvidíte nový pohled na svět rostlin – a to od těch nejbizarnějších okamžiků, až po ty nejkrásnější.

#video|5662852#

Každé pondělí ve 21:00, 6. května – 27. května na televizním kanálu Viasat Nature

Nádherné záběry ilustrují Davidův nezaměnitelný vypravěčský styl, když odhaluje nové poznatky na cestě, kterou rostliny urazí od svých prvních okamžiků v půdě, až po zaujmutí zásadního místa, které jim v přírodě patří. Attenborough odhaluje mikrokosmos, který je pro nás neviditelný, kde se hmyz krmí a rozmnožuje, kde květiny fluoreskují a kde spolu rostliny navzájem, a zároveň i se zvířaty, komunikují za pomoci vůně a zvuku. Ukáže vám také mimořádná zvířata a houby, které jsou se světem rostlin neodmyslitelně spjaty – počínaje můrami a netopýry a drobnými, jedovatými žábami, obřími želvami a houbami, které mohou ovládat mysl, konče.

Sir David Attenborough říká: „ Jedna z nejkrásnějších věcí, které na natáčení rostlin existují, je fakt, že můžete odhalit skryté aspekty jejich života". Království rostlin je naprosto průlomový seriál, ve kterém jsou hrdiny rostliny, které vyprávějí své příběhy a předvádějí strhující show. Toto velkolepé dobrodružství je natolik propracované a podmanivé, že si získá doslova každého, dokonce i ty největší odpůrce zahradničení.

 

 

Související články