Fotky

Domorodci z kmene Toraja, který obývá indonéský ostrov Sulawesi, věří v posmrtný život a dodržují pro ostatní smrtelníky jeden velmi zvláštní rituál.
Blízcí, kteří navždy odejdou, zůstávají v našich srdcích a často na ně myslíme. Rodiny z indonéského kmene Toraja však věří, že smrtí život nekončí a během rituálu Ma´nene pravidelně vykopávají těla zesnulých příbuzných, včetně dětí.
6 fotografií

Rituál Ma´nene: Mrtví mezi námi

Top galerie
Školáci cvičí jógu v rámci týdenního tábora v indickém Ahmadabádu. V Indii, která je kolébkou jógy, jsou spjati s myšlenkou, že ásany pomáhají studentům lépe se vypořádat se stresem, frustrací a začít se lépe soustředit na učení.

Pozdrav slunci

Foto týdne
Start rakety Falcon 9 americké společnosti SpaceX doprovázela mimořádná podívaná. Raketa, která vynesla na oběžnou dráhu kolem Země 10 satelitů Iridium NEXT, za sebou na obloze zanechala jasnou kouřovou stopu. Mnozí to považovali za UFO či práci filmařů.
Start rakety Falcon 9 americké společnosti SpaceX doprovázela mimořádná podívaná. Raketa, která vynesla na oběžnou dráhu kolem Země 10 satelitů Iridium NEXT, za sebou na obloze zanechala projasněnou kouřovou stopu. Mnozí to považovali za UFO či práci filmařů.

Nebeská show

Foto týdne
Servírovat na stůl na Nový rok celou rybu s neporušenou hlavou a ocasem znamená podle Číňanů zajistit si hojnost a bohatství. V továrně v provincii Hangzhou už nyní ve velkém připravují oblíbenou pochoutku - sušenou rybu, po které je stále větší poptávka.

Dobrý začátek, dobrý konec

Foto týdne
Profesionální fotograf Bar Stefansky vytvořil zajímavý projekt, který zachycuje silné spojení mezi zvířaty a lidmi.
Chodby veterinární nemocnice vyprávějí příběhy plné bolesti, ale hlavně lásky, které v zajímavém projektu zachytil profesionální fotograf Bar Stefansky.
5 fotografií

Na jedné vlně

Top galerie
Dokonalá symetrie díky vodní hladině lesknoucí se v podzimním slunci. Poblíž skotského města Kirkcudbright zachytil snímek pár chřástalů vodních - ptáků, kteří obvykle žijí ukryti v nejhustší bahenní vegetaci a otevřená místa jen rychle přelétávají.
Dokonalá symetrie díky vodní hladině lesknoucí se v podzimním slunci. Poblíž skotského města Kirkcudbright zachytil snímek pár chřástalů vodních - ptáků, kteří obvykle žijí ukryti v nejhustší bahenní vegetaci a otevřená místa jen rychle přelétávají.

Zrcadlení

Foto týdne
Jak si "užít" nákupní horečku, ukazuje snímek z brazilského Sao Paula. Původně americký svátek Black Friday každoročně strhne vlnu lidí toužících po slevách až 80 %. Obchodníci si mnou ruce, protože zákazníci jsou schopni se o zboží doslova poprat.

Báječný den shopaholiků

Foto týdne
Indickou metropoli Nové Dillí několik dní vězní velmi silný smog, který má na svědomí především hustá automobilová doprava. Tisíce lidí už musely vyhledat lékaře. Úřady vyhlásily pohotovost, školy byly uzavřeny. Nezbývá nic jiného než čekat, až přijde déšť.

V zajetí stínů

Foto týdne
Kandidáti v podobě zdí právě usilují o přízeň amerického prezidenta. Ten jednu slíbil na hranicích s Mexikem. V odlehlé oblasti San Diega se testuje, zda lze betonové a ocelové konstrukce přelézt, jestli je možné je zničit či se pod nimi podkopat.
Kandidáti v podobě zdí právě usilují o přízeň amerického prezidenta. Ten jednu slíbil na hranicích s Mexikem. V odlehlé oblasti San Diega se testuje, zda lze betonové a ocelové konstrukce přelézt, jestli je možné je zničit či se pod nimi podkopat.

Výběrové řízení

Foto týdne
Ve skupině už byli tučňáci mnohem odvážnější a lačně se pustili do rybiček, které se skrývaly hned ve dvou dýních.
Na oblíbený anglosaský svátek nezapomněli ani ošetřovatelé v londýnské ZOO. Radost udělali tučňákům, tygrům i opicím, kteří se do vyřezaných dýní (anebo toho, co se v nich skrývalo) okamžitě pustili.
7 fotografií

Halloweenská párty

Top galerie