Fotky

Restaurace Tree by Naked v Tokiu zve hosty, aby si u nich večeři o šesti chodech užili všemi smysly. Prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu, magických projekcí na stěnách, vybrané hudby a osvětlení se zvyšuje potěšení z jídla na maximum.

Jídlo jako rituál

Foto týdne
Více než 20 tun ryb uhynulo v Ho Tay, největším jezeře v Hanoji ve Vietnamu. Příčinou je podle odborníků nedostatek kyslíku, který způsobila abnormální horka. Kvůli velkému zápachu muselo zavřít mnoho restaurací v okolí. V plánu je nyní instalace 40 provzdušňovačů.

Bez dechu

Foto týdne
Na svátek svatého Petra se i letos ve významné španělské vinařské oblasti La Rioja naplno rozpoutala „vinná válka“. Ve městě Haro se stalo jedinou povolenou municí červené víno. Cílem místních bylo polít a postříkat oblečení všech protivníků, velký počet turistů nevyjímaje.  

Rudá munice

Foto týdne
V Číně je pes po staletí velkou pochoutkou, o čemž svědčí největší festival psího masa ve městě Jü-lin. Přestože se sepisují celosvětové petice za zrušení a aktivisté se snaží zabránit psím farmám v účasti, během deseti dní se tu sní až 15 000 psů.

Festival pro otrlé

Foto týdne
1. místo: Rozcvička podle veverek (Geer Weegen)
I letošní ročník celosvětové fotosoutěže The Comedy Wildlife Photo Awards ukázal, jak často se divoká zvířata ocitají v situacích, které sami velmi dobře známe.  
10 fotografií

(Ne)jsme jako oni

Top galerie
600 pozvaných hostů sledovalo v kapli sv. Jiří na hradě Windsor, jak britský princ Charles dovedl k oltáři Meghan Markle. Díky sňatku s princem Harrym se dnes už bývalá herečka stala první členkou britské královské rodiny afroamerického původu. Svatba by se neuskutečnila bez oficiálního souhlasu královny.

Pohádka pro dospělé

Foto týdne
NASA slaví. Stará data z dávno mrtvé sondy Galileo, která zkoumala jeden ze čtyř měsíců Jupitera Europu, teď ukázala průlet obřím výtryskem vody. Potvrzuje se tak, že jde o nejslibnější místo pro výskyt života. NASA chce proto už v červnu 2022 vyslat k měsíci sondu pro podrobnější průzkum.

Voda jako důkaz

Foto týdne
Skupinka šedesátiletých žen se ráno oblékne do červenobílých uniforem a s úsměvem nasedne do autobusu, který ji odveze do školy ve městě Ayuthhaya, osmdesát kilometrů severně od Bangkoku. Návrat k učení pomáhá seniorům v Thajsku účinně bojovat proti samotě.

Zpátky do minulosti

Foto týdne