ŠTÍTEK: slavnost

Slávisté ve třetím kole ligové nadstavby porazili Plzeň.
Mistrovské oslavy se odkládají minimálně o několik dní. Fotbalisté Sparty mohli v případě zaváhání Slavie už slavit obhajobu ligového titulu. Jenže slávisté byli proti. Na domácí půdě porazili plzeňskou Viktorii 3:0 brankami Zmrzlého, Oscara a Jurečky a stáhli náskok rivala na čtyři body. Do konce nadstavby zbývají ještě dvě kola.
15 fotografií

Slavia odmítla sparťanské oslavy. Plzeň přehrála 3:0

FORTUNA:LIGA
Slávisté ve třetím kole ligové nadstavby porazili Plzeň.
Mistrovské oslavy se odkládají minimálně o několik dní. Fotbalisté Sparty mohli v případě zaváhání Slavie už slavit obhajobu ligového titulu. Jenže slávisté byli proti. Na domácí půdě porazili plzeňskou Viktorii 3:0 brankami Zmrzlého, Oscara a Jurečky a stáhli náskok rivala na čtyři body. Do konce nadstavby zbývají ještě dvě kola.
15 fotografií

Slavia odmítla sparťanské oslavy. Plzeň přehrála 3:0

FORTUNA:LIGA
Dánský kouč Sparty Brian Priske.
Slavil 47. narozeniny, ale místo plánů na oslavy měl v hlavě, jakou sestavu pošle do zápasu proti ostravskému Baníku. Kouč fotbalové Sparty Brian Priske se ale nakonec oslavy přece jen dočkal. Jeho svěřenci vyhráli třetí zápas nadstavbové části 2:1 a ještě více se přibližili obhajobě titulu. "Těžko se mi hledají slova, abych mohl vyjádřit, jak vděčný fanouškům a hráčům jsem," usmíval se po vítězné děkovačce.
35 fotografií

Nejlepší narozeninová oslava, pochvaloval si Priske. Dnes vyrazí na hokej

FORTUNA:LIGA
Hasičská soutěž v Křinicích a 145 let od založení sboru.
Hezké počasí, veselý průvod, deset skvělých družstev z Křinic, Božanova, Hejtmánkovic, Hynčic, Jetřichova, Martínkovic a Vižňova, úžasná atmosféra. To byla sobota 4.května v Křinicích. Na svátek sv. Floriána, kdy slaví svůj den všichni hasiči, se v této obci uskutečnila soutěž v požárním sportu, letos spojená s oslavami 145. výročí založení místního hasičského sboru.
54 fotografií

FOTO: Soutěž v požárním sportu spojili hasiči s oslavami 145 let SDH Křinice

Čtenář reportér
Pedagogická fakulta UJEP.
Pedagogická fakulta slaví 60 let. Oslavy jubilea odstartují festivalem, který vás pobaví i poučí. Neformální přehlídka přednášek, workshopů a katedrových akcí připomene léta pedagogického vzdělávání v Ústí nad Labem a představí nové trendy v pedagogické praxi. Festival se uskuteční ve čtvrtek 16. května.

Pajďák v Ústí slaví 60 let. Těšte se na oslavy, festival a majáles

Ústecko
Ilustrační foto.
Začal osmý ročník Týdne náhradního rodičovství. OD 13. do 18. května jej pořádá Krajský úřad Libereckého kraje spolu s neziskovými organizacemi, které se v regionu věnují tematice pěstounství. Pro veřejnost jsou připraveny volně přístupné akce, jako jsou zahradní slavnost, kontaktní kampaně v České Lípě, beseda v Novém Boru či druhý ročník akce Krajský den rodiny.
4 fotografie

Liberecký kraj hledá náhradní rodiče. Týden akcí podpoří pěstounství

Českolipsko
Přerovský park Michalov se v neděli odpoledne přenesl do minulosti. Parkem korzovali ctihodní občané, hrála dobová muzika, nechyběla ani taneční vystoupení.
FOTOGALERIE, VIDEO/ Stavitelé a továrníci korzující upravenou alejí, slavnostní proslov zakladatele věhlasného parku Františka Thomayera a výstava na počest významného jubilea. Přerovský park Michalov oslavil v neděli odpoledne sto dvacáté narozeniny ve velkém stylu. Do atmosféry z počátku dvacátého století přenesl přítomné tanečními vystoupeními přerovský Dance Club, o příjemnou náladu se během prosluněného odpoledne postarali účinkující, kteří vystoupili na letošním prvním promenádním koncertu. Parkem prošly stovky lidí.
64 fotografií

Parkem korzovali ctihodní občané, Michalov se vrátil o sto let zpátky

Přerovsko
Vlčí hora se chystá na velkolepé oslavy.
/FOTO/ Velkolepé oslavy 135. výročí vzniku rozhledny na Vlčí hoře proběhnou v sobotu 11. května u rozhledny i bývalého koupaliště pod Vlčí horou. Rozhledna se dočká znovuotevření díky spolupráci dobrovolníků, krásnolipského Klubu českých turistů a města Krásná Lípa, kteří pracovali na její obnově po požáru. Ten na Vlčí hoře vypukl loni v dubnu a způsobil nemalé škody.
20 fotografií

Rozhledna Vlčí hora oslaví 135. výročí. Po požáru se ji podařilo zrekonstruovat

Děčínsko
Oslava 50. výročí zahájení provozu pražského metra 9. května 2024.
Vzpomínka na mládí. To jsou slova primátora hlavního města Bohuslava Svobody (ODS), jimiž odpověděl na otázku Deníku, co pro něj znamená svezení historickou soupravou metra typu Ečs. Tak se označovaly vozy sovětské výroby, s nimiž pražské metro zahajovalo provoz na den předně před padesáti lety: 9. května 1974. K tomuto výročí uspořádal Dopravní podnik hl. m. Prahy speciální jízdu pro pozvané hosty. Na Kačerově se jich sešly davy.
37 fotografií

Padesát let od svého otevření metro oslavilo krátkodobým uzavřením stanice

Praha
Ilustrační foto.
Slavnostní zahájení lázeňské sezóny, které má v Mariánských Lázních tradici již více než 200 let, se uskuteční tradičně druhý květnový víkend 10. – 12. května. Jeho součástí bude mimo jiné také svěcení pramenů, které vychází z prastarého zvyku našich předků, kteří na jaře vždy pečlivě čistili i malé studánky, natož pak vzácné a léčivé minerální prameny. V letošním roce to bude přesně 206 let od zahájení první lázeňské sezóny v Mariánských Lázních.

Slavnostní víkend v Mariánských Lázních. Zahájení sezóny s bohatým programem

Chebsko
Oslavy 50 let provozu metra v Praze – den otevřených dveří v kačerovském depu.
Vzpomínky na časy, kdy pasažéři mohli běžně cestovat například z Mládežnické třeba na Gottwaldovu nebo Sokolovskou – jak se původně nazývaly nynější stanice Pankrác, Vyšehrad a Florenc – a kdy lidé shromažďovali po kapsách korunové mince, aby je turnikety propustily do placeného prostoru, nabídne pražské metro o státním svátku ve středu 8. května. V rámci oslav 50. výročí zahájení provozu podzemní dráhy v hlavním městě se bude možné svézt na lince C historickými soupravami.
24 fotografií

Padesáté narozeniny oslaví pražské metro ve svátek nostalgickými jízdami

Praha