Fotky

Na východním pobřeží Kanady se objevil monumentální ledovec. Zjistilo se, že je mnohem větší než ten, který potopil Titanic. Do malé rybářské vesnice Ferryland, kde 150 metrů vysoký obr uvízl v mělkých vodách, se hned začaly sjíždět stovky turistů. Popularita městečku vydrží, dokud masivní ledovcový poutník neodpluje na širé moře.

Obr ze sněhu a ledu

Foto týdne
Irácká žena s dítětem v náručí využívá pontonový most přes řeku Tigris, který jižně od Mosulu postavila armáda a otevřela tak po nedávných povodních únikovou cestu pro rodiny, které prchají z města, kde zuří boje mezi vládními silami a Islámským státem.

Most přes minulost

Foto týdne
V Jeruzalémě u Zdi Nářků se Židé pomodlili během nejdůležitějšího židovského svátku - Pesach připomíná odchod Izraelitů z egyptského otroctví. Ještě před oslavou se všechna přání a modlitby, které nechali u Zdi věřící a turisté, seberou a pohřbí na Olivové hoře.

Pesach: Modlitba za svobodu

Foto týdne
Americká soukromá společnost SpaceX jako první na světě opakovaně použila první stupeň nosné rakety k vynesení družice na oběžnou dráhu. Tento krok má v budoucnu zlevnit a zrychlit vesmírné lety. Raketa Falcon 9 odstartovala z Mysu Canaveral na Floridě.
Americká soukromá společnost SpaceX jako první na světě opakovaně použila první stupeň nosné rakety k vynesení družice na oběžnou dráhu. Tento krok má v budoucnu zlevnit a zrychlit vesmírné lety. Raketa Falcon 9 odstartovala z Mysu Canaveral na Floridě.

Přelomový let do vesmíru

Foto týdne
Přes 5000 fotografií se letos zúčastnilo prestižní soutěže s podmořskou tématikou The Underwater Photo Awards 2017. Vítězů je jen pár. Jednu z kategorií vyhrál Nick Blake z Británie, který zachytil potápěče v podvodní jeskyni u poloostrova Yucatán.
Přes 5000 fotografií se letos zúčastnilo prestižní soutěže s podmořskou tématikou The Underwater Photo Awards 2017. Vítězů je jen pár. Jednu z kategorií vyhrál Nick Blake z Británie, který zachytil potápěče v podvodní jeskyni Kukulkan u mexického poloostrova Yucatán.

Svět v odstínech modré

Foto týdne
Padesát provizorních obydlí chudých lidí zavalil sesuv skládky na okraji etiopské metropole Addis Abeby. Při neštěstí zemřelo 82 lidí, hlavně ženy a děti. Zoufalí příbuzní doufají, že jejich blízcí, kteří se ještě nenašli, měli štěstí a stále žijí.
Padesát provizorních obydlí chudých lidí zavalil sesuv skládky na okraji etiopské metropole Addis Abeby. Při neštěstí zemřelo 82 lidí, hlavně ženy a děti. Zoufalí příbuzní do poslední chvíle doufají, že právě jejich blízcí, kteří se ještě pod haldami odpadků nenašli, měli štěstí a stále žijí. 

Ztraceni

Foto týdne
Indický svátek je divokou slavností, kdy lidé tancují, házejí na sebe barvy a těší se na příchod nových začátků. Původní myšlenkou bylo přivolání dobré a bohaté úrody, dnes je festival také skvělou příležitostí, jak na chvíli zapomenout na rozdíly mezi sebou.
7 fotografií

Hólí: Barevná oslava jara

Top galerie
Poprvé v postsovětské republice vyšli lidé do ulic, aby demonstrovali proti sankcím za poskytování sexuálních služeb. Prostituce byla na Ukrajině až do roku 2005 trestným činem. Teď za ni hrozí pokuta a účastníci protestu touží po její legalizaci.
Poprvé v postsovětské republice vyšli lidé do ulic, aby demonstrovali proti sankcím za poskytování sexuálních služeb. Prostituce byla na Ukrajině až do roku 2005 trestným činem. Teď za ni hrozí pokuta a účastníci protestu touží po její legalizaci.

Konec tajnostem

Foto týdne
Tisíce mnichů zapálilo obřadně svíčku a společně se pomodlilo v chrámu Wat Phra Dhammakaya v Thajsku na oslavu jednoho z nejvýznamějších buddhistických svátků Magha Puja Day, který si lidé připomínají od roku 1851.
Tisíce mnichů zapálilo obřadně svíčku a společně se pomodlilo v chrámu Wat Phra Dhammakaya v Thajsku na oslavu jednoho z nejvýznamějších buddhistických svátků Magha Puja Day, který si lidé připomínají od roku 1851.

Společně při světle svíček

Foto týdne
New York a jeho barevná proměna při západu slunce
Na město, které zná celý svět, se hodně z výšky podíval tajemný fotograf známý pod přezdívkou svvk. Na jeho snímcích mu do tváře neuvidíte, ale bude vám jasné, že ocitnout se mnoho metrů nad zemí mu rozhodně problém nedělá. 
8 fotografií

New York ze střech mrakodrapů

Top galerie