Fotky

Americká soukromá společnost SpaceX jako první na světě opakovaně použila první stupeň nosné rakety k vynesení družice na oběžnou dráhu. Tento krok má v budoucnu zlevnit a zrychlit vesmírné lety. Raketa Falcon 9 odstartovala z Mysu Canaveral na Floridě.
Americká soukromá společnost SpaceX jako první na světě opakovaně použila první stupeň nosné rakety k vynesení družice na oběžnou dráhu. Tento krok má v budoucnu zlevnit a zrychlit vesmírné lety. Raketa Falcon 9 odstartovala z Mysu Canaveral na Floridě.

Přelomový let do vesmíru

Foto týdne
Přes 5000 fotografií se letos zúčastnilo prestižní soutěže s podmořskou tématikou The Underwater Photo Awards 2017. Vítězů je jen pár. Jednu z kategorií vyhrál Nick Blake z Británie, který zachytil potápěče v podvodní jeskyni u poloostrova Yucatán.
Přes 5000 fotografií se letos zúčastnilo prestižní soutěže s podmořskou tématikou The Underwater Photo Awards 2017. Vítězů je jen pár. Jednu z kategorií vyhrál Nick Blake z Británie, který zachytil potápěče v podvodní jeskyni Kukulkan u mexického poloostrova Yucatán.

Svět v odstínech modré

Foto týdne
Padesát provizorních obydlí chudých lidí zavalil sesuv skládky na okraji etiopské metropole Addis Abeby. Při neštěstí zemřelo 82 lidí, hlavně ženy a děti. Zoufalí příbuzní doufají, že jejich blízcí, kteří se ještě nenašli, měli štěstí a stále žijí.
Padesát provizorních obydlí chudých lidí zavalil sesuv skládky na okraji etiopské metropole Addis Abeby. Při neštěstí zemřelo 82 lidí, hlavně ženy a děti. Zoufalí příbuzní do poslední chvíle doufají, že právě jejich blízcí, kteří se ještě pod haldami odpadků nenašli, měli štěstí a stále žijí. 

Ztraceni

Foto týdne
Indický svátek je divokou slavností, kdy lidé tancují, házejí na sebe barvy a těší se na příchod nových začátků. Původní myšlenkou bylo přivolání dobré a bohaté úrody, dnes je festival také skvělou příležitostí, jak na chvíli zapomenout na rozdíly mezi sebou.
7 fotografií

Hólí: Barevná oslava jara

Top galerie
Poprvé v postsovětské republice vyšli lidé do ulic, aby demonstrovali proti sankcím za poskytování sexuálních služeb. Prostituce byla na Ukrajině až do roku 2005 trestným činem. Teď za ni hrozí pokuta a účastníci protestu touží po její legalizaci.
Poprvé v postsovětské republice vyšli lidé do ulic, aby demonstrovali proti sankcím za poskytování sexuálních služeb. Prostituce byla na Ukrajině až do roku 2005 trestným činem. Teď za ni hrozí pokuta a účastníci protestu touží po její legalizaci.

Konec tajnostem

Foto týdne
Tisíce mnichů zapálilo obřadně svíčku a společně se pomodlilo v chrámu Wat Phra Dhammakaya v Thajsku na oslavu jednoho z nejvýznamějších buddhistických svátků Magha Puja Day, který si lidé připomínají od roku 1851.
Tisíce mnichů zapálilo obřadně svíčku a společně se pomodlilo v chrámu Wat Phra Dhammakaya v Thajsku na oslavu jednoho z nejvýznamějších buddhistických svátků Magha Puja Day, který si lidé připomínají od roku 1851.

Společně při světle svíček

Foto týdne
New York a jeho barevná proměna při západu slunce
Na město, které zná celý svět, se hodně z výšky podíval tajemný fotograf známý pod přezdívkou svvk. Na jeho snímcích mu do tváře neuvidíte, ale bude vám jasné, že ocitnout se mnoho metrů nad zemí mu rozhodně problém nedělá. 
8 fotografií

New York ze střech mrakodrapů

Top galerie
Ulovit létající dron je jedním z úkolů pro orla skalního a jeho sokolníka během vojenského cvičení francouzské armády na letecké základně Mont-de-Marsan.

Chytit a nepustit

Foto týdne
V Číně právě začíná jaro a lidé tráví podvečery stále častěji venku. Nedávno si při pohledu z přístavu Victoria Harbour užili nádhernou podívanou na Hong Kong při západu slunce.
V Číně právě začíná jaro a lidé tráví podvečery stále častěji venku. Nedávno si při pohledu z přístavu Victoria Harbour užili nádhernou podívanou na Hong Kong při západu slunce.

Nebe nad Hongkongem

Foto týdne