Fotky

Více než 100 uprchlíků na gumových a dřevěných lodí zachránila během jednoho dne humanitární loď Vos Hestia. Většina přistěhovalců pochází z Bangladéše. Doufají, že když se dostanou do mezinárodních vod Středozemního moře, pomoc přijde.

Chuť žít

Foto týdne
Světový den životního prostředí (5. 6.) nám od roku 1972 připomíná, jak důležité je chránit Zemi. Letošním tématem je bližší spojení s přírodou. Jak moc jsme se jí vzdálili, ukazuje obrázek muže z indického Chandigarhu, který se brodí plastovými lahvemi.

Přírodě navzdory

Foto týdne
Muslimové po celém světě zahájili postní měsíc ramadán. Ten začíná, když je spatřen srpek nového měsíce. Zatímco v Saúdské Arábii se lidé věnovali společné četbě koránu už v pátek, u Mešity Istiqlal v indonéské Jakartě se věřící sešli k modlitbám až v sobotu.

Čas bez válek, čas rozjímání

Foto týdne
Za rekordních 58 milionů dolarů se v ženevské aukční síni Sotheby's prodaly vzácné diamantové náušnice. Apollo je jasně modrý diamant se 14,5 karáty a Artemis růžový se 16 karáty. Drahokamy, které koupil jeden zájemce, jsou pozoruhodné díky svojí barvě.
Za rekordních 58 milionů dolarů se v ženevské aukční síni Sotheby's prodaly vzácné diamantové náušnice. Apollo je jasně modrý diamant se 14,5 karáty a Artemis růžový se 16 karáty. Drahokamy, které koupil jeden zájemce, jsou pozoruhodné díky svojí barvě.

Apollo a Artemis

Foto týdne
Čínský internetový gigant Alibaba uspořádal v centrále společnosti ve městě Hangzhou pro své zaměstnance hromadnou svatbu. Páry, kterých bylo celkem 102, si řekli své „ano" v tradičním oblečení dynastie Chan. Během obřadu nechyběly ani starověké rituály.

Víc než dva na lásku

Foto týdne
V Amazonii se přiostřuje boj o půdu. Ozbrojení zemědělci přepadli několik členů kmene Gamela. Indiáni skončili v nemocnici postřeleni a s bodnými ranami. Protože se zemědělská oblast pomalu rozšiřuje, spory mezi farmáři a domorodci neberou konce.

Slzy kmene Gamela

Foto týdne
Na východním pobřeží Kanady se objevil monumentální ledovec. Zjistilo se, že je mnohem větší než ten, který potopil Titanic. Do malé rybářské vesnice Ferryland, kde 150 metrů vysoký obr uvízl v mělkých vodách, se hned začaly sjíždět stovky turistů. Popularita městečku vydrží, dokud masivní ledovcový poutník neodpluje na širé moře.

Obr ze sněhu a ledu

Foto týdne
Irácká žena s dítětem v náručí využívá pontonový most přes řeku Tigris, který jižně od Mosulu postavila armáda a otevřela tak po nedávných povodních únikovou cestu pro rodiny, které prchají z města, kde zuří boje mezi vládními silami a Islámským státem.

Most přes minulost

Foto týdne
V Jeruzalémě u Zdi Nářků se Židé pomodlili během nejdůležitějšího židovského svátku - Pesach připomíná odchod Izraelitů z egyptského otroctví. Ještě před oslavou se všechna přání a modlitby, které nechali u Zdi věřící a turisté, seberou a pohřbí na Olivové hoře.

Pesach: Modlitba za svobodu

Foto týdne