ŠTÍTEK: slavnost

Úkol splněn, euforie na místě. Fotbalové Libchavy slavily.
/OKRESNÍ FOTBAL/ Předposlední dějství nejvyšší okresní fotbalové soutěže nemohlo nic změnit na libchavském triumfu, okresní přeborník mohl domácí duel s tatenickým béčkem využít k oslavám titulu, které si všichni přítomní vychutnali naplno. Prakticky jasno je také o sestupujících – dolů jde Rybník a spolu s ním s největší pravděpodobností Albrechtice. Přetahovaná o postupové pozice v „trojce“ zná první úspěšný tým, jímž je béčko Žamberka, o vítězi se však rozhodne teprve v posledním kole. V závěru článku najdete aktuální výsledky okresních soutěžích mládeže.

Libchavské oslavy podpořila dvacátá výhra. Žamberk rozrazil postupové brány

Okresy
Z fotbalového utkání I.B třídy Plaňany - Pátek (1:5)
/FOTO/ Předposlední kolo fotbalové I.B třídy nabídlo z pohledu okresních zástupců některé zajímavé výsledky. Zachraňující se Ostrá ve skupině C zdolala lídra soutěže a jasného postupujícího z Městce Králové, který dal šanci mladíkům z dorostu. Vykáni se nepovedlo utkání o sestup v Paběnicích a prohrála rozdílem pěti gólů. Pátek nastřílel padajícím Plaňanům na jejich hřišti pět gólů a bezpečně zvítězil, Jíkev v okresním derby s poslední Sadskou přidala ještě dva góly navrch. Pořádný klepec dostaly Rožďalovice v Pečkách, Sova jim dal pět gólů a další tři přidali jeho spoluhráči. Osmička se kouše těžko. Semice musely skousnout první jarní porážku, a zrovna byla dost výživná. Na půdě velimské rezervy dostaly šest banánů. Svou definitivní záchranu ve skupině B stvrdily Čelákovice na hřišti jasného vítěze z Lužce vítězstvím, domácím tak pokazily oslavy.
31 fotografií

I.B třída: Obě derby vyhráli domácí, Vykáň si zavařila, Semice poprvé prohrály

Kraje
Rezerva brněnské Zbrojovky (v červeném) v neděli přebrala pohár pro vítěze divize D a v přestřelce zdolala Slavoj Polnou 4:3.
Bylo to speciální dopoledne. Okořeněné sedmigólovou přestřelkou, výhrou, přebráním poháru i bujarými oslavami s kotlem. Fotbalisté rezervy Zbrojovky Brno finišují parádní sezonu, ve které si vybojovali postup do třetí ligy, v neděli při posledním domácím utkání převzali trofej pro vítěze divize D a s diváky se rozloučili divokým vítězstvím. Slavoj Polnou porazili 4:3. „Musím říct, že nám dorůstá velice dobrá generace,“ usmíval se po zápase domácí kouč Marek Zúbek.
59 fotografií

FOTO: Pohár už je jejich! Béčko Zbrojovky slavilo, kotli nabídlo i přestřelku

Fortuna divize
Koncert orchestru Cigánski Diabli na Masarykově náměstí v Uherském Brodě při Bílokarpatských slavnostech 2024
Jedním z vrcholů Bílokarpatských slavností na Masarykově náměstí v Uherském Brodě byl sobotní koncert slovenského orchestru Cigánsky Diabli. V jejich hudbě bylo možné zachytit kombinace děl klasiků Vivaldiho, Mozarta, Bacha, Paganiniho, Dvořáka a dalších s hudebními žánry jazz, etno, flamenco a Gypsy music. A to v rytmu i harmonii obohacených virtuozitou Cigánských Diablů.
37 fotografií

Cigánski Diabli uchvátili náměstí plné posluchačů v Uherském Brodě

Slovácko
Slavnosti purkrabího Půty navodily v Lokti atmosféru starých časů
Loket ožil víkendovými Slavnostmi purkrabího Půty, kdy na hradě i ve městě zavládl středověk. Nádvoří hradu patřilo tanci, šermíři se pustili do soubojů až řinčel kov a doboví řemeslníci předvedli svůj um a zručnost. Novinkou byli provazochodci, nad jejichž vystoupením se až tajil dech. Neodmyslitelnou součástí slavností byl historický průvod městem. Podívejte se na příjemnou atmosféru starých časů prostřednictvím naší fotogalerie…
57 fotografií

OBRAZEM: Slavnosti purkrabího Půty navodily v Lokti atmosféru starých časů

Sokolovsko
Dny Karviné a Hornické slavnosti, 6. června 2024, Karviná.
Tradiční Dny Karviné a Hornické slavnosti včera vypukly v Parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátu. Vrcholem včerejšího programu bylo vystoupení populárních Monkey Business v čele s charizmatickým zpěvákem Matějem Rupertem. Oslavy probíhají na třech velkých scénách a jsou zaměřeny na návštěvníky všech věkových kategorií. Podívejte se na naši fotogalerii zachycující páteční program. 
31 fotografií

VIDEO: Dny Karviné a Hornické slavnosti. Bavily se tu tisíce lidí, najdete se?

Karvinsko
Hrad Loket ovládnou středověké slavnosti purkrabího Půty
Hrad Loket je připraven na víkendové Slavnosti purkrabího Půty. Na hradě a v jeho blízkém okolí tak opět zavládne středověk. Pestré celodenní programy, které jsou naplánované od 10 do 18 hodin, uspokojí milovníky historie i dobré zábavy a na své si přijdou jak děti tak gurmáni. Na nádvoří hradu se bude tančit, hrát, šermovat a středověcí řemeslníci ohromí návštěvníky svou zručností. Letošní změnou jsou slavnosti přesunuté právě na tento červnový víkend. Novinkou bude provazochodec na náměstí. Pokud toužíte poznat atmosféru starých časů, pak je tento víkend přímo pro vás.

Hrad Loket ovládnou středověké slavnosti purkrabího Půty

Sokolovsko
Stará garda Slavie Praha.
Chomutice v sobotu 8. června ožijí velkou slávou. Místní fotbalový klub TJ Sokol oslaví 90 let a v rámci oslav dorazí mimo jiné stará garda pražské Slavie s řadou zvučných jmen. Zápas domácího suveréna III. třídy a postupujícího do okresního přeboru Jičínska s osobnostmi Sešívaných bude hlavním tahákem celého dne.

Fotbalová sláva v Chomuticích: v sobotu dorazí někdejší hvězdy Slavie Praha

Fotbal
Zaměstnanecká Liga Deníku. Turnaj v Nové Vsi
Chystáte se během víkendu na fotbal. Na Českobudějovicku se budou v sobotu hrát čtyři zápasy krajského přeboru. V Rudolfově připravují slavnost. Podívejte se na video, jak to v úvodu týdne vypadalo na některých fotbalových trávnících v kraji.

Rudolfov chystá slavnost, voda zápasy v kraji nezastavila

Fotbal
Pro chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les v červnu vrcholí jarní akce k jejímu 50. výročí.
Pro chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les v červnu vrcholí jarní akce k jejímu 50. výročí. AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les pořádá oslavu v pátek 7. června odpoledne na Lesním Mlýně v Mariánských Lázních, kde je společenské setkání s konferencí pro veřejnost, a v úterý 25. června odpoledne vernisáž výstavy „Slavkovský les v obrazech“ v areálu Sv. Linharta v Karlových Varech. Jak společně nejlépe oslavit chráněné území než přímo v přírodě.

CHKO Slavkovský les slaví 50 let. Výstava i setkání v Mariánských Lázních

Volný čas
Francouzský prezident Emmanuel Macron během vzpomínkového ceremoniálu u příležitosti 80. výročí vylodění v Normandii.
Francie nikdy nezapomene na váš boj za osvobození Evropy od nacistů. Veteránům to dnes řekl francouzský prezident Emmanuel Macron při oslavách 80 let od spojeneckého vylodění v Normandii, informovala agentura AP. Ceremonií se účastní řada světových státníků, včetně amerického prezidenta Joea Bidena a britského krále Karla III., zúčastní se jich i hlava Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj nebo český prezident Petr Pavel.
5 fotografií

Francie nikdy nezapomene na boj za osvobození Evropy od nacistů, řekl Macron

Státy EU
Areál Bike Buky se poprvé otevře v sobotu 29. června
V zimě lyže, v létě horská kola. V Areálu Mladé Buky v Krkonoších finišuje stavba nového trailového centra Bike Buky s dvěma tratěmi v celkové délce přes čtyři kilometry. Budou mít neobvyklé názvy - Přespolní slavnost a Hop, pižďuchu. Provozovatelé se totiž inspirovali divadelními hrami Václava Havla, jehož chalupa na Hrádečku stojí jen několik stovek metrů od nového areálu. Jeho provoz začne 29. června.
8 fotografií

V Mladých Bukách vyrostl nový areál pro horská kola. Inspirací byl i Havel

Regiony