Fotky

V Číně právě začíná jaro a lidé tráví podvečery stále častěji venku. Nedávno si při pohledu z přístavu Victoria Harbour užili nádhernou podívanou na Hong Kong při západu slunce.
V Číně právě začíná jaro a lidé tráví podvečery stále častěji venku. Nedávno si při pohledu z přístavu Victoria Harbour užili nádhernou podívanou na Hong Kong při západu slunce.

Nebe nad Hongkongem

Foto týdne
Na protest proti znečištěnému ovzduší vylezli aktivisté Greenpeace na vítězný sloup v Berlíně. Osmimetrová socha řecké bohyně vítězství Viktorie dostala roušku a transparent s nápisem "Bez dechu přes město".

Bez dechu

Foto týdne
Na party v pákistánském Péšávaru už se krájí narozeninový dort. Lidé se baví a tancují. U dveří však hlídkuje ochranka. Na oslavě se totiž sešla komunita transvestitů, což v zemi, kde žijí hluboce konzervativní muslimové, znamená, že jsou v nebezpečí.

Oslava za zavřenými dveřmi

Foto týdne
V tureckém městě Edessa se s nocí ulice vyprázdní. Až na jednu. Do čajovny míří muži, kteří v krabicích skrývají své skvosty. Zájemci v klidu kouří. Boj se strhne, když dražitel ukáže holuba a oznámí startovací cenu. Ta se může vyšplhat v přepočtu i na 300 dolarů.

Vysoká hra

Foto týdne
Kolem 3000 lidí se v Tokiu zúčastnilo tradiční novoroční soutěže v čínské štětcové kaligrafii, kdy měl každý vyjádřit své přání a předsevzetí pro rok 2017.

Společné znakování

Foto týdne
Peruánští šamani během očistného rituálu pro nový rok. Na pláži Pescadores nechyběla fotografie prezidenta Peru Pedra Pabla Kuczynskeho ani snímek fotbalistů brazilského týmu Chapecoense, jejichž letadlo se v listopadu zřítilo v Kolumbii a pád přežili pouze tři hráči.

Magický obřad

Foto týdne