Francouzský polibek dinosaurů vítá v nejdepresivnějším zábavní parku světa

Na pomezí Číny a Mongolska postavili dinosauří zábavní park. Nikdy ho ale nedokončili a místo teď působí tak smutně, jak jen to navzdory zábavnímu parku vůbec jde.

 Zábavní centrum Fairyland stojí na čínské straně hranice poblíž dvacetitisícového města Erlian. Mělo do této oblasti, vyhlášené slavnými paleontologickými nalezišti dinosauřích kostí, přilákat turisty z celého světa. Ambiciózní plán nevyšel a dnes je pomníkem všem absurdním obchodním záměrům. 

Tématický park je plný obrovských soch a umělých koster dinosaurů, potenciální návštěvníci v něm najdou také několik expozic a muzeí. V nich se mohou dozvědět, jaká je historie vykopávek v této oblasti i spoustu zajímavostí ze života dinosaurů. Až na to, že sem vlastně žádní turisté nejezdí. 

Co by tu také dělali? Město Erlian neboli Erenhot leží uprostřed pouště Gobi; kolem něj nic zajímavého není. Jedná se doslova o konec světa – právě zde končí Čínská národní dálnice procházející celým územím státu.  Do zábavního parku navíc nejezdí z Erlianu žádná pravidelná doprava, musíte se sem dostat pěšky nebo automobilem. 

Původně měl být celý dino-park zastřešený, ale na to už investor nenašel peníze; a tak na obrovské modely padá písek, ničí je povětrnostní vlivy i ruce náhodných turistů. Těch jen zde však minimum, maximálně do deseti denně.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články