Fotky

NASA slaví. Stará data z dávno mrtvé sondy Galileo, která zkoumala jeden ze čtyř měsíců Jupitera Europu, teď ukázala průlet obřím výtryskem vody. Potvrzuje se tak, že jde o nejslibnější místo pro výskyt života. NASA chce proto už v červnu 2022 vyslat k měsíci sondu pro podrobnější průzkum.

Voda jako důkaz

Foto týdne
Skupinka šedesátiletých žen se ráno oblékne do červenobílých uniforem a s úsměvem nasedne do autobusu, který ji odveze do školy ve městě Ayuthhaya, osmdesát kilometrů severně od Bangkoku. Návrat k učení pomáhá seniorům v Thajsku účinně bojovat proti samotě.

Zpátky do minulosti

Foto týdne
Šest měsíců mají turisté zákaz vstupu na filipínský ostrov Boracay. Pohádkové místo nechal uzavřít sám prezident Duterte, aby zamezil ekologické katastrofě. Cílem je uklidit extrémní množství odpadků, zamezit vypouštění odpadních vod přímo do moře a také zbourat domy, které porušují zákon a jsou příliš blízko pobřeží.

Zabouchnuté dveře do ráje

Foto týdne
Švýcaři během Curyšské slavnosti definitivně vyhnali zimu spálením slaměného sněhuláka Böögga. Tradice sahá až do 16. století a tvrdí, že čím rychleji oheň dojde k hlavě, tím hezčí léto bude. Letos si Böögg počkal 20 minut, což prý neslibuje moc tepla.

Až shoří, tak poví

Foto týdne
Od dubna do července, kdy v deštných pralesech v Brazílii nepřetržitě prší, nacházejí jaguáři bezpečí v korunách stromů. Zde největší jihoamerické kočky zůstávají po celou dobu. Přestože váží kolem 90 kilogramů, zvládnou se ve výškách postarat i o svá mláďata.

Život ve větvích

Foto týdne
Erin, rok 1997: „Jak se život změní po dvaceti letech? V roce 1997 jsem žila obyčejně jako všechny dospívající holky - všechno se točilo kolem školy a kamarádů.“
Fotografka Beth Yarnelle Edwards se rozhodla zachytit obyčejný život americké rodiny žijící na předměstí. Po dvaceti letech se za nimi vrátila s cílem zjistit, zda se za tu dobu změnily jejich sny a priority.
10 fotografií

20 let poté

Top galerie
Majestátní gorila, slon, orel, plameňáci i lvi se objevili na výstavě v belgickém Durbuy. Do nejmenšího města na světě se sjeli umělci ze všech koutů, aby na největším festivalu soch z čokolády předvedli, co všechno se dá vytvořit z lahodné pochoutky.

Gorila k nakousnutí

Foto týdne
Extrémně nízké teploty v posledních několika dnech se staly osudnými pro mnoho čápů v Bulharsku. Obyvatelé vesnic na severovýchodě země se rozhodli, že je v tom nenechají. Poraněné ptáky si vzali domů, dokud se zcela nezotaví.

Noví spolubydlící

Foto týdne
Ve Washingtonu před Kapitolem rozmístili aktivisté 7000 párů bot, aby upozornili na dětské životy, které ve Spojených státech od roku 2012 vyhasly kvůli zbraním. Výstava má vyzvat zákonodárce ke zpřísnění podmínek pro získávání a držení střelných zbraní.

7000 párů bot = 7000 životů

Foto týdne