ŠTÍTEK: slavnost

Z festivalu Pekelný ostrov 2023 v Holýšově.
O prodlouženém víkendu se uskuteční na Plzeňsku dva tradiční rockové festivaly, a to Pekelný ostrov v Holýšově a Rock for JK Manětín. Na Kozlu se chystají oslavy narozenin hraběte Valdštejna, které budou letos třídenní a přinesou představení šermířů a kejklířů či ukázky malých parních strojů. Příznivci železnice se budou moci svézt v sobotu a neděli historickou soupravou Tornádo, první den je doveze až na sraz veteránů v Chodové Plané a Mariánských Lázních. V Plzni na Nové Hospodě se bude konat festival japonské kultury Bunka Fest a pouť v Dolanech ozdobí koncert s písněmi Jiřího Schellingera.

Tipy na víkend: Pekelný ostrov, slavnosti na Kozlu i Tornádo na kolejích

Volný čas
Ilustrační foto - Dny lidí dobré vůle na Velehradě v roce 2023
Už 25. ročník Dnů lidí dobré vůle se na Velehradě uskuteční ve čtvrtek 4. a v pátek 5. července. Tradiční cyrilometodějské oslavy, kterých se každoročně účastní desítky tisíc lidí, nabídnou i letos pestrý program.

Začínají 25. Dny lidí dobré vůle na Velehradě

Slovácko
Mňága a Žďorp.
Kam na Rokycansku o prodlouženém víkendu? Stojí za to zmínit Prokopské slavnosti v Mirošově, které vyvrcholí koncertem populární formace Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí. Ve Zbiroze se těšte na promenádní koncert v rámci Vačkářova hudebního léta, Rokycanské kulturní léto přivítá dánské hudební těleso Copenhagen Municipal School Band a v Letním kině Terešov můžete vidět českou komedii Matka v trapu. Děti vezměte na akci Hasiči dětem u Vodní elektrárny Darová.

Tipy na víkend: Prokopské slavnosti, koncerty, letní kino i Hasiči dětem

Volný čas
Na návsi v Kostelíku se uskutečnil již třináctý ročník festivalu Skotsko v Kostelíku.
/FOTOGALERIE/ S příchodem letních prázdnin začínají akce pod širým nebem. Co se týče těch hudebních, Rakovnicko v rámci festivalů nabídne rozmanitou žánrovou směs, od country přes skotskou hudbu až po tvrdý rock a metal. V červenci se Rakovničané mohou těšit například na tradiční Skotsko v Kostelíku, Jesfest nebo Roztocké pivní slavnosti, ale také Husovy slavnosti na Krakovci či Rakovnické cyklování. V srpnu se koná Dobře utajená country ve Slabcích. 
74 fotografií

Jaké jsou letní akce: Skotsko v Kostelíku i Rakovnické cyklování

Volný čas
Ilustrační foto
Stezka korunami stromů v Janských Lázních slaví své 7. narozeniny a připravila si tak pro návštěvníky bohatý program plný adrenalinu a zábavy. V neděli 7. července 2024 se můžete těšit na kaskadérskou show, parkouristy, dřevosochaře a pohádkové postavy pro děti. Celý den bude doprovázen živou hudbou a vyvrcholí rozkrojením narozeninového dortu.

Stezka korunami stromů láká na oslavu. Nabídne kaskadéry či dřevosochaře

Volný čas
Oslavy 60 let ZŠ Křižná zaplnily nejen sportoviště, ale také zámecké nádvoří, kde zazněla originální hymna školy; 25. června 2024
Písněmi, tancem a školní hymnou oslavila 25. června ZŠ Křižná v centru města. Zaplněné nádvoří zámku Žerotínů tleskalo programu, který si pro rodiče a návštěvníky oslavy připravili společně učitelé a žáci školy. Slavnosti předcházely už den předem workshopy pro žáky s úspěšnými absolventy školy a den otevřených dveří. Poblahopřát škole přišli také zástupci vedení města.
3 fotografie

Meziříčská ZŠ Křižná oslavila 60 let. Gratulanti zaplnili nádvoří zámku

Čtenář reportér
Jičín pokračuje v partnerství s Erbachem a Svídnicí. Plánují společné projekty
Během Valdštejnských slavností navštívily Jičín delegace z partnerských měst – Erbachu (Německo), Svídnice (Polsko) a Martina (Slovensko). V květnu při Valdštejnských slavnostech se v Porotním sále uskutečnil slavnostní akt podpisu dvou memorand. Tato memoranda se podepisují tradičně po uplynutí pěti let partnerství a deklarují vůli pokračovat ve společných projektech. Smlouva o partnerství s německým městem Erbach má 30 let a partnerství s polským okresem Svídnice trvá již 15 let.
8 fotografií

Jičín upevňuje mezinárodní vazby. Memoranda s Erbachem a Svídnicí podepsána

Jičínsko
Z kostela sv. Prokopa ve Vamberku.
/FOTO, VIDEO/ Mezinárodními krajkářskými slavnostmi ožívá od čtvrtečního odpoledne město Vamberk a mají pro návštěvníky hned několik perliček. Jednou z nich je obří krajka, kterou s pomocí spreje tvoří polská umělkyně NeSpoon na čelní stěně domu v centru města, ale za zajímavostmi můžete vyrazit i na další místa. Třeba za stovkami andělů do místního kostela nebo za nádherou historických vějířů.
34 fotografií

Vamberk má kostel plný andělů. Krajkářské slavnosti lákají i na krásu vějířů

Rychnovsko