ŠTÍTEK: slavnost

Sportovní redaktor Deníku Michal Muzikant ovládl s Medlovem krajský přebor. Po oslavách se přesunul na Euro.
Sportovní redaktor Michal Muzikant pro Deník píše od roku 2016, má ale také bohatý fotbalový životopis. Kdysi byl nejlepším střelcem dorostenecké divize, zahrál si i třetí ligu, avšak až nyní ve svých 27 letech oslavil největší úspěch kariéry. S Medlovem ovládl krajský přebor, na což navázal i velkým profesním milníkem – pracovně coby akreditovaný novinář informuje čtenáře o českém týmu na Euru. A to přímo z centra dění.
5 fotografií

Rozbitý pohár i Belmondo. Oslav Medlova si všimli v lize, redaktor musel na Euro

Kraje
Pohled do historie. Slavnosti pětilisté růže v roce 2010.
V pátek přes den bude nejprve horko k zalknutí, teploty vystoupají přes 31 °C. Tropy pak odpoledne utne studená fronta, která sebou na Krumlovsko přinese prudké bouřky s nárazy větru kolem 90 km/h a přívalovými dešti. Na den, kdy začínají krumlovské Slavnosti pětilisté růže, Český hydrometeorologický ústav vyhlásil hned dvě výstrahy před nebezpečnými jevy. O víkendu počasí návštěvníkům Slavností ale ukáže mnohem přívětivější tvář.  
52 fotografií

Jako naschvál. V pátek, kdy v Krumlově začínají slavnosti, přijdou silné bouře

Českokrumlovsko
SDH Volary. Ilustrační foto.
Nemáte plány, kam vyrazit v příštích dnech nebo o víkendu? Inspirujte se tipy Prachatického deníku. Na Prachaticku je od čvrtka 20. do středy 26. června v nabídce několik koncertů, výstavy či vystoupení baletek. O víkendu můžete vyrazit na divadelní léto na zámku nebo na oslavy výročí hasičů. A je toho mnohem víc, tak si vyberte!

Kam v příštích dnech: Chcete vidět hlavu koně? Zajděte do galerie

Volný čas
Chystají se národní myslivecké slavnosti a dětský myslivecký den.
Co obnáší práce myslivců, sokolníků, vábičů, kynologů, trubačů nebo lukostřelců? Jaké tradice mají myslivci a čím prospívají naší společnosti? Malí i velcí příznivci mylivosti si užijí o víkendu víkendu 22. a 23. června na zámku Ohrada. V sobotu se tam konají Národní myslivecké slavnosti, v neděli pokračují dětským mysliveckým dnem. Tradiční akci pořádají Národní zemědělské muzeum (NZM) Ohrada společně s Českomoravskou mysliveckou jednotou.
36 fotografií

Myslivecký víkend na Ohradě: vábení jelenů, průvod i speciality ze zvěřiny

Českobudějovicko
Z Půtových zámeckých slavností v Kvasinách.
/ROZHOVOR/ Velkolepou podívanou slibuje sobota 22. června v Kvasinách. V zámeckém parku vyroste historické ležení rytířů a jejich družin se vším, co k tomu patří. Nebudou chybět stánky s dobovými oděvy, zbrojí, doplňky a občerstvením. Další ročník Půtových zámeckých slavností zahájí tradiční uvítání u zámku a průvod několika stovek účastníků Kvasinami a Solnicí. „Loni jsme měli celkově téměř 1000 účastníků a z toho zhruba 700 bojovníků. Doufáme, že letos budou počty obdobné, třeba i vyšší. Hlavní je, aby byli šermíři na konci akce spokojeně unavení řádným bojem!“ uvedl v rozhovoru pro Deník za pořadatele Vilém Janeček, který vede v Kvasinách spolek historického šermu Foltest.
20 fotografií

Půtovy zámecké slavnosti: v Kvasinách se strhne velká bitva o královské panství

Rychnovsko
Česká Lípa slavnosti zahajovací koncert komiksová vesnička
Bohatý program nabídla největší letní kulturní akce v České Lípě. Městské slavnosti se uskutečnily od pátku 14. do soboty 15. června a opět přilákaly davy návštěvníků. Zahájil je Průvod superhrdinů, který vyrazil ze Škroupova náměstí. Mezi převleky šlo spatřit Kapitána Ameriku, Thora či Spider-Mana. V sobotu dopoledne nechyběla tradiční Neckyáda se startem u mostu u českolipské nemocnice. Na hlavní scéně u OD Banco se během soboty vystřídali různí interpreti jako například Verona, Slza, Big Band CL, Janek Ledecký, Petr Kolář či Rammstein Member´s Club.
46 fotografií

FOTO: Průvod superhrdinů, Neckyáda či koncerty. Lípa ožila městskými slavnostmi

Českolipsko
Městský obvod Ostrava-Martinov oslavil 600 let od první písemné zmínky o obci.
V sobotu 15. června oslavil Městský obvod Ostrava-Martinov 600 let od první písemné zmínky o obci a uspořádal při té příležitosti velkolepé Martinovské slavnosti, na které se sjela řada známých hostů. Průvod v čele se svatým Martinem společně se starostkou pokřtil dvě nové publikace a v rámci akce zazněl i narozeninový song, který nazpívala umělá inteligence.
50 fotografií

Martinov oslavil 600 let. Narozeninovou píseň mu nazpívala umělá inteligence

Ostravsko
Svatojánský věneček.
Svatojánské ohně, pletení věnečků, povídání o bylinkách, sushi, steaky, guláš, dezerty, pivo, káva, kvízy i skákací hrad pro děti. Do Komořan na Vyškovsku zamíří účastníci v neděli třiadvacátého června od čtrnácti hodin na Svatojánskou květinovou slavnost a gastrofestival. U obecního úřadu nachystají organizátoři bohatý program pro malé i velké návštěvníky.

Komořany přivítají návštěvníky na Svatojánské slavnosti. Bude i gastrofestival

Vyškovsko
Fotbalisté Koblova proti Václavovicím.
Tak trochu v hromadnou oslavu se proměnil závěr sobotního vrcholu 27. kola městského přeboru Ostrava, v němž Koblov remizoval s Václavovicemi 3:3 a nakonec padl na penalty (2:4). Zatímco domácí se s pohárem radovali z vítězství v soutěži, které si zajistili už o týden dřív, hosté se ještě před penaltovým rozstřelem dozvěděli, že zisk bodu jim zaručuje postup do krajské soutěže I.B třídy. „Když vyhrajete soutěž o deset bodů, nejsou z toho takové emoce, jako když postoupíte takto. Bylo to jako naše finále Ligy mistrů,“ neskrýval trenér Václavovic Lukáš Ometák.
7 fotografií

Dvojitá oslava v Ostravě! Koblov si hýčkal trofej a rival zjistil: Postupujeme!

Okresy
Hlavním tahákem lelekovických oslav devadesátého výročí založení klubu byl zápas domácí staré gardy s ikonami Zbrojovky Brno (v červeném).
Bývalé hvězdy v čele s Petrem Švancarou, Tomášem Poláchem nebo Milanem Pacandou, ale také šéf českého biatlonu Jiří Hamza zamířili v sobotu do Lelekovic, kde zpestřili oslavy devadesátého výročí tamního klubu. Celek z Brněnska si pro fanoušky připravil speciální den, jehož tahákem byl právě exhibiční zápas starých gard, ve kterém Zbrojovka zvítězila vysoko 11:3. „Celá akce se povedla, bylo to fajn,“ těšilo lelekovického předsedu Iva Bartáka.
64 fotografií

VIDEO: Švancara, Polách či Hamza. Ikony Zbrojovky ozdobily lelekovické oslavy

Fotbal