ŠTÍTEK: Evropa

Volby do Evropského parlamentu, Ilustrační foto
Vítězství ANO 2011 s 27,62 procenty hlasů nad koalicí SPOLU s 23,47 procenty hlasů. Tak dopadl v okrese Uherské Hradiště „europarlamentní souboj“ těchto dvou konkurenčních seskupení. S odstupem a 10,56 procenty skončila koalice STAČILO, v čele s komunisty. Starostové a osobnosti pro Evropu obdrželi na Slovácku 7,39 procent hlasů. SPD a Trikolóře dali voliči 5,96 procent hlasů a z těch, které do Evropského parlamentu voliči protlačili, jsou posledními Piráti, kteří v našem regionu obdrželi od voličů 4,67 procent hlasů.

Europarlamentní souboj na Slovácku ovládlo ANO. SPOLU v Brodě i ve Starém Městě

Slovácko
Eurovolby 2024. Ilustrační foto
Výrazně vyšší účast než při minulých volbách a chuť ovlivnit zásadní témata, která hýbou Evropou. Tak by se dal přetlumočit výsledek voleb do Evropského parlamentu na Přerovsku. Verdikt voličů v regionu potvrdil silnou podporu hnutí ANO, které zde zvítězilo s velkou převahou a získalo 31,17%. Na druhém místě skončila koalice SPOLU s velkým odstupem a ziskem 17,04%.
17 fotografií

ANO drtivě ovládlo eurovolby v Přerově i okolí. Třetí jsou komunisté

Přerovsko
Eurovolby 2024. Ilustrační foto
Výrazně vyšší účast než při minulých volbách a chuť ovlivnit zásadní témata, která hýbou Evropou. Tak by se dal přetlumočit výsledek voleb do Evropského parlamentu na Přerovsku. Verdikt voličů v regionu potvrdil silnou podporu hnutí ANO, které zde zvítězilo s velkou převahou a získalo 31,17%. Na druhém místě skončila koalice SPOLU s velkým odstupem a ziskem 17,04%.
17 fotografií

ANO ovládlo eurovolby v Hranicích. Třetí jsou komunisté

Hranicko
Předseda STAN Vít Rakušan hovoří na tiskové konferenci ve volebním štábu hnutí STAN po oznámení výsledků voleb do Evropského parlamentu
Předseda hnutí STAN Vít Rakušan při hodnocení výsledků ocenil, že STAN zdvojnásobil počet europoslanců a získal stejný počet hlasů jako v posledních evropských volbách, kdy hnutí kandidovalo spolu s TOP 09. Zisk téměř devíti procent a páté místo ale podle něj není úspěch, pro kandidátku Starostů a osobností pro Evropu očekával dvouciferný výsledek a doufal ve tři mandáty. Řekl to na tiskové konferenci po zveřejnění výsledků.  
74 fotografií

Výsledek Starostů? Tohle není úspěch. Doufal jsem ve tři mandáty, uvedl Rakušan

Česko a EU
Potraviny bohaté na přírodní vitamín D jsou například ryby, vejce, sýr, mléko, máslo, houby nebo konzervované sardinky.
Vitamin D je pro fungování našeho těla nezbytný. Ovlivňuje stav zubů a kostí, zdraví cév, podporuje správnou činnost svalů i funkci imunitního systému. Pokud jste unavení, bolí vás záda či svaly, padají vám vlasy nebo trpíte úzkostí, může to být právě kvůli nedostatku „déčka“. Podle odhadů totiž až 40 procent lidí dlouhodobě trpí nedostatkem vitaminu D.
6 fotografií

Nemáte nedostatek vitaminu D? Jak to poznat, co způsobuje a čím ho včas doplníte

Zdravý život
Ministr zemědělství Marek Výborný přijel v pátek společně se zástupci Královéhradeckého kraje do Vernéřovic na Broumovsku debatovat o nelehkém soužití chovatelů ovcí a vlků.
„Historicky vlci měli zakódované, že ten který se bál lidí, tak přežil. Věděli o nebezpečí, že po nich může člověk střelit, což hrozilo smrtí. Dneska je to naopak - vlci, kteří se nebojí lidí, tak se líp nažerou a jsou spokojenější. Tohle je potřeba zvrátit a opět docílit, aby šelma měla z kontaktu s lidmi strach," shrnul starosta Vernéřovic Tomáš Havrlant problematiku stoupajících počtů vlků a s tím vzrůstající riziko ztrát na hospodářském zvířectvu.
11 fotografií

Ministr řeší vlky. Podle chovatelů musí šelmy ztratit pocit nedotknutelnosti

Náchodsko
Panda velká se stala symbolem ohrožené přírody.
Je nádherný a se svou výraznou černobílou srstí vypadá jako dobrotivý veliký plyšák. Nenechte se ale mýlit. I když je tenhle vegetarián na bambusové dietě, patří mezi medvědovité šelmy a není na hraní. Panda velká se stala symbolem ohrožené přírody. Nejbližším místem, kde si můžete tato vzácná zvířata prohlédnout, jsou zoologické zahrady ve Vídni a v Berlíně.
10 fotografií

Roztomilou pandu můžete vidět na vlastní oči, jsou v zoo blízko dvou hranic

Do světa
Úspěšná výprava klubu Diamond Angel Academy na ME ve Švýcarsku
Evropská špička sportovního a fitness aerobiku se na přelomu května a června sjela do švýcarského Pffäfikonu. Tradiční nejvyšší evropskou soutěž FISAF International European Sport Aerobic & Fintess Championschips historicky poprvé doplnil International Open Novice Cup, který dal příležitost získat první mezinárodní zkušenost i závodníkům z nižších výkonnostních kategorií.
5 fotografií

Obrazem: Diamantoví andělé zářili ve Švýcarsku, Evropa jim seděla

Ostatní sporty
Jak vidí Evropu profesor Ivo Šlosarčík
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

PODCAST: Jak vidí Evropu profesor Ivo Šlosarčík

Jiný pohled
Eurobankovky. Ilustrační snímek
Ne, euro do pěti let zavádět nechceme. Tak odpověděly více než tři čtvrtiny čtenářů v anketě Deníku, která je součástí projektu Černa a bílá Martina Komárka. Do sobotního rána se sešlo okolo 15,8 tisíce hlasů. Ukázalo se, že si čtenáři nemyslí, že euro pomůže turistům či obchodníkům, že zlepší české postavení v Evropě nebo zkrotí drahotu. Všechny tyto argumenty čtenáři odmítli značnou většinou.

Zhruba tři ze čtyř čtenářů Deníku nechtějí euro. Ukázali to v anketě

Černá a bílá
Vítkovické slévárny, ilustrační foto.
V pozadí existenčně-restrukturalizačního dění v Liberty Ostrava nelze zapomínat na dění v dalších známých ostravských průmyslových podnicích, jejichž situace je však velice odlišná. Zatímco Vítkovice Steel směřují k zelené oceli a rezervovaly si milion tun objemu výroby ročně, Vítkovické slévárny, které jsou od listopadu minulého roku v insolvenci, doplatily odstupné svým bývalým zaměstnancům.
49 fotografií

Vítkovické slévárny doplatily odstupné, Vítkovice Steel chtějí mít zelenou ocel

Ostravsko
Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Očekávalo se to, nejde o žádné překvapení a teď je to definitivní. Trenérem fotbalového Baníku Ostrava zůstává Pavel Hapal. Slezský klub po čtvrtém místu v lize, díky čemuž se po čtrnácti letech podívá do pohárové Evropy, v uplynulé sezoně nabídl zkušenému čtyřiapadesátiletému kouči další spolupráci s možností opce, kterou Hapal přijal. Stále však není oficiálně jasno o asistentech. Jedním z nich by nově měl být Josef Dvorník.
40 fotografií

Hapal definitivně zůstává trenérem Baníku: Vážím si toho, řekl. Co asistenti?

FORTUNA:LIGA
Derby Slavia - Sparta se v extralize hrálo naposled v březnu 2023.
Do nezáviděnihodné situace se dostaly ragbyové týmy mužů nejstarších tuzemských klubů Sparty a Slavie. Tradiční extraligové pražské derby oba týmy spolu naposled hrály v březnu 2023 a pak došlo k tomu, že se extraliga zužila z osmi týmů na šest účastníků a Slavia v rozhodujícím utkání o udržení v extralize s Pragou na jaře 2023 prohrála o jediný bod 19:20. Slavie Praha tím pádem propadla do nižší soutěže první ligy, kterou na jaře 2024 vyhrála bez porážky s celkovým skorem 684:85.
9 fotografií

Bude se v roce 2025 hrát pražské derby Sparta - Slavia v ragbyové extralize?

Ostatní sporty