Fotky

Ve Washingtonu před Kapitolem rozmístili aktivisté 7000 párů bot, aby upozornili na dětské životy, které ve Spojených státech od roku 2012 vyhasly kvůli zbraním. Výstava má vyzvat zákonodárce ke zpřísnění podmínek pro získávání a držení střelných zbraní.

7000 párů bot = 7000 životů

Foto týdne
Mezinárodní festival v Dauhá je vyvrcholením v pouštění draků, které má v Kataru více než 100letou tradici. Umění profesionální výroby je předáváno z generace na generaci. Pláž hlavního města je ideálním místem pro sledování nebeského představení.

Vzhůru do oblak

Foto týdne
Během týdnu módy v Miláně se na mole místo perfektně upravených modelek objevily drony, aby předvedly nejnovější kolekci kabelek luxusní značky Dolce & Gabbana. 600 diváků tak konečně pochopilo, proč bylo předtím potřeba vypnout si svá zařízení s Wi-Fi.

Modelky na baterky

Foto týdne
Červené cihly jsou v Bangladéši velmi žádané. Podle názoru, který je v zemi všeobecně rozšířen, je jejich barva zárukou, že jsou správně vypálené.
V Bangladéši využívají při stavbě místo kamení kvalitní hlínu, ze které se vypalují cihly. Téměř na každém kroku proto narazíte na velký cihelní komín, kam směřují za prací lidé, kteří už nechtějí žít pod hranicí chudoby.
5 fotografií

Do cihelny bez pravidel

Top galerie
Města na indonéské Sumatře zmizela pod nánosem prachu po silném probuzení sopky Sinabung, která vychrlila sloup popela do výšky 5000 metrů. Erupci stačilo 291 sekund, aby nejbližší okolí zahalila do šedé mlhy a zničila celý vrchol vulkánu.

Mocné vydechnutí

Foto týdne
Zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály ochromilo Tchaj-wan. Ve městě Chua-lien se mnohé budovy zhroutily, několik lidí zahynulo a mezi stovkami zraněných byli i dva Češi. Záchranáři i přes další mírné otřesy nevzdávají hledání po pohřešovaných.

Nakloněná realita

Foto týdne
Šakal vystartoval ve snaze ulovit si k obědu straku, která si v zobáku nesla svoji "kořist". Výrazy obou zvířat, které zachytil fotograf u bulharského Šumenu, dokazují, že hlad i touha po životě dávají sílu a přichází na řadu boj kdo s koho.
Šakal vystartoval ve snaze ulovit si k obědu straku, která si v zobáku nesla svoji "kořist". Výrazy obou zvířat, které zachytil fotograf u bulharského Šumenu, dokazují, že hlad i touha po životě dávají sílu a přichází na řadu boj kdo s koho.

Hnací motor jménem hlad

Foto týdne
Poslední lednový večer přinesl pro část obyvatel zeměkoule trojnásobně zajímavou podívanou spojenou s Měsícem - modrý Měsíc (= druhý úplněk v jednom měsíci) + rudý Měsíc (= po úplném zatmění se Měsíc zbarví doruda) + superúplněk (= Měsíc v úplňku je od Země vzdálený méně než 360 000 kilometrů a zdá se větší).
6 fotografií

Poprvé za 150 let: Modrorudý superúplněk

Top galerie
Ve vesnici San Bartolome de Pinares už po staletí proskakují 17. ledna jezdci na koních obrovským ohništěm na počest sv. Antonína, kterého zde považují za patrona zvířat. Zatímco oni věří tomu, že tak budou pod jeho ochranou, ochránci zvířat se hlasitě, avšak zatím marně, bouří.

Španělsko v plamenech

Foto týdne
Největší poušť světa pokryla poblíž alžírského města Ain Sefra místy až 40centimetrová vrstva sněhu. Zdejší obyvatelé zažili za posledních 37 let teprve třetí sněhovou nadílku, a tak zatímco doprava zcela zkolabovala, děti si užívaly stavění sněhuláků.
Největší poušť světa pokryla poblíž alžírského města Ain Sefra místy až 40centimetrová vrstva sněhu. Zdejší obyvatelé zažili za posledních 37 let teprve třetí sněhovou nadílku, a tak zatímco doprava zcela zkolabovala, děti si užívaly stavění sněhuláků.

Sněhuláci ze Sahary

Foto týdne