Fotky

Červené cihly jsou v Bangladéši velmi žádané. Podle názoru, který je v zemi všeobecně rozšířen, je jejich barva zárukou, že jsou správně vypálené.
V Bangladéši využívají při stavbě místo kamení kvalitní hlínu, ze které se vypalují cihly. Téměř na každém kroku proto narazíte na velký cihelní komín, kam směřují za prací lidé, kteří už nechtějí žít pod hranicí chudoby.
5 fotografií

Do cihelny bez pravidel

Top galerie
Města na indonéské Sumatře zmizela pod nánosem prachu po silném probuzení sopky Sinabung, která vychrlila sloup popela do výšky 5000 metrů. Erupci stačilo 291 sekund, aby nejbližší okolí zahalila do šedé mlhy a zničila celý vrchol vulkánu.

Mocné vydechnutí

Foto týdne
Zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály ochromilo Tchaj-wan. Ve městě Chua-lien se mnohé budovy zhroutily, několik lidí zahynulo a mezi stovkami zraněných byli i dva Češi. Záchranáři i přes další mírné otřesy nevzdávají hledání po pohřešovaných.

Nakloněná realita

Foto týdne
Šakal vystartoval ve snaze ulovit si k obědu straku, která si v zobáku nesla svoji "kořist". Výrazy obou zvířat, které zachytil fotograf u bulharského Šumenu, dokazují, že hlad i touha po životě dávají sílu a přichází na řadu boj kdo s koho.
Šakal vystartoval ve snaze ulovit si k obědu straku, která si v zobáku nesla svoji "kořist". Výrazy obou zvířat, které zachytil fotograf u bulharského Šumenu, dokazují, že hlad i touha po životě dávají sílu a přichází na řadu boj kdo s koho.

Hnací motor jménem hlad

Foto týdne
Poslední lednový večer přinesl pro část obyvatel zeměkoule trojnásobně zajímavou podívanou spojenou s Měsícem - modrý Měsíc (= druhý úplněk v jednom měsíci) + rudý Měsíc (= po úplném zatmění se Měsíc zbarví doruda) + superúplněk (= Měsíc v úplňku je od Země vzdálený méně než 360 000 kilometrů a zdá se větší).
6 fotografií

Poprvé za 150 let: Modrorudý superúplněk

Top galerie
Ve vesnici San Bartolome de Pinares už po staletí proskakují 17. ledna jezdci na koních obrovským ohništěm na počest sv. Antonína, kterého zde považují za patrona zvířat. Zatímco oni věří tomu, že tak budou pod jeho ochranou, ochránci zvířat se hlasitě, avšak zatím marně, bouří.

Španělsko v plamenech

Foto týdne
Největší poušť světa pokryla poblíž alžírského města Ain Sefra místy až 40centimetrová vrstva sněhu. Zdejší obyvatelé zažili za posledních 37 let teprve třetí sněhovou nadílku, a tak zatímco doprava zcela zkolabovala, děti si užívaly stavění sněhuláků.
Největší poušť světa pokryla poblíž alžírského města Ain Sefra místy až 40centimetrová vrstva sněhu. Zdejší obyvatelé zažili za posledních 37 let teprve třetí sněhovou nadílku, a tak zatímco doprava zcela zkolabovala, děti si užívaly stavění sněhuláků.

Sněhuláci ze Sahary

Foto týdne
Domorodci z kmene Toraja, který obývá indonéský ostrov Sulawesi, věří v posmrtný život a dodržují pro ostatní smrtelníky jeden velmi zvláštní rituál.
Blízcí, kteří navždy odejdou, zůstávají v našich srdcích a často na ně myslíme. Rodiny z indonéského kmene Toraja však věří, že smrtí život nekončí a během rituálu Ma´nene pravidelně vykopávají těla zesnulých příbuzných, včetně dětí.
6 fotografií

Rituál Ma´nene: Mrtví mezi námi

Top galerie
Školáci cvičí jógu v rámci týdenního tábora v indickém Ahmadabádu. V Indii, která je kolébkou jógy, jsou spjati s myšlenkou, že ásany pomáhají studentům lépe se vypořádat se stresem, frustrací a začít se lépe soustředit na učení.

Pozdrav slunci

Foto týdne
Start rakety Falcon 9 americké společnosti SpaceX doprovázela mimořádná podívaná. Raketa, která vynesla na oběžnou dráhu kolem Země 10 satelitů Iridium NEXT, za sebou na obloze zanechala jasnou kouřovou stopu. Mnozí to považovali za UFO či práci filmařů.
Start rakety Falcon 9 americké společnosti SpaceX doprovázela mimořádná podívaná. Raketa, která vynesla na oběžnou dráhu kolem Země 10 satelitů Iridium NEXT, za sebou na obloze zanechala projasněnou kouřovou stopu. Mnozí to považovali za UFO či práci filmařů.

Nebeská show

Foto týdne
Servírovat na stůl na Nový rok celou rybu s neporušenou hlavou a ocasem znamená podle Číňanů zajistit si hojnost a bohatství. V továrně v provincii Hangzhou už nyní ve velkém připravují oblíbenou pochoutku - sušenou rybu, po které je stále větší poptávka.

Dobrý začátek, dobrý konec

Foto týdne