Horor v Antarktidě: krev a mrtvá těla na sněhu

Podle traileru by se mohlo zdát, že horor South of Sanity je obyčejným levným hrůzostrašným snímkem, jakých se za rok natočí desítky. Podle hereckých výkonů navíc značně amatérským. Ale…

Horor v Antarktidě: krev a mrtvá těla na sněhu
Horor v Antarktidě: krev a mrtvá těla na sněhu
Zdroj: archiv

Ti amatéři, kteří zmateně pobíhají po plátně, jsou členové British Antarctic Survey (BAS) – a film natočili právě v Antarktidě. South of Sanity se tedy stane úplně prvním hraným filmem, který kdy byl na Antarktidě natočen. Sice se na nejjižnějším kontinentu natočilo už několik kvalitních dokumentárních filmů, celý celovečerní hraný film však doposud ne. Změnili to až „seriózní vědci“ z BAS. 

Podívejte se na trailer:

Duchovním otcem snímku je Kirk Watson, skvělý horolezec, příležitostný filmař a především člen BAS, který má za úkol doprovázet vědce náročným terénem Antarktidy. Z British Antarctic Survey pochází také všichni ostatní herci – jde jak o techniky, tak o biology, geology i „ajťáky.“ V rozhovoru pro zpravodajský server BBC Watson vyprávěl o tom, jak nebezpečné v extrémních podmínkách natáčení bylo. 

Natáčení ve tmě a mrazu

„Natáčeli jsme několik denních scén o víkendu a zbytek byl natočen v temnotě – chtěli jsme, aby film působil temněji. Naši herci dost trpěli, především na hypotermii. Nejhorší byly scény, kdy herci museli hrát mrtvé; leželi několik desítek minut ve zmrzlém sběhu. Ukázalo se to jako téměř nepřekonatelný problém – herci mrtvol se pak třásli zimou a jako mrtví byli značně nevěrohodní. Museli jsme pak všechno vyřešit až ve střižně. Naštěstí jsme si vybírali jen z vědců, kteří na Antarktidě strávili už nejméně jeden rok, byli tedy na chlad relativně zvyklí…“ 

Film bude mít premiéru ve Velké Británii na Dušičky, zatím se hledá distributor, který by ho uvedl v jiných zemích. Horor pojednává o cestě čtrnáctičlenné skupinky lidí, kteří prchají Antarktidou před záhadným vrahem.

 FOTO: IMDB

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články