Foto týdne

Restaurace Tree by Naked v Tokiu zve hosty, aby si u nich večeři o šesti chodech užili všemi smysly. Prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu, magických projekcí na stěnách, vybrané hudby a osvětlení se zvyšuje potěšení z jídla na maximum.

Jídlo jako rituál

Více než 20 tun ryb uhynulo v Ho Tay, největším jezeře v Hanoji ve Vietnamu. Příčinou je podle odborníků nedostatek kyslíku, který způsobila abnormální horka. Kvůli velkému zápachu muselo zavřít mnoho restaurací v okolí. V plánu je nyní instalace 40 provzdušňovačů.

Bez dechu

Na svátek svatého Petra se i letos ve významné španělské vinařské oblasti La Rioja naplno rozpoutala „vinná válka“. Ve městě Haro se stalo jedinou povolenou municí červené víno. Cílem místních bylo polít a postříkat oblečení všech protivníků, velký počet turistů nevyjímaje.  

Rudá munice

V Číně je pes po staletí velkou pochoutkou, o čemž svědčí největší festival psího masa ve městě Jü-lin. Přestože se sepisují celosvětové petice za zrušení a aktivisté se snaží zabránit psím farmám v účasti, během deseti dní se tu sní až 15 000 psů.

Festival pro otrlé

600 pozvaných hostů sledovalo v kapli sv. Jiří na hradě Windsor, jak britský princ Charles dovedl k oltáři Meghan Markle. Díky sňatku s princem Harrym se dnes už bývalá herečka stala první členkou britské královské rodiny afroamerického původu. Svatba by se neuskutečnila bez oficiálního souhlasu královny.

Pohádka pro dospělé

NASA slaví. Stará data z dávno mrtvé sondy Galileo, která zkoumala jeden ze čtyř měsíců Jupitera Europu, teď ukázala průlet obřím výtryskem vody. Potvrzuje se tak, že jde o nejslibnější místo pro výskyt života. NASA chce proto už v červnu 2022 vyslat k měsíci sondu pro podrobnější průzkum.

Voda jako důkaz

Skupinka šedesátiletých žen se ráno oblékne do červenobílých uniforem a s úsměvem nasedne do autobusu, který ji odveze do školy ve městě Ayuthhaya, osmdesát kilometrů severně od Bangkoku. Návrat k učení pomáhá seniorům v Thajsku účinně bojovat proti samotě.

Zpátky do minulosti

Šest měsíců mají turisté zákaz vstupu na filipínský ostrov Boracay. Pohádkové místo nechal uzavřít sám prezident Duterte, aby zamezil ekologické katastrofě. Cílem je uklidit extrémní množství odpadků, zamezit vypouštění odpadních vod přímo do moře a také zbourat domy, které porušují zákon a jsou příliš blízko pobřeží.

Zabouchnuté dveře do ráje

Švýcaři během Curyšské slavnosti definitivně vyhnali zimu spálením slaměného sněhuláka Böögga. Tradice sahá až do 16. století a tvrdí, že čím rychleji oheň dojde k hlavě, tím hezčí léto bude. Letos si Böögg počkal 20 minut, což prý neslibuje moc tepla.

Až shoří, tak poví

Od dubna do července, kdy v deštných pralesech v Brazílii nepřetržitě prší, nacházejí jaguáři bezpečí v korunách stromů. Zde největší jihoamerické kočky zůstávají po celou dobu. Přestože váží kolem 90 kilogramů, zvládnou se ve výškách postarat i o svá mláďata.

Život ve větvích

Majestátní gorila, slon, orel, plameňáci i lvi se objevili na výstavě v belgickém Durbuy. Do nejmenšího města na světě se sjeli umělci ze všech koutů, aby na největším festivalu soch z čokolády předvedli, co všechno se dá vytvořit z lahodné pochoutky.

Gorila k nakousnutí

Extrémně nízké teploty v posledních několika dnech se staly osudnými pro mnoho čápů v Bulharsku. Obyvatelé vesnic na severovýchodě země se rozhodli, že je v tom nenechají. Poraněné ptáky si vzali domů, dokud se zcela nezotaví.

Noví spolubydlící