Fotky

Měsíc v úplňku se vyhoupl nad starověký chrám boha Poseidóna na skalnatém výběžku Sounion, který leží necelých 70 kilometrů od Athén. Bílá stavba z mramoru vznikla v roce 444 až 400 př. Kr., tedy ve stejné době jako athénský Parthenón.

Větší než vládce moří

Foto týdne
V povstalecké čtvrti Douma východně od Damašku usedli společně ke stolu hladovějící Syřané. V místě, které se následkem několikaleté občanské války rozpadá stejně jako okolní domy, se lidé na okamžik zastavili, aby se posilnili ramadánovým jídlem.

Uprostřed trosek

Foto týdne
Více než 100 uprchlíků na gumových a dřevěných lodí zachránila během jednoho dne humanitární loď Vos Hestia. Většina přistěhovalců pochází z Bangladéše. Doufají, že když se dostanou do mezinárodních vod Středozemního moře, pomoc přijde.

Chuť žít

Foto týdne
Světový den životního prostředí (5. 6.) nám od roku 1972 připomíná, jak důležité je chránit Zemi. Letošním tématem je bližší spojení s přírodou. Jak moc jsme se jí vzdálili, ukazuje obrázek muže z indického Chandigarhu, který se brodí plastovými lahvemi.

Přírodě navzdory

Foto týdne
Muslimové po celém světě zahájili postní měsíc ramadán. Ten začíná, když je spatřen srpek nového měsíce. Zatímco v Saúdské Arábii se lidé věnovali společné četbě koránu už v pátek, u Mešity Istiqlal v indonéské Jakartě se věřící sešli k modlitbám až v sobotu.

Čas bez válek, čas rozjímání

Foto týdne
Za rekordních 58 milionů dolarů se v ženevské aukční síni Sotheby's prodaly vzácné diamantové náušnice. Apollo je jasně modrý diamant se 14,5 karáty a Artemis růžový se 16 karáty. Drahokamy, které koupil jeden zájemce, jsou pozoruhodné díky svojí barvě.
Za rekordních 58 milionů dolarů se v ženevské aukční síni Sotheby's prodaly vzácné diamantové náušnice. Apollo je jasně modrý diamant se 14,5 karáty a Artemis růžový se 16 karáty. Drahokamy, které koupil jeden zájemce, jsou pozoruhodné díky svojí barvě.

Apollo a Artemis

Foto týdne
Čínský internetový gigant Alibaba uspořádal v centrále společnosti ve městě Hangzhou pro své zaměstnance hromadnou svatbu. Páry, kterých bylo celkem 102, si řekli své „ano" v tradičním oblečení dynastie Chan. Během obřadu nechyběly ani starověké rituály.

Víc než dva na lásku

Foto týdne
V Amazonii se přiostřuje boj o půdu. Ozbrojení zemědělci přepadli několik členů kmene Gamela. Indiáni skončili v nemocnici postřeleni a s bodnými ranami. Protože se zemědělská oblast pomalu rozšiřuje, spory mezi farmáři a domorodci neberou konce.

Slzy kmene Gamela

Foto týdne