Televize
Už za svého života se Američan Thomas Alva Edison těšil pověsti jednoho z nejvýznamnějších vynálezců všech dob. "Kouzelník z Menlo Parku", jak se mu přezdívalo, získal více než tisíc patentů, mimo jiné na fonograf či žárovku.
O náměsíčnosti už slyšel každý. Ale s tím, jak se mění naše chování, i tato porucha se vyvíjí. Její nejnovější podobou je SMSkování ve spánku.
Nebude velká nadsázka, když napíšeme, že 28. prosince 1895 se narodil film. Nebo přesněji zrodil se fenomén kin. Veřejná promítání v sálech jsou s námi tedy necelých 120 let, ale bereme je jako přirozenou součást našich životů.
Podívejte se na tři premiéry zbrusu nových dokumentů o tragédii na lodi Titanik…
Má smysl luxusní věznice, která vypadá jako příjemný hotel? A opravdu do ní patří masoví vrazi jako Anders Breivik? Jak to vlastně vypadá ve vězení bez mříží?
Telekomunikační družice umožnila něco, co dnes považujeme za samozřejmost. Přenos televizního signálu napříč oceány a kontinenty. Jak to všechno začalo?
Pátrejte po tajné historii, od nacistického hledání svatého grálu, až po tajemství dolů krále Šalamouna.
Seznamte se s neuvěřitelnými, nevysvětlitelnými a zdánlivě neuskutečnitelnými „nadlidskými“ kousky. Rozebereme, zanalyzujeme a rozšifrujeme záhady obestírající tyto unikátní jevy.
Nové technologie vám odhalí, jak ve skutečnosti fungovaly nejbrutálnější zbraně v dějinách.
Jak může deset tisíc chlapů v plné polní jen tak beze stopy zmizet? Osud Legio IX Hispana nejspíš jednoduše zastřely závoje času, jsou ovšem i tací, kteří za vším vidí jiné dimenze nebo ufony.
Jak se slaví Vánoce jinde na světě? Na tisíc způsobů, ale vždycky pospolu.