ČlánkyTrochu se tak naplňuje sen o perpetu mobile, stroji, jehož fungování je samo zdrojem energie, kterou potřebuje. Korejští vědci vylepšili 200krát technologii založenou na konverzi energie běžně dostupné z okolního prostředí - například z pohybu lidského těla - na energii elektrickou.
ČlánkyBio-Bus jezdí na plyn, který je generován z lidských výkalů a potravinových odpadků, jenž nejsou vhodné ke konzumaci. Lidská stolice nebyla nikdy tak důležitá!
ČlánkyNový vynález může obrátit na světovou ekonomiku vzhůru nohama, německá společnost s názvem Sunfire GmbH tvrdí, že dokáže proměnit vodu a v podstatě odpadní oxid uhličitý na uhlovodíkovou kapalinu podle přání - například petrolej, benzín a oleje. Nic ovšem není známo o nákladech procesu a nakolik ho může ovlivnit některými analytiky předpovídaný pokles cen ropy.
ČlánkyExperimentální letoun Waverider dosáhl 26. května rekordu v délce letu hypersonickou rychlostí, tedy nejméně pětkrát vyšší než je rychlost zvuku. Let trval 200 sekund.
ČlánkyPlachta o šířce 8 400 kilometrů by vygenerovala miliardu miliard gigawattů elektrické energie. Tedy 100 miliardkrát více než svět v současnosti potřebuje.
ČlánkyLidé se zatím naučily využívat sluneční energii v zásadě dvěma způsoby: fotovoltaiky ji přeměňuje na elektřinu a tepelné systémy, které sluneční teplo využívají k ohřevu vody, buď k přímému použití nebo jako pohonu turbíny.
ČlánkyGeneticky upravená bakterie dokáže produkovat pohonné hmoty dvakrát až třikrát levněji než je současná cena ropy. Potřebuje jen prostor, vodu, slunce a oxid uhličitý.